Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MEND SAVUNMA Glock Türkiye Temsilciliği - 2
Sn. nsyuksel,

Glock tetik sistemi ve kendisine tetik yolları hiçbir zaman sadece tek hareketli bir tabanca tetiğinin özelliklerini sergilemez. Eğer sergilerse, emniyet felsefesi ve pratiği açısından artık bir Glock olmaz.

Glock ateşleme iğnesinin yayı sadece ateşleme iğnesini sadece ileri iter. Glock tetik ve ateşleme sisteminde kuru tetik çalışması esnasında hissettiğiniz vibrasyonun en önemli nedeni, iğnenin önünde ateşleme iğnesini geri iten ayrı bir yay olmamasıdır. Yeni ateşleme iğnesi ve emniyet bloğu G42/43 modellerinde hissedilen bu vibrasyonu bir miktar azaltmış olmakla birlikte tecrübeli bir el hala hissedebiliyor, ancak kuru tetik çalışmalarında gözlenen arpacık salınımları daha az oluyor.

Saygılar.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
Sabri, DaRkNeSs-, fuat_61, nsyuksel, tirendaz, ERDAL, mtaner55, blueokkes, Fruktoz23, defender45acp
Sayın Lupus,

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Söylemek istediğimi mizansen bir modelleme ile keskinlik anlamında ifade etmek istemiştim, lütfen yanlış anlamayın. Daha evvelki tüm paylaşımlarınızda Glock hakkında bizleri yeterince aydınlattığınız için sadece gen 5 ile ilgili yapacağınız değerlendirmeleri ve bilgilendirmeleri sabırsızlıkla bekliyorum.
Naçizane ben de elimden geldiğince, sosyal medya kanalıyla diğer değerlendirmeleri, foruma aktarmaya çalışıyorum.
Ve sabırsızlıkla, gelecek yaz aylarında, ülkemde herşey yolunda gider de bir GLOCK sahibi olurum diye bekliyorum.

Saygılarımla,

Alıntı

(19-07-2017, 01:43 PM)Mr.Falcon demiş ki: Bildiğim kadarıyla ABD' nde 1 milyon USD' ını aşan silah satışlarında Kongre onayı gerekiyor.
Daha öncede ABD'ne sipariş verilen Sig Sauer'lerde bu engele takılmış teslimatları Glock'lardan sonra olmuştu.(Şimdi Türkiye'ye ambargo kervanına AB Ülkeleri de katıldı) Tabi o zaman ABD ile ilişkilerde şimdiki sorunlar yoktu.
Bu durumda ABD Kongresinin bu onayı hemen vereceğini beklemek iyimserlik olur.Bazı Kongre üyeleri bu satışa izin verilmemesi için basına açıklamalarda dahi bulundular.
Saygılar.

Sayın Mr.Falcon, Sayın Lupus, 
Özür diliyorum bu konuda hiç bir bilgim yok,  mutlaka aklınıza gelmiştir, ama sormadan duramıyorum Smile
Acaba diyorum; 
Sipariş tutarları 1 milyon USD'ını aşmayacak şekilde revize edilse kongre onayına tabi olunmasa yılda bir kez sipariş vermek yerine bir kaç sefer yapılsa ...
Saygılarımla.

Alıntı

(24-08-2016, 12:23 PM)lupus demiş ki: Sn.cemyl23,

Bu konularda yardım almak için ofiste olduğumuz zamanlarda ofise gelmeniz yeter.

Saygılar.

Sn. Lupus

Size bir e-mail göndermek istedim fakat karşıma "Bu sayfayı görmeye yetkiniz yok" şeklinde bir uyarı çıktı. Bende böyle bir soruyu nerden sorabileceğimi bilmediğim için buraya yazmak zorunda kaldım. 
Glock lar ile ilgili yazılarınızı ve Mend savunma ile olan ilişkinizi bildiğimden dolayı danışılacak en doğru kişinin siz olduğunu düşündüm. 
Sizden yardım istediğim konu;
Sahibi olduğum Glock 17 Gen 4 tabancam için uzatılmış bir sürgü salma manivelası. 
Hem şarjör değiştirme sırasında sürat kazanmak, hemde sürgü yü daha hızlı ve kolay bir şekilde düşürmek için müsabaka tipi tabir edilen, standartlara oranla sürgüden daha fazla dışarıya çıkmış (uzatılmış) bir sürgü salma manivelası istiyorum. 
Ayrıca detaylı söküm işlemini yapabileceğimden emin olmadığım için değiştirme işini yapacak bir usta da gerekecek. 
Bu konuda mümkünse yardım ve yönlendirme anlamında desteğinize ihtiyacım var. 

Şimdiden teşekkür ederim. 

Saygılar

Alıntı

Sn. Lupus

Mail adresinizi görme yetkim yok. O yüzden buradan yazıyorum. Kural hatası yapıyorsam affola.
Satın alma belgem hazır ve bir Glock sahibi olmak istiyorum. Glock lar Mke ye gelecekmi şuan ki süreç hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

Alıntı

Sn.hanfigltkn,

Bu yıl içerisinde gelmesi mümkün değil.

Saygılar.

Alıntı

(Dün, 04:39 PM)lupus demiş ki: Sn.hanfigltkn,

Bu yıl içerisinde gelmesi mümkün değil.

Saygılar.

Merak edenler için soruyu biraz açayım, bu yıl içi derken 2017 mi yoksa 2018 mi sayın lupus?

Saygılar.

Alıntı

Sn.Ahmet Efe,

2017 için mümkün değil... Normalde Glock Inc model ve fiyat tekliflerini hazırlayarak MKEK' ye verdi. MKEK ise hala sipariş vermiyor.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi