Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ilk Polimer toplu tabanca
Alıntı: horozsuz olan toplu tabancalar seri atışlarda bir avantaj sağlıyor diyebilir miyiz?
Sn.Alptekin, Centennial modelleri aslında horozsuz değildir. Sadece horozları gizlenerek, savunma amaçlı kullanımda kazara meydana gelebilecek kontrolsüz ateşlemeleri engellemek amacı ile, aşırı hassas tek hareketli kullanımları kısıtlanmıştır. Bu silahların bir diğer güzelliği de, yapılarından dolayı sağa sola takılacak veya sıkışacak bir aksamları olmadığı için, cep içerisindeyken de rahatlıkla ateşlenebilmeleridir.

Seri atışlarda, DA yani çift hareketli atış imkanı sağlayan tüm revolverler aynı kategoride değerlendirilebilir. Burada önemli olan, çift hareketli tetiğin ne kadar akıcı ve kontrol edilebilir olduğudur. Örneğin SW revolverlerinde, horoz yayının sertliği ayarlanarak, tetik sertliği de ayarlanabilmektedir. Bu şekilde oldukça yumuşak, kontrol edilebilir ve hızlı çift hareketli tetik çekişleri elde etmek mümkündür.

Ancak burada en çok dikkat edilmesi gereken husus, kapsüle ateşlemeyi saplayacak oranda vuruş ağırlığının korunmasıdır. Daha önce defaatle yaptığımız denemelerde Winchester, MagTech üretimi .357 magnum mühimmatı ateşleyebilecek sertliğe ayarlanmış horoz yaylarının, MKEK'nin .38 SPL ve S&B' nun .38 SPL ve .357 Mag mühimmatını patlatmayabildiğini gözlemledik. Bu nedenle horoz yayı ayarlanırken, inilebilecek minimum ağırlığın, kullandığımız mühimmatı güvenle ateşleyebilecek seviyede olmasına ayrı bir özen göstermeliyiz.

Saygılar.

Alıntı

Evet, burayı görmeden yeni başlıkta yazdıklarımı konuya ekleyeyim, silah 1Mart 2009 tarihinde piyasaya sunuldu.

Revolverde hafiflik (ve tabii maliyet düşürme) amacı ile mümkün olan her yerde plastik kullanılmış, gövde anodize aluminyum, çelik silindir ve namlu.
Kalibre .38 Special +P, 5 atış,
Bu çirkin şeyin görünüşü şu şekilde: Big Grin
[Resim: firearms-images-products-461l-tm.jpg]

Görünüş kötü, ama Ruger sadece çift hareketli bu modelinde yeni bir sürtünme azaltıcı kam mili sayesinde tetik çekişini inanılmaz yumuşak ve hassas yapmış.
[Resim: picture-4-23-tm.jpg]
Namluyu ve silindiri kapsayan monolitik alu gövde de bir ilk:
[Resim: picture-5-17-tm.jpg]
Ve mekanizma minimum parça ile, ve gövdeye parçalar tam oturacak şekilde dizayn edilmiş:
[Resim: picture-6-20-tm.jpg]

Ciddi teknik ilerleme var, ama ben şahsen bu "laylon lüferver"i alır mıydım?
Hayır.
S&W'ın airlite alu-titanyum modellerine bile allerjik iken, gidip kompozit bir toplu almazdım. Ama tüm gün ayak bileğinde hafif bir yedek silah bulundurmak zorunda olan birisi için bence ideal bir seçenek. Wink

Alıntı

Merhaba Sayin Uyeler;

Ben de deneme amacli bu silahtan aldim. Hakkinda oldukca olumlu gorusler okumustum. Ancak fiyatinin S&W esdegerlerine gore biraz dusuk olmasi sebebiyle (ben vergiler, federal bayii transfer ucreti vs hersey dahil yaklasik 580 dolara edindim) acikcasi beklentim fazla yuksek degildi. Ancak bu silah, ilk aldigim andan itibaren beni cok sasirtti, hala da sasirtmaya devam ediyor. Oncelikle oldukca kucuk ve hafif bir silah. Sadece 480 gram ve 16.5 cm toplam uzunlugunda ve 11.5 cm genisliginde. Namlu uzunlugu ise 4.8 cm. Bu boyutlariyla irice bir avucicine sigabilecegini dusunuyorum:

[Resim: Guns001.jpg]

Onun disinda cesitli kucuk revolverlerle 357 attim. Acikcasi bunlarin bazisi elimi oldukca acitmisti. Ozellikle denediklerim icinde en cok begendigim S&W 340 PD idi. Ama o da, 357 Magnum'da biraz acitti. Oysa Ruger'da bu SIKINtiyi hic yasamadim. Tabii bunda 340PD ile aralarindaki yaklasik 160 gramlik agirlik farkinin da etkili oldugunu dusunuyorum. 340 PD sadece 320 gram. Ama hakkini teslim edelim, 357'deki Luger'a gore daha fazla geri tepmesi disinda 38 calibrede o da en az Ruger kadar iyi bir silah.

Ruger'la 357 atmak ise, gercekten cok eglenceli. Hem bu kadar kucuk bir silahtan bu kadar sesin nasil ciktigina hayret ediyor, hem de etrafinizdaki insanlarin silahin kalibresini sormasinin gururunu yasiyorsunuz Smile Sesi ise, belki bir 44 ya da 500 Magnum kadar olmasa da, genelde 22LR, 9MM ya da en fazla 45 cal diyelim atesleyen insanlarin arasinda fark yaratacak kadar etkili.

Benim tek anlam veremedigim nokta ise, Ruger'in 10 metrede 7 metreye gore sanki daha iyi olmasi. 7 metrede attiklarim biraz asagi dogru giderken, 10 metrede ise tam nisan aldigim yere gidiyorlardi. Acaba yakin mesafede biraz daha yukari dogru mu nisan almam gerekiyor? Biraz daha yukari nisan aldigimda ortaya gittiler.

Su da bugun cektigim video. Hedef analizlerini ise daha sonra paylasacagim:

Saygilar.

Alıntı

Su da mermi grupmani. Kirmizi isaretlenmisler 357 Magnum, ortadakiler .38

[Resim: c336f497-6a0c-4abc-8b65-ce14e65ecf2f_zpsc813dd44.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi