Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silahın sürgü kısmındaki leke hakkında
Kendisine yönelen yersiz bir saldırıya bir insan ancak bu kadar mizahi, edepli, mütevazi ve tabir-i caizse 'cuk diye oturtmak' tadında bir cevap verebilir. Saygılar Sn. harun.

Alıntı

Merhaba,
Sanırım Terleme sonucu oluşan erezyon ve delikler. 
Bu durumla karşılaşan varmı acaba? 
Würth Pas Sökücü ile güzel bir temizlikten sonra, Ballistol Universal ile yapmış olduğum bakımdan sonraki durum. 
Bu durum ilerler mi? Yoksa bu şekilde kalır mı?
İyi forumlar. 
Saygılar.

[Resim: IMG_7571.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
taarruz
Sayın Beretta geçmiş olsun.

Bir şeyi merak ettim, tabancayı aldığınızda bu hataların olmadığına, sonradan olduğuna emin misiniz?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
Sn. Ahmet Efe teşekkür ederim.
Evet tamamen benim ter temasım ile ilgili. Benim ter yapımla alakalı sanırım.
Metal herhangi bir aksesuar taktığım zamanda, ya kararır yada paslanır.

Alıntı

Glock'ta paslanırmışSmile

Alıntı

Bazı şeylerdeki kullanılmışlık hissi ve izler hoşuma gidiyor. Tabanca, çakmak, cüzdan gibi...

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
beretta, wubıh, lenduha, pasa_7676
(23-08-2017, 04:05 PM)Murata demiş ki: Bazı şeylerdeki kullanılmışlık hissi ve izler hoşuma gidiyor. Tabanca, çakmak, cüzdan gibi...

O yüzden devasa bir "eskitme" sektörü var. Hatta mobilya, halı, kilim vb. kullanılan eşyaya kullanılmışlık hissi verebilmek için boya ve eskitme malzemesi üreten başka bir sektör daha var Smile

Aşağıda eskitme yapılmış bir AK-47 örneği mevcut. Vaktim olursa hobi yivsizime eskitme yapma düşüncem yok değil.

[Resim: eb6a8c964b1dfc0c759dff018a74f0ac.jpg]

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
taarruz, beretta, tirendaz, Murata, DaRkNeSs-, husrev, Tongel
Silah severler arasında "eskitme" nasıldır, nasıl anılır diye bir bakındım, ilgi duyanlar için paylaşayım:
  • Silaha yapılan eskitme işlemleri ile ilgili örneklere Distressed Look Guns araması ile,
  • Okkalı bir çatışma sonrası perişan hale gelen silah eskitme örneklerine ise Post Apocalyptic Paint araması ile erişebilirsiniz.

Gerçi bu mesajım "bizde olmayan dertler" başlığına daha uygun ama, Baraklarımız, Çatüslerimiz, Safirlerimiz, hatta Dağlıoğullarımız bu keyfi hak etmiyor mu?

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, DaRkNeSs-
(23-08-2017, 04:05 PM)Murata demiş ki: Bazı şeylerdeki kullanılmışlık hissi ve izler hoşuma gidiyor. Tabanca, çakmak, cüzdan gibi...

Hele ki bu, eski bir (güngörmüş, geçirmiş) orjinal, BHP olunca.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Murata

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi