Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MC 28 ve MC 17 ve diğer seçenekler?...
#1
Satın alma yetki belgem önümüzdeki ay çıkacak. Yerli bir tabanca almak istiyorum. Aklımda MC 28 SACS veya MC 17 var. Kompakt bir model olması benim için daha makul. Değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var.

MKE İstanbul' da satılan tüm silahları görüp dokunma imkanımız var mı?

Kompakt yerli üretim modellerden tavsiyeleriniz nelerdir?

Değerli yorumlarınızı ve cevaplarınızı sabırsızlık ile bekliyorum.
 
Alıntı

#2
İlgili silahlar ile ilgili forumda bilgiler fazlası ile mevcut.

Yarı otomatik tabancalar başlığı altında ulaşabilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Saygılarımla
 
Alıntı

#3
Sayın Tongel, sadece 2. sorunuza cevap verebilirim. İstanbul MKEK'de yerli firmaların standları ve satış görevlileri var, gittiğimde 4-5 firmanın standı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Canik ve Sarsılmaz'ı gördüğümü hatırlıyorum, ilgilendiğiniz markanın satış görevlisi var ise silahları elinize alabilir inceleyebilir ve bilgi alabilirsiniz.
 
Alıntı

#4
Sn. Ahmet Efe'nin de belirttiği gibi İstanbul MKEK'de yerli firmaların standları ve satış temsilcileri var. Silahları istediğiniz gibi inceleyebiliyor, satış temsilcilerinin konuya hakimiyeti ölçüsünde silahlar hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Ben gittiğimde standını gördüğüm firmalar arasında Sn. Ahmet Efe'nin söylediği Canik ve Sarsılmaz'ın yanı sıra aklımda kalan Tisaş ve Girsan'ın da standlarının olduğuydu.

Silahınız şimdiden hayırlı olsun.

Saygılar.
 
Alıntı

#5
Sn. Tongel,
Naylon ve metal arasında benim de aklımda soru işaretleri vardı. MC28 SAS için gidip MC39 ile çıkmıştım. Bizzat görmeden karar verilmiyor. Hayırlı olsun şimdiden.

Sn. fbalun 'a ilave olarak Stoeger' i de ben eklemek isterim.

Saygılar.
 
Alıntı

#6
Sn.magiccccc, forum kurallarını ihlal etmeye devam ederseniz, birazdan yolcusunuz, demedi demeyin.

Saygılar.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
#7
Merhaba arkadaşlar. Girsan mc 17 hakında bilgi almak istiyorum. Tecrübeli arkadaşlarımızın değerli yorumlarını merak ediyorum. Teşekkür ederim.
 
Alıntı

#8
Ben de mc 28'i takip ediyorum. Geri dönüş çok az. Amerikadaki youtubeçularıda yeteri kadar beslememişler. Bu arada girsanın sitesini incelerseniz, fiyat listesindeki mc28 modellerinde paslanmaz çelik seçeneği gelmiş ama ne modeller sayfasında ne de mkek sitesinde herhangi bir görsel yok. Bununla birlikte fiyatlarda hatırı sayılır bir miktar artış görünüyor.

En azından firmanın yeteri kadar görseli kendisi paylaşmalı. Üstü kapalı reklam yapmayı beceremiyorsanız açık açık reklam yapında merakımızı giderelim.
 
Alıntı

#9
Selamlar değerğerli arkadaşlar;
Öncelikle aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Kamu görevlisiyim. Silah alma yetkim gelmiş bulunmakta. Açıkçası kafamdaki silah kılınç 2000'di. Forumdaki yorumları okuyunca bu silahın daha çok güvenlik görevlilerine hitap ettiği kanaatine vardım. Dolayısıyla şu anki görüşüm Girsan 28 MC sas alma yönünde. Ama tabi zor alım başvurusu yapma hakkımız da var. Zor alımdan Glock marka tabanca istemeyi düşünüyorum. Fakat yine forumdaki yorumlardan bu başvurunun neticelenmesinin uzun süreceğini anladım. İnternette mc 28'in  paslanmaz çelik ibaresine bende rastladım. Fakat tanıtım sayfasını bulamadım. Önümüzdeki hafta Mke'ye gitmeyi düşünüyorum. Yerli silahlarda kamu görevlilerine yönelik kampanyalar var. Fakat yabancı silahlarda sanırım yok. Mc 28 sas hakkında ne düşünüyorsunuz? Aradığım özellikler,
1- Hafiflik,
2- Atış menzili,
3- Namlu ömrü,
4- Şarjör kapasitesi,
5- Ayırabileceğim bütçe, 1000-3000 TL.
6- Ruhsat tipi, taşıma.
Bilmiyorum kampanyaları varmı ama fiyatını göz önünde bulundurduğumuzda bu  kriterlere en uygun  olduğunu düşündüğüm silah Mc 28 sas. Tavsiye edebileceğiniz başka silah varmı?
Selam ve dua ile...
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
orpeus
#10
Sn. Adalet öncelikle hoşgeldiniz.
Bildiğim kadarı ile (eğer hatırlı  tanıdıklarınız yoksa) zor alımda herhangi bir ayırma işlemi mümkün değil. Gittiğinizde orada bulunan silahlar ne ise onları alabiliyorsunuz diye biliyorum. Yanlış biliyorsam bilen üyelerimiz düzeltsin lütfen.
Kamu kurumları (içişleri ve Adalat Bakanlığına bağlı kurumlar) önceki yıllarda personeli için ithal silah getirdi. Bu silahlar personele vergiden muaf olarak satıldı( ör. Glock750$). Ancak şu zamandaki süreçte bu çok kolay görünmüyor

Benim size tavsiye vermem söz konusu olamaz ama sorularınıza kısıtlı bilgim ile cevap vereyim.
1-Hafiflik: Anladığım kadarı ile taşıma için hafif silah istiyorsunuz. Bunun içinde  polimer gövdeli silahlara bakıyorsunuz. Yerli olarak seçenekleriniz pek fazla değil. Bence Girsanın yanında Canik tp9 türevlerinde düşünebilirsiniz. Ancak bu durumda modellerdeki farkları kendi isteklerinize, elinizin büyüklüğüne ve amacınıza göre belirlemeniz gerekli. İğne düşürme mandalı mı? Yoksa emniyet manivelası mı? Gibi tetcihler size bağlı.
3- Namlu Ömrü: Seçebileceğimiz bütün modellerin namlu ömrü firmalar bazında 3 aşağı 5 yukarı aynıdır. Ancak yerli üretimde (bu forumda çok tartışılan) standart bir kalite ortalaması olmadığı için biraz şansınızın yardımı gerekiyor. Aynı model tabanca için 200 atımda üst sürgü takımı kırıma uğrayanda, 5000 atımdan sonra sanki 500 atım görmüş gibi duranda mevcut. Bu forumda örnekleri mevcut.
4- Şarjör kapasitesi tamamen sizin isteklerinizle alakalı.
Son olarak 2 üstadın da dediğ gibi tabancanın değil sizin o tabancayı etkili olarak kullandığınız menzil önemli.

Sizin karar verebilmeniz için öncelikle ilgilendiğiniz silahları belirleyip, forumdaki konulardan yorumları okuduktan sonra MKE de bulunan standlarda tabiri caiz ise yakın temas kurarak silahınızı seçmeniz daha hayırlı olacaktır. Ben sizin yerinizde olsam Girsan MC28, Tp9 sf, tp sf elite ( kampanya dışında sanırım) ve  eğer eşşek kulakları ile alaşım gövdesi sıkıntı olmayacaksa Cougar arasında kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda değerlendirme yapardım. Ama yok ağır olsun çelikte olur derseniz liste daha da genişler. Size seçminizde kolaylıklar.
Saygılar...
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Murata, lupus
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi