Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATA Arms CY Tactical İnceleme ve Deneyimleri
Sn.tirendaz , tüfek seçerken olmazsa olmazımız , iyi tüfeğin iyi olduğunu ispatlayan yegane temel unsur , tüfeği tüfek yapan tek olay ...!  24 gr fişek . 

Mübarek sayılan 24 gr fişeği tahliye etmediyse TIRT Smile   . Dünyanın en iyi tüfeği olsa bile bir işe yaramaz.

Yukarıda videosunu paylaştığım  Benelli M4 dün boş fişeği tahliye edemediğinden bahsedilmiş  . 

Askeri bir birlikte , askerlerin eğitim yaptığı , eğitim esnasında binlerce fişek attığı  , tüfeğin ucunda kapı kırıcı olmadan kapıya belli bir açıda dayamak suretiyle kapıyı kırdığı , sadece el kundağı ve tabanca kabzeden tutulan ve başka destek uygulanmayan tüfeğin ( videonun sonuna kadar bir fişek hariç ve biz fişeğin durumu ile ilgili bir bilgiye sahip değiliz )  her defasında boş kovanı tahliye ettiğini görmemize rağmen bu gördüklerimizi değil de sadece bir fişeğin tahliye edilmediğini konuşuyoruz . 

Hiç bir tüfeğimde 24 gr fişek atmadım , merakta etmedim . Şevrotin ve tek kurşun atmak için tasarlanmış bir tüfeği ben de bu sebepten dolayı aldım . Şevrotin ve tek kurşun atmak için . 

24 gr fişek ile ilgili şahsi düşüncem , savunma amaçlı alınan bir tüfek için gereksiz olduğu . 

Atan veya atmaya çalışan arkadaşlara da saygı dıyorum , sonuçta tercih meselesidir . 

Saygılar .

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
serdaraktas, ugurucar57, FRD, maxx126, ThePulchra, ZekaiS, Kara45
Sn. XIII ile aynı fikirdeyim. Bu bir trap tüfeği değil ki. 24 gr atıp atamamasının önemi yok bence de.

Sn. Tirendaz, Sn. ZekaiS umarım tufeklerinizde tekrar sorun yaşamazsınız.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Xlll, tirendaz, ZekaiS
Sayın XIII,
Mesajınızı ciddi ciddi okumaya başladım, 5. saniyede latife ettiğinizi anladım Smile sağolun , varolun.
Tüfeklerle mesaim pek fazla değil, bu nedenle 24 gram fişek diye bir değerlendirme kriterim yok Smile Ancak sayın lenduha'nın 1301'i önüne ne gelirse çitlerken düşünmeden edemiyorum: acaba benim tüfekte ne yanlış ki böyle bir performans sergileyemiyor?
Ve o hata bir daha ne zaman, ne şekilde karşıma çıkar?
Neyse, siz bana bakmayın, diyorum ya Allah yeni alacak olanlara kolaylık versin, ben sıramı savdım Big Grin
Saygılarımla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Xlll, Sabri, ZekaiS, lenduha
1301 av tüfeğinden devşirme bir tüfek , haliyle bünyede saçma var ,besler . Smile

Saygılar .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
(13-03-2018, 08:35 PM)Xlll demiş ki: 1301 av tüfeğinden devşirme bir tüfek , haliyle bünyede saçma var ,besler . Smile

Saygılar .

Ata CY Taktikal neyden devşirme? M4? Smile
Nihayetinde bu da av tüfeğinin pikatinilisi...

24 gr atması çok mühim değil elbette, tek kurşunda tutukluk yapmasın yeter... 

Her gramaja farklı tüfek aldırıyor güzide firmalarımız...

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
tirendaz, Sabri, ZekaiS, lenduha
Beretta 1301 kullanma kılavuzunda 24 gram ile 57 gram arası fişeklerle çalışacağini söylüyor vede gerçekten çalışıyor.

Bir knetik tüfek kadar kirliliğe tahamüllü 3000 atış hiç temizlenmeden çalısabiliyor, gevşek tutuşta bile her türlü fişeği besleyip tahliye edebiliyor hemde bu özellikleri m4 ün yarı fiyatından biraz fazlaya sunuyor av tüfeğinden devşirme olsa nolur savunma amaçlı bir yivsizin yapması gereken her şeyi yapıyor.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
tirendaz, Sabri, FRD, lenduha
(13-03-2018, 08:59 PM)ymhfzr demiş ki: Beretta 1301 kullanma kılavuzunda 24 gram ile 57 gram arası fişeklerle çalışacağini söylüyor vede gerçekten çalışıyor.

Bir knetik tüfek kadar kirliliğe tahamüllü 3000 atış hiç temizlenmeden çalısabiliyor, gevşek tutuşta bile her türlü fişeği besleyip tahliye edebiliyor hemde bu özellikleri m4 ün yarı fiyatından biraz fazlaya sunuyor av tüfeğinden devşirme olsa nolur savunma amaçlı bir yivsizin yapması gereken her şeyi yapıyor.

Ses fişeğini de tahliye ediyor namussuz... 

Konu da iyice Beretta viraline döndü... Smile

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
tirendaz, Sabri, lenduha, ThePulchra
1500 liralık bir tüfekle 7000 liralık bir tüfeği karşılaştırdığınızın farkındasınız değil mi Big Grin

Açıkcası yaşadığım yer sık sık boş yer bulup atışa gidebileceğim bir yer olsaydı M4'ü bile düşünmeden alırdım ama İstanbul'da atış yapacak bir Yakacıktaki poligon var ona birşey olsa ancak süs olarak durur evde...

Bu arada savunma silahı diyerek kendimizi de kandırmayalım. Adamı, kendini savunduğuna pişman ederler bu ülkede. Kapalı alanda bu tüfekle atış yapınca kulakların sizlere ömür olacağı gerçeği de var. O yüzden ancak sopa veya mızrak olarak kullanılır, o şekilde kullanılırken de zaten tahliye sorunu olmaz Big Grin

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
ZekaiS, Huysuz, sem, lenduha
Vallahi 876 dolares için iyi tüfek, onu söyleyebilirim Wink
https://www.armsunlimited.com/Beretta-13...1t18le.htm

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
maxx126
Sn. Tirendaz, biz de o fiyata alsak kim yerli tüfek alır zaten. Ama işte bizim haberimiz olmadan kur 7.8 olmuş. Bloomberg garibim de saf saf 3.87 gösteriyor hala Big Grin

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi