Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MC 28 ve MC 17 ve diğer seçenekler?...
Merhaba,
Paslanmaz çelik modeli ben alırken yoktu. Ayrıca tüm modellere zam gelmiş. Paslanmaz çelik için 3450 TL fiyat görünüyor. Ben aldığımda beyaz mat krom modeli vardı. O'na niyetlenmişken elime aldığımda yüzeyinin çok kaygan olduğunu gördüm ve vazgeçtim. Paslanmaz çelik modelin şık olduğu kesin ama fiyat ve kullanılabilirlik bakımından herkesin kendine göre yorum yapması gerek. Ben kendi adıma siyah modelleri daha kullanışlı buluyorum.
Saygılarımla.

Alıntı

Siteye yeni iki renk eklenmiş. Biri titanyum, diğeri kamuflaj. Paslanmaz çelik modele ait görsel yok. Bir de aslında yurt dışına sunulan seçeneklerde olduğu gibi, çift renkli; sürgü siyah-sürgü beyaz modeller eklense güzel olacak. Örneğin titanyum sürgüde gövde siyah ya da tam tersi güzel kontrast olur. Satışa sunulacak olan modellerde eminim o şekilde olmaz ama, kurumsal temsilin yapıldığı bir sitede Titanyum modelin gez-arpacığının da boyanmış olarak sunulması hiç olmamış.

[Resim: MC28SATitanyum-_zpsngurks0z.png]

[Resim: MC28SAKOYU-KAMUFLAJ_zpsbx6qy19l.png]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ERDAL, heisenberg
(14-01-2017, 11:48 AM)adalet demiş ki: Selamlar değerğerli arkadaşlar;
Öncelikle aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Kamu görevlisiyim. Silah alma yetkim gelmiş bulunmakta. Açıkçası kafamdaki silah kılınç 2000'di. Forumdaki yorumları okuyunca bu silahın daha çok güvenlik görevlilerine hitap ettiği kanaatine vardım. Dolayısıyla şu anki görüşüm Girsan 28 MC sas alma yönünde. Ama tabi zor alım başvurusu yapma hakkımız da var. Zor alımdan Glock marka tabanca istemeyi düşünüyorum. Fakat yine forumdaki yorumlardan bu başvurunun neticelenmesinin uzun süreceğini anladım. İnternette mc 28'in  paslanmaz çelik ibaresine bende rastladım. Fakat tanıtım sayfasını bulamadım. Önümüzdeki hafta Mke'ye gitmeyi düşünüyorum. Yerli silahlarda kamu görevlilerine yönelik kampanyalar var. Fakat yabancı silahlarda sanırım yok. Mc 28 sas hakkında ne düşünüyorsunuz? Aradığım özellikler,
1- Hafiflik,
2- Atış menzili,
3- Namlu ömrü,
4- Şarjör kapasitesi,
5- Ayırabileceğim bütçe, 1000-3000 TL.
6- Ruhsat tipi, taşıma.
Bilmiyorum kampanyaları varmı ama fiyatını göz önünde bulundurduğumuzda bu  kriterlere en uygun  olduğunu düşündüğüm silah Mc 28 sas. Tavsiye edebileceğiniz başka silah varmı?
Selam ve dua ile...

Sn. adalet;

Size tavsiyem, en az iki (2) ay süre ile bu formu okuyup bilgi ve fikir edininiz. Emin olun şimdiki durumunuzdan çok daha farklı bir bilgi ve bilinç düzeyinde olacaksınız ve süreç sonunda da tercihiniz belirlenmiş olacak.

Saygılarımla...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, PersonalDefence
Herkese selamlar, ben de satın alma belgesinin çıkmasını bekleyenlerdenim. Akabinde mke İstanbula giderek arada ki fiyat farkını da dikkate alarak Girsan MC 28 SAS ile HS Prodüktör HS 9 arasında bir karar vereceğim.O gün ki dolar kuru bile kararımı etkileyebilir gibi görünüyor.

Alıntı

Girsan ve HS arasında kalmak sanki biraz ilginç olmuş Sn. ataber

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
hunter 12, Gravis_Pro, rainman, PersonalDefence, heisenberg, alone61, halukyy, Tongel, Kanuni, şahin44, hymer, taşıyıcı07, Özdemir_
Sn.1905sss , evet garip oldu haklısınız ama dolar kurunun sürekli artması HS yi girsanın neredeyse 2,5 katına çıkardı fiyat olarak. Arada ki kalite farkı 2.5 kat var mıdır, karar siz üstadların.

Alıntı

Sayın ataber arasında ki fark 2.5 kat var mıdır diye sormuşsunuz, eğer araya koyduğunuz nokta çarpma işlemi içinse şahsi kanaatim emin olun vardır.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hymer
Sn. Şahin44 görüş beyan ettiğiniz için teşekkür ederim. Bu süreçte sizlerin fikirleri benim için oldukça önemli. Eğer konu dağılmaya aksa aralarında ki farklar konusunda ki fikirlerinizi detaylarına bilirseniz çok sevinirim..

Alıntı

Sayın ataber başta şunu belirteyim; ben o bahsettiğiniz üstatlardan değilim, sekiz seneyi aşkındır bu forumu takip eden ve eski çalıştığım kurumun verdiği imkanlar dahilinde silahlarla alakadar olan, seven, ilgilenen gariban bir silah severim, bu güne kadar gördüğüm, okuduğum ve biz zati şahit olduğum şeyler yerliden uzak dur dedi bana, hatta bir yerliye 1000 TL para verip alacağına üstüne 200-300 TL daha koy iyi bir bıçak al dedi, bahse konu veyahutta herhangi bir yerli firmanın bir yetkilisine ulaşın ve bilgi almaya çalışın, mümkünse bunu yüz yüze yapın, o zaman o fark kaç katı kendi kendinize hesap yapmaya başlarsınız.
Saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ataber

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi