Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAHİP OLDUĞUM TÜRK USTALARIN EL YAPIMI BIÇAKLARI
Koleksiyonumuza dahil olan Buschcraftstore Sayın Bülent Çakır tarafından yapılmış bıçaklarımız.

Bıçakların  özellikleri;
Full Tang. Scandi bileme
Çelikler her iki bıçakta da D2   
Sertlik 58-60 HRC.
Boy 23 cm.
Namlu et kalınlığı 4,5 mm.
Kabzalar, Stabilize edilmiş Maccassar Ebony ve Kök Ceviz
Pimler Pirinç Mozaik Bülent Çakır
Liner  Kırmızı Vulcanize Fiber
Kılıf Bülent çakır vaketa deri 

Bülent Çakır bıçaklarının en beğendiğim tarafı, kaliteli malzeme,  kusursuz işçilik ve  ergonominin yanı sıra, bizzat imalatına şahit olduğum, bir çok benzer modelde el imalatı olmasına rağmen  fabrikasyon denebilecek standartı yakalamış olması. 
Eşim dahil tüm aile fertleri için farklı zamanlarda üç bıçak sipariş ettim. Biz baba-oğul Bülent Çakır bıçaklarımızı teslim aldık. Beklediğimize fazlasıyla değdi.

C.E bıçağı,
[Resim: cem8.jpg]
[Resim: cem2%20-%20Kopya.jpg]

[Resim: cem3.jpg]
[Resim: cem6.jpg]

Oğlum B.E nin bıçağı;

[Resim: 14285287_10154049693822872_384903617_o.jpg]
[Resim: 14285153_10154049691697872_1093591757_o%202_1.jpg]
[Resim: 14247801_10154049693837872_963267276_o.jpg]
Bıçaklarımızın  stüdyo çekimini de yaptığı için ustamıza ayrıca teşekkür ederiz.

Saygılarımla,
C.E

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, S@riyerli, heisenberg, Murata, Yasin06, tekoglu, alpago, mimaslan, şekerlioğlu, Ahmet Özalp, TTD, xeorx, lenduha
Sn. Üyeler ,
Yeni konu açmamak için buradan sormak istiyorum; 
Ahşap ( tabanca kabzası ) stabilize işlemi için hangi kimyasalı önerirsiniz ve nereden temin edebilirim.

Saygılar

Alıntı

(12-02-2018, 02:40 PM)S@riyerli demiş ki: Sn. Üyeler ,
Yeni konu açmamak için buradan sormak istiyorum; 
Ahşap ( tabanca kabzası ) stabilize işlemi için hangi kimyasalı önerirsiniz ve nereden temin edebilirim.

Saygılar

Sn. S@riyerli

İşlemi siz mi yapacaksınız yoksa bir ustaya mı yaptıracaksınız?
Zira eğer sizin envanterinizden bir kabzeye uygulanacak ise; koleksiyonunuzdaki esere bir zarar gelmesi bütün forumu üzer.

Usta ellerde uygulama yapılmasını arzu ederim.

Bir de birkaç soru sormak lazım;
-ahşapta belirgin bir çürüme, küf, böceklenme var mı?
-ahşap suya veya aşırı neme maruz kaldı mı?
-ahşabın önceki (mevcut) uygulaması nedir?
-ahşapta kırık veya derin yaralanma var mı?
-ağacın cinsi nedir?

Uygulamadan sonra renk isteniyor mu? Bu da onemli olacaktır.

Ahşabın mevcut durumunu özetler birkaç detay fotoğraf konuyu takip eden arkadaşlara veya ustalara fikir verebilir.

Bir balta, bank veya benzer bir ürünüm olsaydı naçizane kimyagerliğim katran yağı ve yat verniği kullanmamı fısıldardı. Stabilizasyonda kimyasal kullanılmayan yöntemler olduğunu okumuştum ama bir kabze için bilemiyorum...

Bir kimyasal tavsiyesi olurda bulamaz iseniz birkaç alternatif tedarikçi de ben size bildirebilirim. 

Ancak tavsiyem, Turgut usta gibi birikimi yüksek usta eller sizin için en iyi çözümü sunacaklardır.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
S@riyerli
Sn. Carbon12 ;

Cevabınız için teşekkür ederim.
Mevcut kabzelerime her hangi bir işlem yapma ihityacım yok çok şükür, sıfırdan kabze kapağı yapmak için kök ceviz, yılan ağacı ,ambonya , tuya gibi ağaçların kabaca ebatlanmış parçalarını tesfiye öncesi stabilize etmek istiyorum. Yurt dışı sitelerde Cactus juice markasını tavsiye ediyorlar ama ithalatçısı yok sanırım. Muadil olarak çeşitli tavsiyeler var ama denenmiş ve iyi sonuç veren yerli bir ürün var mı? bilemiyorum. 
Poliüretan akrilik malzemeler , epoksy, vernik gibi alternatifler kullanılıyor ama en iyi sonucu hangi ürün ve marka veriyor onu merak ediyorum.
Bu arada paslanmaz malzemeden bir vakum kabı yaptım, vakum pompası da aldım ve tesisatını tamamladım . Her şey hazır , doğru stabilizasyon sıvısını da bulursam forumda görsellerini ve sonuçları paylaşacağım.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Carbon12
(12-02-2018, 11:10 PM)S@riyerli demiş ki: Yurt dışı sitelerde Cactus juice markasını tavsiye ediyorlar ama ithalatçısı yok sanırım. 

Ne istediniz de getirmedik...  Tongue

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
S@riyerli, sparus, tirendaz, mimaslan, Carbon12, Murphy, Gazanfer
(13-02-2018, 07:48 AM)harun demiş ki:
(12-02-2018, 11:10 PM)S@riyerli demiş ki: Yurt dışı sitelerde Cactus juice markasını tavsiye ediyorlar ama ithalatçısı yok sanırım. 

Sn. harun ,

Ne istenirse getirdiniz hakkaten. 
20gallon yeter bana  Smile

Saygılar

Alıntı

(13-02-2018, 12:14 PM)S@riyerli demiş ki:
(13-02-2018, 07:48 AM)harun demiş ki:

Sn. harun ,

Ne istenirse getirdiniz hakkaten. 
20gallon yeter bana  Smile

Saygılar

Vaaay, 20 Galon! 
Sayın ustalar, aranıza biri daha katılmaya niyetli...

Tamam siparişi veriyorum.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, S@riyerli
(12-02-2018, 11:10 PM)S@riyerli demiş ki: Bu arada paslanmaz malzemeden bir vakum kabı yaptım, vakum pompası da aldım ve tesisatını tamamladım.

Keşke önceden haberimiz olsaydı, geçenlerde iki katlı intex marka şişme yatağım delindi. Bende motorunu söküp kenara koymuştum. İşınizi görürdü. Neyse burdan duyurmuş olalım, lazım olan arkadaşlara. Ucretsiz Wink

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
S@riyerli, xxglockxx

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi