Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silahın sürgü kısmındaki leke hakkında
Silahım yeni olmasına rağmen, sağ sürgü üstünde bulunan lekenin sebebini anlayamadım. Konu ile ilgili olarak yardımlarınız rica olunur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı

[Resim: 6a2b97278deaad28efaf314eaa7daa49.jpg]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı

(27-09-2016, 01:23 PM)pasa_7676 demiş ki: Silahım yeni olmasına rağmen, sağ sürgü üstünde bulunan lekenin sebebini anlayamadım. Konu ile ilgili olarak yardımlarınız rica olunur.

Bu bir Sig Sauer, değil mi?
Sadece Sig Sauer olması yeterli.
Mükemmel tetik ile birlikte SS kaplaması kampanyalı...
Sig Sauer'iniz varsa peşinen bu tip kozmetik arazları dert etmemeyi öğrenin. Ter değmiştir, kılıf değmiştir, kutu süngeri değmiştir, olmuştur.

Alıntı

Sn. harun, mütevazi cevabınız için teşekkür ederim. Bugün biraz araştırma yaptım, sizin cevabınızda içime su serpti. Kayda değer bir durum olmadığını öğrenmem iyi oldu.

Alıntı

Sn.pasa_7676,

Fotoğrafladığınız lekeler ( galling ) paslanmaz çelik malzemelerin kaderidir. Malzemenin alaşım özelliklerine ve yüzey perdahlamasına göre bu süreç hızlı veya yavaş olabilir, farklı ortamlarla, farklı kimyasallarla tetiklenebilir.

Son dönemlerde gelen muhtelif paslanmaz çelik SIG Sauer modellerinde benzer lekelerle teknik servisi olan Silahşör Av Bayii' ne müracaatlar oldu. Pasta veya kumlama gibi tekniklerle bu lekeler bir nebze giderilebiliyor, ancak malzeme çok iyi korunmaz, tetikleyen şartlara tekrar maruz kalırsa, lekeler kanser gibi hemen nüksediyor. Benzer lekelere kutusundan yeni çıkmış paslanmaz çelik Colt modellerinde de şahit olmuştum. Ancak paslanmaz çelik Smith&Wesson ve Beretta modellerinde sadece uzun süre ihmal edilmiş tabancalarda şahit oldum. Ama malzeme seçimi, ama yüzey perdahlama tekniği, bilemiyorum, paslanmaz çelik Colt ve Amerikan yapımı paslanmaz çelik SIG Sauer' iniz varsa, nem, ter, kimyasallar konusunda dikkatli olacaksınız.

Şimdilik yüzey bakımına dikkat ederek bu şekilde kullanın. Silahı kutusundaki süngere direk temas ettirmeyin. Fabrikadan gelen poşetin içerisine koymayın. Eğer buralara yolunuz düşerse bir kaç küçük müdahale ile en azından göze takılmayacak hale getirebiliriz diye düşünüyorum.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ckaracaev
Ve silahı kesinlikle çelik kasada muhafaza etmeyin!

Alıntı

Sn. lupus belirtmiş olduğunuz hususların hepsine pür dikkat edeceğim. Şu an için ilk bakışta kozmetik açıdan çok dikkat çekmiyor ama silahı sağa sola çevirince bu lekeler kısmen de olsa gözüküyor. Konu ile ilgili olarak Silahşör av bayii ile görüştüm, sağ olsunlar kendileri de geri dönüş sağladılar. Yolum o taraflara düşer ise silahı göstermek için değil, sizin gibi değerli biri ile tanışmak için mutlaka uğrarım. (Halen, yıllarca balık-sinek-parmak izi-dereceli v.s. safsatalara kandığıma gülüyorum, kendi kendime her düşündüğümde eski yılları) Saygılarımla.

Alıntı

O mesajınızı Sn.Harun değil, Sn.İlksurfer silmiş olabilir, çünkü Sn.harun forum yöneticisi değil Sn.sarikafa03... Bu sorunuzu o konuda sorar, şikayetinizi dile getirirseniz gerekli cevabı almanız daha kolay olur.

Alıntı

Henüz girdiğiniz, kimin ne olduğunu bilmediğiniz ortamda atarlandığınıza göre, daha tam bizimle oturmaya hazır değilsiniz sayın üye.
Bir gezip sakinleşin, öyle gelin isterseniz?

Alıntı

(28-09-2016, 10:17 AM)sarikafa03 demiş ki: Sn harun bey..

Neden işinize gelmeyen mesajları siliyorsunuz. Gerçekler acıdır. Bir forum yapıyorsanız ve bir kural koyuyorsanız kafanıza göre değiştiremezsiniz. Bu forumda kıdemlisiniz diye her istediğinizi yapamazsınız. Adam gibi sorulan soruya adam gibi cevap verirsiniz. Mesajlarımı silmek ne demek. Tüm yeni üyeler bilsin yaptığınız uygulamayı ve kendi koyduğunuz kurallara kendinizin takmadığını. Hadi bu mesajı da silin. Şikayetvar, face...vs tüm platformlarda anlatacağım bunu. Biz adam gibi yorum okumak, dilimiz döndüğünce bir iki kelam etmek için üye oluyoruz. Hangi devirde yada zihniyette yaşıyorsunuz da sansür uyguluyorsunuz. Forum admini olmak işine geleni yayınlamak değil adam gibi kontrol etmektir. Yazık.

Vay be... 15 dakika geçince kendi mesajını bile düzeltemeyen ben, nelere kadirmişim. Sleepy

Yeni yetme subayken, ilk filoya çıkacağım zaman, karakterimi bilen bir ağabeyim bana tavsiye vermişti: "Yeni girdiğin ortamlarda, ilk zamanlar çevreyi ve insanları izle, önce ortamı tanı, ona göre davranışlarını ve konuşmanı düzenle" demişti. Ben bunu hep yaptım, size de tavsiye derim. Böyle ampul gibi ortada kalmazsınız.

Silahınızla güzel atışlar dilerim Sayın paşa_7676

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi