Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silahın sürgü kısmındaki leke hakkında
(19-02-2018, 01:49 PM)kayhan demiş ki: Sn Forum üyeleri;
Konu hortlamış olacak ama 1 hafta önce sıfır aldığım SigSauer 1911 (ss) de aynı lekeler çıktı, konu sahibi bir çözüme ulaşabildi mi acaba.

Silahı haftasonu çelik kasaya çıplak olarak bırakmıştım 2 günde bu hale geldiği görünce bazı hafif kimyasallarla temizlemeye çalıştım ama sonuç vermedi!!

Paslanmaz çelik başka malzemelerde buna benzer sorunlar yaşayınca 2 hafta kadar makine yağına yatırmış ve bütün pasları kusunca bir daha sorun yaşamamıştık. Acaba bunda da aynı teknik işe yarayabilir mi?
Değişen bir şey olmadı, lekelerde fazlalaşma da olmadı. Çokda umursamıyorum, işin gerçeği.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kayhan
(19-02-2018, 04:22 PM)pasa_7676 demiş ki:
Konu hortlamış olacak ama 1 hafta önce sıfır aldığım SigSauer 1911 (ss) de aynı lekeler çıktı, konu sahibi bir çözüme ulaşabildi mi acaba.

Silahı haftasonu çelik kasaya çıplak olarak bırakmıştım 2 günde bu hale geldiği görünce bazı hafif kimyasallarla temizlemeye çalıştım ama sonuç vermedi!!

Paslanmaz çelik başka malzemelerde buna benzer sorunlar yaşayınca 2 hafta kadar makine yağına yatırmış ve bütün pasları kusunca bir daha sorun yaşamamıştık. Acaba bunda da aynı teknik işe yarayabilir mi?
Değişen bir şey olmadı, lekelerde fazlalaşma da olmadı. Çokda umursamıyorum, işin gerçeği.

Benimde çok umursamamaya alışmam lazım Smile bir kaç 1.kademe bakım denemesi yapıcam sonuç alabilirsem sizinle de paylaşırım Wink

Alıntı

Tekrar merhaba,

Paslanma Çelik silah yüzeyinde Çelik kasa veya diğer nemlerden kaynaklanan lekeler için ilk denememde sonuç aldım, kısa ve kolay uygulamayı paylaşmak istedim aynı sorunları yaşayan veya yaşayabilecekler için uygulama resimlerini paylaşıyorum.

Öncelikle hafif aşındırıcı içerikli CİF Paslanmaz Çelik temizleyicisi ve dramer'in silindirik keçesini el ile  hafif dairesel hareketler ile 1-2 tur uygulayarak çok iyi bir sonuç çıktı ortaya.

Araç deteailing tecrübelerimden yola çıkarak uygulama farkı içinde bi resim paylaşıyorum. Umarım ihityacı olanlara yardımcı olur.

[Resim: oOVYk2.jpg]
[Resim: lOZ0Wk.jpg]

[Resim: VrDgMV.jpg]

[Resim: nOl5Wg.jpg]

İlk deneme ardından komple uygulamadan önce;

[Resim: vjPQpR.jpg]

Uygulama farkı
[Resim: 1JE2gD.jpg]
[Resim: rO1m2M.jpg]
[Resim: 76DVNv.jpg]

Malzemeler
Dramel silindirik keçe ve CİF krem Paslanmaz Çelik temizleyici
[Resim: PlDYrQ.jpg]

[Resim: gO64W2.jpg]

Sonuç;

[Resim: 9mN9dQ.jpg]

[Resim: qGvmWW.jpg]
[Resim: MdDPva.jpg]

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
wubıh, xeorx, demirci57, Karagoz, PersonalDefence, Gazanfer, lenduha, tekoglu
(20-02-2018, 10:31 AM)kayhan demiş ki:
(19-02-2018, 04:22 PM)pasa_7676 demiş ki:

Benimde çok umursamamaya alışmam lazım Smile bir kaç 1.kademe bakım denemesi yapıcam sonuç alabilirsem sizinle de paylaşırım Wink
Üstünden biraz zaman geçince, sizde umursamayacaksınız; emin olun, sn.kayhan. Smile Smile Ama, sn. lupus'un belirttiği gibi, çelik kasada muhafaza etmemeye gayret gösterin. (Ben o ikazdan sonra, hiç kasada muhafaza etmedim. En azından lekelerde hiç ilerleme olmadı, türbeden alındığı gün gibi stabil)

Alıntı

Şu anda adını hatırlayamadığım ABD' li bir duayenin hafızamda yer eden sözü;

İkinci el silahlardan uzak durma nedenlerimden birisi Dremel' dir.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
mimaslan, Dr.Vatan, alone61, drmehmet, lenduha, eraonk
(27-02-2018, 11:50 AM)lupus demiş ki: Şu anda adını hatırlayamadığım ABD' li bir duayenin hafızamda yer eden sözü;

İkinci el silahlardan uzak durma nedenlerimden birisi Dremel' dir.

Sayın lupus,

Dremel kullanmadan parmak ucuyla bile uygulansa sonuç veren, leke çıkarmak için çok hafif bir uygulama.
Bu uygulama temizlik bakımına bile  girebilir derecede.
Hiç bir sorun teşkil etmeyeceği kanaatindeyim. Zira bende ikinci ellere güvenmediğim için sıfır bekledim. O konuda da sonsuz haklısınız.
Saygılar.

Alıntı

(28-09-2016, 09:10 AM) pid=\325472' demiş ki:[Resim: 5553_DBC8_E410_45_A0_907_E_4_A883_CA016_AA.jpg]

[Resim: A027_EAFF_BE67_4_B66_84_D9_06_C1_AF31_F572.jpg]

[Resim: FEEB15_D0_FE39_465_A_B84_E_19_BDDCF810_B6.jpg]

lupusVe silahı kesinlikle çelik kasada muhafaza etmeyin!

Merhaba herkesin hayırlı günleri olsun ben yeni glock tabancam ve ilk defa kullanıcı olarak Sürgünün resimlerdeki kısmı ve sürgü tutma mandalındaki yıpranmala rdikkatimi çekti siz bilenler olarak paylaşmak istedim çok atış yapmamama rağmen O yıpranmaların olması düşündürüyor yardımcı olursanız sevinirim bu arada evde kasada silica jel ile mıhafaza ediyorum iyi günler dilerim

Alıntı

Sayın huseyinakpınar,

Tabancanızın resimde göstermiş olduğunuz kaplama atmaları pas değildir, içiniz rahat olsun... 
Sürgünün iç kısmına temas eden namlu kilit bloğunun (aşağıda kalemin ucuyla gösterdim) pahlı kenarı her patlama sonrası kilidi açarak sürgünün o kısmını tarar. Bu durum irca yayı tam kurulu hale gelene dek devam eder.
[Resim: 20180428_145123.jpg]
Sonuç olarak sürgünün namlu takozuna temas eden kaplaması yaklaşık 1 -2 şarjör mermi atılınca aşağıdaki hale gelir.
[Resim: 20180428_144820.jpg]

Ve bu durum sonsuza kadar böyle kalır... Üstte gördüğünüz Glock 3 yılda 5000 atımı geçmiştir... Iki günde bir belde taşınmıştır. Slikajel olmayan kasada ve belde muhafaza edilmiştir.

Ayrıca iğne yuvasının üzerinde de yine namlu kilit takozunun üst kısmıyla olan temastan dolayı şöyle bir kaplama atması oluşacaktır

[Resim: 20180428_145021.jpg]
(Fotoğrafta sürgü ters durduğundan bahsettiğim yatay çizgi iğne yolunun altında görünüyor) Bunun sebebi de namlu ve sürgünün kilitlenmesi esnasında meydana gelen temastır:

[Resim: 20180428_144857.jpg]

Özetle bu kaplama atmaları, pas değildir, malzeme yığılması (deformasyon) hiç değildir. Bu çizgiler tabancaya karizma katan ve saçlarına ak düşmüş bir usta havası veren izlerdir... 

Glock, verilen her kuruşu hak eden güvenilir bir kaç silah markasından bir tanesidir. Bu izler de bunun güzel bir ispatından başka bir şey değildir... Tepe tepe kullanın...

Saygılar

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Yasin06, kuzeybuzulu, ugurucar57, mimaslan, heisenberg, blacksea, demasoni, Karagoz, PersonalDefence, harun, Ahmet Efe, serdaraktas, drmehmet

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi