Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YENİ ÜYELER; OKUYUN !
(24-08-2016, 02:21 PM)ilksurfer demiş ki: Sn ykza,

Bu site her ne kadar halka açık olsa da bir amme hizmeti değil, masrafları tarafımdan karşılanan özel bir sitedir.

Kurulma amacı Türkiye'deki silah kültürünü geliştirmek, havaya ateş eden cahil kesimi bilinçlendirmek, silah kazalarını önlemek, daha önce hiç bilinmeyen ve hala maalesef çoğu kimse tarafımdan tam uygulanmayan güvenlik kurallarını tam olarak öğretebilmek ve silahlar hakkında bilinçli bilgi paylaşmaktır. Bunu yaparken de doğru bilgilerden oluşan referans niteliğinde bir kütüphane oluşturmaya çalşıyoruz. Takdir edersiniz ki, bu kütüphane doğru yazılmazsa, ne ifade ettiği anlaşılamayan yazılarla dolu olursa, okuyan kimse de maalesef hiçbirşey anlayamaz ve tüm uğraşlarımız boşa gider.

Burada ciddi bir emek var. Üye isimlerine bastığınız zaman üyelerin sitede toplam ne kadar zaman harcadıklarını görebilirsiniz. Sn Lupus bu siteye bugüne kadar hayatının duraksız 1 senesini harcamış, benim emeğim 6 ayın uzerinde. Bunların heba olmaması ve yukarıda belirttiğim prensiplerin oturtulabilmesi için özellikle imla gibi, politika gibi, saygı gibi kuralların koşulsuz olarak uygulanabilmesi lazım.

Umarım tüm üyelerimiz ne demek istediğimi anlayabilmişlerdir ve kurallara itiraz yerine uygulanmasında yönetime yardımcı olurlar.

Saygılar,

Sn ilksurfer,
Degerli ve aydınlatıcı yazınız için teşekkür ederim.
Saygılar..

Değerli TTC ailesi,

Öncelikle kimseyi kırmak, üzmek veya forumumuzu rahatsız etmek gibi bir niyetim olmadığını, sözlerime başlamadan önce belirtmek isterim.

Sn. Sabri,

Foruma yıllardır üye olmadan sessizce takip eden bir vatandaş olarak, rahatsız olduğum konuları dile getirmek, size sözgelimi iki kelam etmek için üye oldum.

Forumun değerli yöneticileri dahi, "Yeni üyeler lütfen okuyunuz." adlı konu başlığında yeni üyelere, yapıcı ve nazik bir dille taleplerini dile getirirken, sizin koca koca harflerle, "YENİ ÜYELER; OKUYUN." gibi emredercesine kaba, agresif ve saygısızca, otör edasıyla, yeni üyelere bu tarzdaki yaklaşımınızı yersiz ve gereksiz buluyorum.

03.11.2015 tarihinde foruma üye olmuş, topu topu iki haftalık bir çevrimiçi geçirilen zamana sahip, benim gözümde son derece yeni bir üye profiline sahip bir forum arkadaşımız olarak sizi, son zamanlarda her soru soran yeni üyeye birşeyler yazma zorunluluğu hissetmenize anlam veremiyorum.

Karşınızdaki kişiyi tam olarak anlamadan, dinlemeden, kim olduğunu bilmeden, size göre basit ve cevabı forumda mevcut olan bir soru yüzünden, tanıma imkanı bulsanız sarfettiğiniz cümleler yüzünden mahçup olacağınız kişileri, azarlar, fırçalar ve foruma küstürürseniz, kaybeden biz, yani TTC oluruz.

Yeni üye olarak sizler belki bilemeyebilirsiniz ancak bu forum, iki cümle yüzünden öyle değerlerini yitirdi ki ağlamamak, üzülmemek elde değil. Yeni üyelerin büyük bir bölümünün amacı zaten bişeyler sormak. Forumun ruhunu erken kavrayan arkadaşlar zaten okumaya başlıyor. Aceleci ve tez canlı davranan arkadaşlar ise aniden soru sorabiliyor. Bizim de bu arkadaşlara biraz müsamaha göstermemiz gerekiyor. Aksi takdirde belkide foruma katkısı olacak arkadaşları bu tür davranışlarla kaçırıyorsunuz. Bu arada forumda gereksiz soru soran yeni bir üyenin, foruma nasıl faydası olacağının en güzel örneği de sizsiniz aslında. Bu duruma aynı yollardan yenice geçmiş biri olarak sağduyu göstermesi gereken kişilerin başında gelmeniz gerekirken, artık(haklı olarak) Türkçe yoksunu kişileri uyarmaktan yorulmuş, imla kurallarına sıfır toleransı olan kıymetli ve kıdemli Sayın üyemiz wildeagle' ı bile geride bıraktınız. Bazı arkadaşlarınızın telefon edip sizi uyardığını belirtiyorsunuz, ama ona rağmen yeni üyelere ithafen "Yapmayacaksın, etmeyeceksin." gibi Milletçe hoşumuza gitmeyen, olumsuz emir kipleri bağlanmış yüklemlerle, çirkin cümleler kuruyorsunuz. Haddini aşan üyelere zaten gereken dersi moderatörler ayırım yapmadan veriyorlar.

Peki... Yeni üyelerin gereksiz sorularından bu denli rahatsızlık duyan, işi büyük harflerle konu açmaya kadar getiren Sn. Sabri, bakalım birkaç ay önce foruma ilk mesajında ne demiş?

(22-08-2016, 09:48 PM)Sabri demiş ki: Sayın Türkmenoğlu,

Tüm yazılarınızı zevkle okuyorum. Deneyimsiz bir atıcı olarak Savunma amaçlı tüfek seçiminde atışa daha hızlı hazırlanması açısından şarjörlü öneriniz olur mu, mesela Saiga 12 bu amaçla kullanılır mı?

(Çoluk çocuk olan evde tüfeklerimi hep boş, mühimmatı ayrı tutuyorum, boş yarı otomatik ile, şarjörlü yarı otomatik tüfeğin tam dolu atışa hazırlığı için bir deneme yaptım, silah ve fişekler önümde hazır iken kaşıklı olanı tam dolu atışa hazırlamam 52 saniye, şarjörlü 8 saniye sürdü)

Saygılarımla

Saygılar.

Forumda yivsiz tüfek almak için 1 haftalık araştırma yapan yeni bir üyenin bile sormayacağı bir soru sormuş, ''Savunma amaçlı şarjörlü tüfek tavsiyesi.'' istemiş.

Soruyorum; forumu okumadan neden soru sordunuz Sn. Sabri?

Forumun gerçek kıdemli üyelerinden Sn. 1905sss' de size, sizin tarzınızda bir cevap vermiş.

(03-04-2016, 02:59 PM)1905sss demiş ki: Sayın Türkmenoğlunun tüm yazılarını zevkle gerçekten okusaydınız savunma için şarjörlü tüfek tavsiyesi istemezdiniz.

Hatta bu forumda şarjörlü tüfek savunma tüfeği olur mu sorusunun artık üyelerin sinir sistemini yıprattığını bilirdiniz.

Peki siz ne demişsiniz?

(03-04-2016, 02:59 PM)Sabri demiş ki: Sayın 1905sss,

Bu benim forumdaki ilk paylaşımımdı. Dikkatimden kaçanlar için tüm forum üyelerinden özür dilerim, tek yıldızlılara biraz daha hoşgörülü davranmanızı dilerim.

Kısacası yeni üyelere nazik ve höşgörülü davranılmasını istemişsiniz. Yine soruyorum; neden kendinize yapılmasını istemediğiniz birşeyi başkasına yapıyorsunuz? Bu ne yaman çelişkidir böyle! Bu ne perhiz; bu ne lahana turşusu! vb. birsürü deyim geliyor aklıma.

Forum üyesi bir arkadaş foruma, "Değerli arkadaşlar." diye hitap ettiği için, sizin tarafınızdan "Herkes aynı yaşta değil." diyerek uyarılmadı mı? Ne gerek vardı? Arkadaşlarım dese ne olur? Forumdaşlarım dese ne olur? Herhangi bir saygı dışı hitapta bulunmadığı sürece ağabey dese ne olur? Karşınızdaki kişi alıngan olabilir, küsebilir ve sizin yüzünüzden forumu terkedebilir. Sn. Sabri, isminizin hakkını layıkıyla vermenizi diliyor, sizi sabırlı olmaya davet ediyorum. İnsanları foruma küstürmeye hakkınız yok. Bu yazılarımdan ısrarla dilimizi doğru kullanmayan, kaos ortamı oluşturmaya çalışan, forumda küfür etmeye cürret edecek kadar küçülen lazoli gibi istisna üyeleri elbette ayrı tutuyorum.

Daha üç beş ay öncesine kadar yine acemi bir silah sever olduğunuzu belirterek, sorduğunuz bir sorunun son paragrafına "Lütfen la-havle çekmeden ve kızmadan cevap verir misiniz?" diye rica da bulunan siz değil miydiniz? Ee şimdi ne oldu? diye soruyorum sizlere. Aklıma gelen yine, Sn. topraxxx arkadaşımızın açtığı "Lazer ile temizlik." konusunda yaptığınız küçümser ve alaycı yorumlarınız "Artık pes." dedirten cinsten. "O görünen aletin birde geri tarafı var.", "Çok zenginsiniz heralde." veya "Kaç para olduğundan haberiniz var mı?" gibi yine karşınızdakinin amacını ve ne yapmak istediğini bilmeden, kısacası muhatabınız hakkında herzamanki gibi "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsunuz." ve kendinize göre yorumda bulunuyorsunuz. Konunun muhatabını küçük düşürecek yorumlarda bulunmayı siz kendinize yakıştırıyor iseniz, buyurun devam edin.

Forumu gereksiz konularla dolduralım, gereksiz laf kalabalığı yapalım, önüne her gelen her istediğini yazsın çizsin demek istemiyorum elbet. Fakat gereksiz sinir yapmaya, insanları kırmaya, en önemlisi de işgüzarlığa gerek yok. Sizler gibi foruma faydası dokunacak insanları da ötelemeye hakkınız yok. Bazen kıdemli üyelerimiz bile konu başlıklarını boş yere meşgul etmiyorlar mı?

Yazacak çok şey var ama hem foruma, hem yöneticilere, hem de forum arkadaşlarıma saygımdan ötürü sözlerime burada nokta koyuyorum. Herhangi bir polemik başlatmak gibi bir niyetim olmadığı için konuyu uzatmayacağımı da bilmenizi isterim.

Herkese hayırlı günler saygılar diliyorum.

(07-09-2016, 04:33 AM)Sabri demiş ki:
(07-09-2016, 12:51 AM)Kara45 demiş ki: İcra yayı dipçikte değil, benim gibi dipçiği değiştirecekler için güzel bir haber.

Sayın Kara45,

İcra yayı değil İRCA yayı.

İcra= yapmak, ifa etmek

İrca= yerine geri getirmek

Saygılar

(22-08-2016, 09:22 PM)Sabri demiş ki: Fikir sahibi değil, bilgi sahibi iseniz yazın.
Bu kadar basit

Saygılar
Bu kadar basit? Emredersiniz.
Bu iki mesajı yazan kişi aynı kişi.İcra ya da irca her neyse, burada üzüldüğüm şey forumdaki ayar verme yarışması, sırf bu yüzden ben dahil eminim bir çok kişi sırf bu ayar ve küçük görülmeye maruz kalmamak için mesaj atmaya çekiniyordur.

Eğer küçücük şeylere takılacaksak forumun en demirbaşları dahil imla hatası yapıyor! Gramer nazi olup günde 100 mesaj atmamız lazım o zaman şu noktalama işareti yanlış herneyse birleşik değil ayrı yazılır diyerekten.
O zaman bu foruma girmenin bir anlamı kalıcak mıdır günde yazılan 20 mesajın üzerine yazılan 100 düzeltme mesajı olursa?

Benim de hatırlatmak istediğim bir nokta bir insanın foruma yeni üye olması o konuda bilgisiz olduğu ya da en azından eski üyelerden daha geride olduğu anlamına gelmez fakat böyle bir intiba maalesef tüm Türk forumların görülüyor.

Bir gün Bentley sahibi gece whiskeysini yudumlarken aklına takılan bir ayrıntıyı aynı grup olması nedeniyle VW foruma kayıt olup sorduğunda Metrobüs tayfası gençlik tarafından aşağılanabiliyor gibi...

Sayın Yivlici ve sayın Ortaç'ın gibi işin duayenlerinin tonla işleri arasında forumlarda ciddi bir aktivitede bulunması söz konu olmayacaktır fakat benim gibi meraklı bir de az hayırlı olsun , hoş geldiniz beş gittiniz muhabbetini seven birinin mesaj sayısı muhakkak orta vadede bu kişileri geçecektir fakat bu benim keşke yüz yüze tanışsakta bir 5 dakika yanlarında 2 kelam öğrensem dediğim gerçeğini değiştirecek midir?

Saygılarımla;

Bu arada eklemeden geçmek istemediğim bir nokta sn ahıskalıdavut'un mesajınının çoğuna katılsam da teşekkür edersem sanki bir gruplaşma olacakmış gibi gereksiz bir hisse kapılarak tuşa basamadım fakat 1 ya da 2 gün önce yukarıda bahsi geçen konular dışında benim de bir konuda sayın Sabri acaba biraz daha sakin mi olsanız diyesim gelmişti.

Daha önce defalarca yazdım fakat sözü geçen biri olmadığım için (ki çok normal) arada hep kaynadı ;

Evet burası bir sivil savunma forumu değil , evet buradaki insanların büyük bir çoğunluğu için silah bir hobi , bir tutku ya da bir " mens toys " bu yüzden de silahların boyası , tepmesi, konforu , prestiji çoğu şeyin önünde fakat bir de benim gibi asıl derdi savunma , hayatta kalma vs. olan bir kısım var ve bu kişilerin çoğu maalesef ülkenin şu anki durumundan dolayı telaşla yeni gelmiş kişiler ve maalesef seslerini çıkartıp çolukları çocukları için 2 soru soramıyorlar...

Belki çok abartı gibi gelecek ama TEOTWAWKI yani bildiğimiz şekildeki dünyanın sonu (Dünyamız Türkiye olduğu için kullanıyorum) geliyor ve ben bu durumda bu konuları eli silah tutan ve uzun süredir gözlemlediğim kadarıyla ülkesini sevdiğini bildiğim adamlar yerine su ürünleri forumunda mı konuşayım ?

Geçen gün Sayın Lupus Türkiye'ye büyük ihtimal ihraç izni verilmeyeceğinden bahsetti , ok kabul ben paranoyağım diyelim o zaman bir forumdaşımız lütfen ABD , AB gibi yerlerin hangi ülkelere ihraç izni vermediğini yazsın ben de bu listenin içinde son derece normal yaşantısı olan nezih ülkeleri de görüp rahatlayayım.(konu burada şahsi olarak beni rahatlatmak değil , sorunsa sorun değilse değil netleşsin isteğidir.)

Çok uzun ve konudan konuya atlayan bir mesaj oldu lütfen kusura bakmayınız fakat bir anlamda içimi dökmek durumunda kaldım.

Sn. ahiskalıdavut

(08-09-2016, 09:02 PM)ahiskalidavut demiş ki: Herhangi bir polemik başlatmak gibi bir niyetim olmadığı için...
diyerek konuyu bağlamışsınız ama, direk şahsımı hedef aldığınız için polemik yaratmıyorum, sadece cevap hakkımı kullanıyorum.

Foruma üye olmadan uzun süre izlemişsiniz, ama nedense üye olmamışsınız, sırf beni eleştirmek için birden üye olmaya karar vermişsiniz:
(08-09-2016, 09:02 PM)ahiskalidavut demiş ki: Foruma yıllardır üye olmadan sessizce takip eden bir vatandaş olarak, rahatsız olduğum konuları dile getirmek, size sözgelimi iki kelam etmek için üye oldum.

Bence yanlış yapmışsınız. Foruma katkı verecek kelamınız olmadığından mı şimdiye kadar üye olmadınız? Şimdi bana iki kelam etmek için üye olmuşsunuz. Keşke foruma katkı yapacak bilgilerle katıldaydınız da, sonra beni yerden yere vursaydınız.
YENİ ÜYELER OKUYUN yazım amacına ulaşmış ki benim tüm yazılarımı okumuşsunuz, aradan bazılarını seçmişsiniz. Bunu sırf:
(08-09-2016, 09:02 PM)ahiskalidavut demiş ki: emredercesine kaba, agresif ve saygısızca, otör edasıyla,
diyebilmek için mi yaptınız?
Keşke Tüfek incelemem, geri tepmeyi incelemem, mühimmat incelemem vs... paylaşımlarım için yapsaydınız da bir yararınız olsaydı.

Sn. toprakxxx size avukatlık için vekalet mi verdi de ona yazdıklarımı eleştiriyorsunuz?
(08-09-2016, 09:02 PM)ahiskalidavut demiş ki: Aklıma gelen yine, Sn. topraxxx arkadaşımızın açtığı "Lazer ile temizlik." konusunda yaptığınız küçümser ve alaycı yorumlarınız...
Sn.toprakxxx paylaşımını savunamayacak kadar aciz mi? Paylaşımına yapılan bilimsel yorumlara pekala ayni şekilde cevap verme hakkı vardı. Eleştirileri karşı tezlerle cevaplayabilirdi. Avukatı değilseniz size savunma düşmez.

Benim forumda ne kadar zaman geçirdiğimi de incelemişsiniz
(08-09-2016, 09:02 PM)ahiskalidavut demiş ki: 03.11.2015 tarihinde foruma üye olmuş, topu topu iki haftalık bir çevrimiçi geçirilen zamana sahip, benim gözümde son derece yeni bir üye
Bunu incelerken foruma ne kadar katkım olmuş, ne kadar aşama yapabilmişim onu da bir inceleseydiniz bari.

Eleştirmek kolay bir yol, katkı koymak ise zor. Doğrudan şahsımı hedef almayıp genel bir eleştiri yapsaydınız, belki ben de bazıları gibi paylaşımınızı beğenebilirdim.

Bu forumda yüzlerce yazı okudum, çok şey öğrendim. 7. dekata merdiven dayamış biri olarak, yazdıklarımın ne anlama geldiğini bilirim. Hatalarımdan ders çıkartmayı da. Bu güne kadar forum moderatörlerinden bir uyarı almışlığım da yok ayrıca. Ama foruma ne katkısı olacaksa, sırf birini hedef almak için üye olan, ilk paylaşımında birisini hedef tahtasına koyanı ilk defa görüyorum. Hayırlara vesile olur İnşallah.

Saygılarımla

Sayın Sabri

Aşama yapılmaz aşama kaydedilir.Katkı koyulmaz katkıda bulunulur.
Türkçe kullanımına özen gösterelim lütfen! Bir cümlenizin de sonunda nokta eksik kalmış.
Bundan böyle dil bilgisi nazisi eşimle beraber okuyacağım tüm mesajları.Kendisi takıntılıdır da. Blush

Sn.Reddit,

Amacınızı ve bazı konularda canınızın sıkkınlığını anlıyorum fakat lütfen ikili atışmaya çevirmeyelim , Sn. Sabri siz de gördüğüm kadarıyla olgun , işinde gücünde birisiniz lütfen siz de şu gerginliğinizi atın , ders almamız yerler var ise hep beraber alalım.

(08-09-2016, 11:19 PM)Reddit demiş ki: Sayın Sabri

Bu forumun sosyal medya özelliğini de seviyorum.

http://www.sozlukanlaminedir.net/asama-y...-demektir/

http://tureng.com/tr/turkce-ingilizce/ka...1%20koymak

Saygılar

(08-09-2016, 11:34 PM)Sabri demiş ki:
(08-09-2016, 11:19 PM)Reddit demiş ki: Sayın Sabri

Bu forumun sosyal medya özelliğini de seviyorum.

http://www.sozlukanlaminedir.net/asama-y...-demektir/

http://tureng.com/tr/turkce-ingilizce/ka...1%20koymak

Saygılar

Alıntı: Fikir sahibi olup, bilgi sahibi değilseniz yazmayın.

Aşama yapmak diye bir şey yok.Aşama bir süreçtir ve yapılamaz.
Katkı da sizin kullandığınız cümlede yanlış kullanılmıştır bu kadar net.
Türkçe sadece noktalama işaretlerinden ibaret değildir.Lütfen anlatım bozukluğu yapmamaya da dikkat ediniz.

https://eksisozluk.com/katki-koymak--2717985
Bana başka bir link atmanıza gerek yok teşekkürler.Boşuna kendinizi yormayın yanlışın doğrulunu iddaa etmeyiniz.

(08-09-2016, 11:27 PM)herojd11 demiş ki: Sn. Sabri siz de gördüğüm kadarıyla olgun , işinde gücünde birisiniz lütfen siz de şu gerginliğinizi atın , ders almamız yerler var ise hep beraber alalım.

Sayın herojd11,

Olgun yaklaşımınız için teşekkür ederim. Bu akşam sırf bana saldırmak amaçlı üye olduğunu açıkça yazan birisinin ithamlarından sonra, yeni üyeler bir linç operasyonuna başladılar. Ben sabrımı ve nezaketimi bozmadan kendimi savundum. Demek ki oku demek pek hoşlanılan bir şey değil.

Saygılar

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi