Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ilk Polimer toplu tabanca
Sonunda Polimer toplu tabancayi da yaptilar. Ruger bu konuda bir ilke imza atti. Ekte resimleri ve videosu:
http://www.ruger.com/LCR/index.html

[Resim: 65.jpg]
[Resim: 462L.jpg]
[Resim: 461L.jpg]

[Resim: RUGER-LCR_Ang_Rt_1.jpg]

http://www.downrange.tv/blog/?p=1735

Caliber: .38 SPL+P
Capacity: 5 Rounds
Finish: Matte Black/Target Grey
Grip: Hogue® Tamer

Alıntı

Caliber: .38 SPL+P
Capacity: 5 Rounds
Finish: Matte Black/Target Grey
Grip: Hogue® Tamer™
Barrel Length: 1.875"
Groove: 6
Twist: 1:16" RH
Overall Length: 6.50"
Weight: 13.5 oz.
California Approved: No
Massachusetts Approved: No
Front Sight(s): Replaceable, Pinned Ramp Front
Rear Sight(s): Integral U-Notch
Other Features: N/A
Suggested Retail Price: $ 525.00
Miscellaneous: LCR Revolver with polymer fire control housing, aluminum monolithic frame, and extensively fluted cylinder.

Alıntı

Merhabalar, çok ilginç olmuş. Ben daha önce horozsuz toplu tabanca görmemiştim. Varmıydı bu ilkmi oluyor

Alıntı

Alıntı: Sonunda Polimer toplu tabancayi da yaptilar
Sn.İlksurfer, Rus'lar bu işi çok daha önceleri denemişti. Cool
Aşağıda IZMECH yapımı MP412 modelini görüyorsunuz.

[Resim: mp4121ba7.jpg]

[Resim: mp4122qz0.jpg]

Alıntı: Daha önce horozsuz toplu tabanca görmemiştim. Var mıydı, bu ilk mi oluyor?
Sn.Alptekin, bu tip revolverları daha önce SW gibi firmalar da üretimişlerdir. Centennial gibi tamamen gizli ve dışarıdan horozu manüpüle edilemeyen, sadece çift hareketli modeller üretildiği gibi, Bodyguard gibi, gizli horozlu, ancak horozu dışarıdan manüpüle edilerek, istenildiğinde tek hareketli olarak da kullanılabilen modeller üretilmiştir. Bu gün halihazırda özellikle Centennial modelinin devamı niteliğinde olan, özellikle '' cep '' silahı statüsünde revolverler hala çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

[Resim: centennialuh3.png]

[Resim: bodyguardgy6.png]

Alıntı

tabanca ruhunun son temsilcisi olan revolverlerde plastik olursa vay halimize
tüm kaleler düşüyor birer birer

Alıntı

nutkey demiş ki:tabanca ruhunun son temsilcisi olan revolverlerde plastik olursa vay halimize
tüm kaleler düşüyor birer birer

+1....

Sn Nutkey,

Hiçbir ultra-modern tabancanın bir HP, bir 911, klasik bir lüvelverin yarattığı "o duyguyu" yaşatması mümkün değil kanaatindeyim...Smile

Sevgiler

Alıntı

Smile

SW de maliyet edebiyatından gittikçe düşürdüğü kalitesini şimdi bunun gibi bir naylonla taçlandırmadan.. hemen bir SW edinmek gerekli... keza SW yaptımı birez kandini aşar... 686 polymer frame görmeden edinmek lazım bi tane...

Big Grin

Alıntı

Bizim mevzuata göre çok sağlamdır herhalde sonuçta canımız sıkıldığında kösedeki av bayiğinden 2500 mermilik 2 koli 38 Spc +P lik mermi alalımda deneyelim diyecek bir uygarlıkta yaşamıyoruz.Mke ye gelir inşallah bizde binlerce dolar verip alıp masanın üzerine koyup baka baka demleniriz.

Alıntı

resmen rezalet hadi yarıotomatiklerin içine ettiler anladık da bari revolverlerimize karışmayın,
nedir bu laylon tutkusu anlamadım gitti, hem zaten bu zımbırtıyla sanırım magnum mermi atmak henüz mümkün değil, zaten revolver dediğinde magnum olmalı...

ama almak zorunda kalınsa ruslarınkı daha hoş duruyor diye tercih edilir ama bu toplu laylon ucubeleri taşıyacağıma güzel bir hançer taşımayı tercih ederim...

Alıntı

LUPUS demiş ki:
Alıntı: Sonunda Polimer toplu tabancayi da yaptilar
Sn.İlksurfer, Rus'lar bu işi çok daha önceleri denemişti. Cool
Aşağıda IZMECH yapımı MP412 modelini görüyorsunuz.

[Resim: mp4121ba7.jpg]

[Resim: mp4122qz0.jpg]

Alıntı: Daha önce horozsuz toplu tabanca görmemiştim. Var mıydı, bu ilk mi oluyor?
Sn.Alptekin, bu tip revolverları daha önce SW gibi firmalar da üretimişlerdir. Centennial gibi tamamen gizli ve dışarıdan horozu manüpüle edilemeyen, sadece çift hareketli modeller üretildiği gibi, Bodyguard gibi, gizli horozlu, ancak horozu dışarıdan manüpüle edilerek, istenildiğinde tek hareketli olarak da kullanılabilen modeller üretilmiştir. Bu gün halihazırda özellikle Centennial modelinin devamı niteliğinde olan, özellikle '' cep '' silahı statüsünde revolverler hala çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

[Resim: centennialuh3.png]

[Resim: bodyguardgy6.png]

Sayın Lupus,
Bir süre önce Florya poligonda ilk defa bir toplu tabanca ile atış yapma şansına sahip oldum.SW 38lik bir tabancaydı. Tetik boşluğunun hiç olmaması dikkatimi çekti.Şarjörlü silaha göre daha isabetli atış yaptım.
Sizin videonuzda gördüğüm gibi her atışta horozu manuel olarak kaldırmam tavsiye edildi. Bu durumda horozsuz olan toplu tabancalar seri atışlarda bir avantaj sağlıyor diyebilirmiyiz?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi