Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
P210 Target - P210 Super Target - X5
Bayram tatilini fırsat bilip elimdeki Sig Sauer silahların görsel mukayesesini yapayım dedim.

[Resim: 001_zps95cfgpoe.jpg]

[Resim: 002_zpsjklzjvkt.jpg]

[Resim: 003_zpsup5uzdun.jpg]

SS X5 5" namlu boyunda .40SW kalibreli
SS P210 T , 5" namlu boyunda 9mm çapında
SS P210 ST , 6" namlu boyunda 9mm çapında

[Resim: 004_zps44exebks.jpg]

[Resim: 025_zpsacmicfwu.jpg]

[Resim: 024_zpsv3bis6qz.jpg]

SS X5 sökme mandalı gövde üzerinde sabit , çift taraflı emniyet mandalı mevcut , emniyet mandalının yanında sürgü düşürme mandalı bulunuyor.
P210 larda ise mandal çıkartılarak sürgü takımı sökülüyor ( 1911 lerde olduğu gibi ) ,bu mandal aynı zamanda sürgü düşürme mandalı olarak kullanılıyor, Emniyet mandalı ise tek tarafta mevcut.
X5 tırnagı sürgü içerisinde ve dışarıdan görünmüyor , P210 larda ise sürgü dışında ve görünür.
Her üç silahında kunduz kuyruğu muhafaza var her üç silahın da kabze önünde ve tetik muhafazası önünde checkering uygulanmış.
Her üç modelde de tam boy sürgü kanalları mevcut , Kanallar X5 te alt gövdenin dışında ve sürgünün iç kısmında iken , P210 larda tam tersi durumda

[Resim: 021_zps0ixop6kp.jpg]

[Resim: 005_zpsgeqxsyae.jpg]

X5 namlusunun ucunda taçlama yapılmış. P210 larda manlu ucu küt bırakılmış.

[Resim: 006_zpsf3qheyqw.jpg]

[Resim: 008_zps9ukcvept.jpg]

İrca yayları ve mili ; P210 larda aynı fakat X5 te çok farklı , X5 yayı çift sıralı örgü tip yay. Ayrıca X5 irca mili iç içe geçen iki parçadan oluşuyor. Silahı kurarken P210a göre iki kat fazla kuvvat gerekiyor , oldukça sert bir yaya sahip ( bu irca mili atış sırasında tepmeyi mükemmel absorbe ediyor. )
[Resim: 026_zpskm9ksoky.jpg]

[Resim: 027_zpsxdbqeuyd.jpg]

[Resim: 009_zps1mnrxnoi.jpg]

[Resim: 010_zpsn8egtx6q.jpg]

X5 namlusu tek noktadan gövdeye kilitleniyor , P210 larda ise iki adet kilit çıkıntısı mevcut.
Her üç silahın gezleri ayarlanabilir ve dikdörtgen kesitli.

[Resim: 011_zpscpwdbpyg.jpg]

[Resim: 012_zpsuwzbjniw.jpg]

[Resim: 014_zpseh76pr7m.jpg]

[Resim: 013_zpsmmcq4vgf.jpg]

[Resim: 015_zpssdvereqa.jpg]

Saygılar

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
KaanY34, demirci57, tekoglu, Fruktoz23, ilksurfer, lupus, Triggernazi, Gazanfer, DoganSW, Aytug
X5 gövde altında aksesuar rayı var , P210 larda yok.

[Resim: 022a_zps9zojooxr.jpg]

[Resim: 019_zps7d9git0b.jpg]

[Resim: 020_zpsy5gemkaa.jpg]

[Resim: 023_zpsiorfjefw.jpg]

[Resim: 022_zpstmwme7bs.jpg]

[Resim: 028_zpsx6brwljp.jpg]

[Resim: 029_zps6ccttc5r.jpg]

[Resim: 030_zpsfhqoh0nw.jpg]

P210 tüm parçaları bir birine uyuyor , bu sayede aşağıdaki gibi saçma sapan kombinasyonlar yapabiliyorsunuz Smile
[Resim: 031_zps9pv5vv2r.jpg]

Daha sonra detaylı söküm yaparak ; iğne tertibatı , tetik ayarları gibi konuları da görebileceğiniz fotoğraflar yayınlayacağım.

[Resim: 033_zpszgn65ily.jpg]

Saygılar

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
KaanY34, lupus, demirci57, tekoglu, Fruktoz23, ilksurfer, Xlll, emre76, Triggernazi, muhendis1969, Gazanfer, DoganSW, mercator
Bayram şekeri tadında bir konu olmuş teşeklürler sn Sarıyerli yeni paylaşımlarıda sabırsızlıkla bekliyoruz.

İlk fotoğraftaki X5 kabzası ile son fotoğraftaki farklı acaba birisi supermatch mi dedim?
Saygılar...

iPhone dan tepetaklak ile gönderildi.

Alıntı

(14-09-2016, 06:45 PM)YamTar007 demiş ki: Bayram şekeri tadında bir konu olmuş teşeklürler sn Sarıyerli yeni paylaşımlarıda sabırsızlıkla bekliyoruz.

İlk fotoğraftaki X5 kabzası ile son fotoğraftaki farklı acaba birisi supermatch mi dedim?
Saygılar...

Sn. YamTar007 ;

X5 Supermatch modeli , her iki silah aynı sadece kabze kapağını değiştirdim.

Saygılar

Alıntı

Sn. Sarıyerli nazik cevabınız için teşekkürler.

Alıntı

Sn. Sarıyerli;

Uzun zamandır forumu okuyucu olarak takip ettikten sonra yıllardır çok beğendiğim P210 Super Target modelinin envanterinizde olduğunu gördüğümde foruma üye oldum. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim gerçekten harika bir koleksiyonunuz var maşallah. İlk mesajımı da yazmak yanlış bir giriş yapmamak adına için uzunca bir zamandır forumu mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum.

Çok fazla vaktinizi almadan soruma geçmek istiyorum araştırdığım kadarıyla bu model gerçekten ülkemizde bulunması zor bir model ve muhtemel permi hakkı ile getirilmekte. Bende her ne kadar elimden geldiğince araştırmaya çalışsamda buradaki siz ve sizin gibi üstadların yanında bu konuda çok çok acemiyim. Mesaj kirliliği yapmamak için sizinle direk irtibata geçmeyi denedim fakat yeni üye olduğum için forum kuralları gereği yapamadım eğer müsade ederseniz size bir kaç şey danışmak ve izlemem gereken yol hakkında mümkünse tavsiyelerinizi almak istiyorum. Bu arada umarım ilk mesajımda yanlış bir giriş yapmamışımdır eğer bir yanlışım olduysa affola.

Saygılar..

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
absobon, S@riyerli
Sn. KaanY34 ;  Estağfurullah üstadlık haddimize değil.

mail adresim : a.arslan@argenmuhendislik.com buradan irtibata geçerseniz elimden geldiği kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
KaanY34
Sn. Sarıyerli;

Mail attım size tekrardan ilginize teşekkürler.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
S@riyerli
Sn. Sarıyerli, Ülkemizde bir araya getirmenin zor olduğu nadide ve harika kolleksiyon parçalarını bir araya getirmişsiniz.
Nazar değmesin,elinize ve emeğinize sağlık.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
S@riyerli

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi