Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92FS için bir zihni sinir proje.
Merhaba Sayın Dostlar,

Beretta 92FS için söylene gelen bir sıkıntı olan sürgüdeki emniyet mandalının hızlı sürgü manipülasyonunda kapanması sorununa geçici bir çözüm arıyordum. Kılıftan hızlı silah çekip manipüle ederken emniyet manivelasının kapanması ve silahın ateşlenememesi çokça yaşadığım bir durumdu. Emniyet manivelasını kapatmadan daha dikkatli sürgü manipülasyonu yapayım derken de hem zaman hem konsantrasyon kaybı yaşıyordum.
Bu sebeple yalnızca bu çalışmalarda kullanabilmek amacıyla emniyet manivelası altına yerleştirilebilecek ve kolayca gerektiğinde çıkarılabilecek aşağıda fotoğrafları bulunan parçayı yaptım.

Kalın bir sert plastik parçadan silahın emniyet manivelasının altına yerleşebilecek şekilde parça kestim ve eğe yardımıyla yuvaya oturabileceği formuna getirdim.

[Resim: 23d77a790a7135595efbb96d65b9dd75_zpskshv50jv.jpg]

Daha sonra bu parçayı ortadan delerek, bir buzdolabı magnetinden söktüğüm yuvarlak mıknatısı içine yerleştirerek sabitledim.

[Resim: 76451DB7-5652-4382-B457-A29B142E4B97_zpskjmjqfyl.jpg]
[Resim: 6DF4B793-3918-4CC8-B040-B0D8A97A868D_zpsyvunvdzh.jpg]

Sonuçta rahatça yuvasına oturan, düşmeyen ve kolayca çıkarılabilen bir emniyet manivelası freni yapmış oldum. Şimdi sıra çalışmalarda denemeye geldi. Saygılarımla.

[Resim: 30DFEA26-437A-4038-9A87-1F4F87EA1334_zpsbzd9zrnp.jpg]
[Resim: 75996F7D-0604-437E-BA3C-0B3334D96FCC_zpsqe1pxt1i.jpg]

Alıntı

Sn.Oberon elinize sağlık ama 92FS iniz sizden şikayetçidir haberiniz olsun.Smile Mermi namluda, emniyet kapalı veya açık olarak taşınmak için tasarlanmış bir silaha eziyet etmeyin.

Alıntı

Haklısınız Sn.ihtiyar

Ancak henüz atım yatağı dolu silah taşıyacak yetkinlikte biri değilim. Smile
Bu parça çalışma yapmak için.

Saygılarımla.

Alıntı

(02-10-2016, 11:52 AM)ihtiyar demiş ki: Sn.Oberon elinize sağlık ama 92FS iniz sizden şikayetçidir haberiniz olsun.Smile Mermi namluda, emniyet kapalı veya açık olarak taşınmak için tasarlanmış bir silaha eziyet etmeyin.

Emniyet açık derken; decocker vazifesini de görebilen emniyet mandalı ile horoz düşürüldükten sonra tekrar açılarak...

Siz bilirsiniz Sn.Oberon.. Bu arada mıknatıs güzel fikirmiş..Smile

İyi pazarlar

Alıntı

Sn.Oberon, Beretta 92FS yatak dolu ve emniyette iken patlarsa, dünyada emniyette iken patlatmayacak tabanca yoktur, Primerlerde kendiliğinden ateş almaz, öyle bir risk olsaydı şarjördeki fişeklerde risk altında olurdu.
Sn. İhtiyar'ın dediği gibi rahatlıkla yatak dolu taşıyabilirsiniz, kılıfa geri koyarken açılırda tetik düşer diyorsanız, silahı yerleştirirken baş parmağınızı emniyet mandalına bindirerek kılıfa oturtmayı alışkanlık edinebilirsiniz.
Tabiki bizimkisi sadece öneri.

Bunun dışında silahtan memnunmusunuz? son gelen partidenmi aldınız?
Veya gözünüze takılan herhangi bir işçilik hatası varmı?
kabze kapaklarıda VZ sanırım, getirtirken herhangi bir problem yaşadınızmı?
Bende bir İnox düşünmeye başladımda ufak ufak araştırıyorum.

Saygılar.

Alıntı

Sanırım meramımı anlatamadım. Forumda da bir çok yerde okuduğum, rahatlıkla atım yatağı dolu, emniyet açık ya da kapalı, emniyet kapalı ve horoz istirahat pozisyonunda gibi kombinasyonlarla rahatça taşınabilecek bir silah. Velakin her şekilde atım yatağı dolu taşıma için kendimi yeterli görmüyorum. Yoksa Beretta bu konuda yeterli Smile
Burada amacım yalnızca bu hızlı çalışma esnasında belki bir süre kullanabileceğim bir alternatif yaratmaktı. Kim bilir belki benim konumumda olan birilerinin işine yarar.

Sn.triggernazi, evet silahtan memnunum. Zaten sevdiğim bir silahtı ve bir forumdaşımızdan devraldım. Silahla ilgili tek şikayetim siyah renk olmayan ve sabit arpacık. Nişan almada ben sıkıntı yaşıyorum ve siyah mat bir ojeyle boyamayı düşünüyorum.
Silahtaki ikinci sıkıntım, şu an için sorun yaşamamakla birlikte kilit blok parçası üzerindeki kaplamanın atması.
Kabze kapaklarıyla ilgili bir sıkıntı olmadı. Rahatlıkla getirtebiliyorsunuz.

Alıntı

Sn. Oberon,

Öncelikle ellerinize sağlık. Zihni sinir projeler akabinde farklı ihtiyaçlara farklı çözümler üretebilme yeteneği kazandırır diye düşünüyorum. Bu vesile ile ihtiyacınıza binaen güzel bir çözüm olmuş. Acizane fikrim ise çalışmalarımda sürgü maniplasyonu esnasında emniyeti manüple etmeyecek şekilde yetenek kazanmaya çalışırdım. Fs çok beğendiğim bir model olmasına karşın kapak üzerindeki emniyet beni rahatsız etmiştir. Bu sebeple Fs imkanı da olmayınca Mc39 a yönelmiştim.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. oberon sight problemi için linklere bir göz atın ;

https://goo.gl/aCnxkJ

https://goo.gl/wKHBl2

http://nitesiters.com/

Alıntı

(02-10-2016, 01:40 PM)Oberon demiş ki: Silahla ilgili tek şikayetim siyah renk olmayan ve sabit arpacık. Nişan almada ben sıkıntı yaşıyorum ve siyah mat bir ojeyle boyamayı düşünüyorum.

Sn.Oberon oje severler kulübüne hoş geldiniz TongueTongue

Saygılar.

Alıntı

Vallahi alayımda ben takayım bari,paslanmaz çeliğin üzerine oje moje bizi bozar..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi