Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MEND SAVUNMA Glock Türkiye Temsilciliği - 2
(29-08-2016, 10:17 AM)Omarr demiş ki: Merhabalar
Bir arkadaşım İstanbul MKE den bir adet glock 19 aldı. Şöyle bir sorunumuz var üzerindeki kaplama dalga dalga.
Arkadaşım ile birlikte MKE ye durumu anlatmaya gittik. Lakin vitrine bir baktık ki hepsi öyle. Sorunumuzu orada yetkili bir beye anlattık. Bu Glock un yeni bir kaplama teknolojisi bütün dünya bu sırrın peşinde bu bir kusur değil bir buluş gibi zırvalıklar sıralayıp durdu. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz lütfen.
Saygılarımla
Ömer Kara

Sn.Omarr,

İstanbul MKEK' de görevliler sadece satış işlemlerini yapan devlet memurlarıdır, üretici veya temsilcilerin çalışanı olmadıkları için, marka ve modellere özel ayrıntılı teknik bilgileri yoktur.

Sorduğunuz soru daha önce başka bir başlıkta sorulmuş ve cevaplanmıştı;

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...544&page=6

Silahın kaplamasında herhangi bir sorun yok, herhangi bir silah yağı ile nemlendirilmiş bir diş fırçası ile ile temizleyip, aynı şekilde nemlendirilmiş bir bezle sildiğinizde sürgü homojen bir renk alacaktır. Bir müddet kutuya veya kılıfa temasla kurudukça aynı alaca tonu alacak, bir süre sonra homojen siyah tonunu değişmeyecektir.

Alıntı

Sn. Lupus
Glock 19 tetiğinin plastik kısmını deiştirmek mümkün mü acaba?
Düz yüzeyli bir tetik istiyorum. tam emin değilim ama sanırım glock 17 de düz yüzeyli.
Bu parçayı nereden temin edebilirim bilgi verirseniz sevinirim.
Saygılar...

iPhone dan tepetaklak ile gönderildi.

Alıntı

Türkiye'ye özel G17 şarjörlerinin tasarımını Sn.Lupus mu yaptı acaba merak ediyorum.Yani bir şarjörün kapasite aktarımı ancak bu kadar imkansız hale getirilebilirdi.Şarjörün alt kısmına bir kama çakılmış ve bu durumda şarjörü uzatmanın imkanı yok. Angel

Alıntı

Sn. YamTar007,
Glock 17 tetiğini ben Amerika' dan tedarik etmiştim.Türkiye' den zor bulursunuz.

Sn. m16a2,
Glock' un +2 extension parçası takılı G17 ModTR şarjörü gördüm gibi hatırlıyorum.Glock 17 tabancam yok.+2 yapma gibi bir niyetim de yok ama merak ettim.Fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla.

Alıntı

(28-09-2016, 11:20 AM)Altuğ demiş ki: Glock' un +2 extension parçası takılı G17 ModTR şarjörü gördüm gibi hatırlıyorum.

Kesinlikle yanılıyorsunuz... Smile Çünkü TR şarjörlerin şarjör kapakları, şarjör gövdesinin altındaki ray ve kulaklara değil, şarjör gövdesine kilitlenen kapasite tahdit takozunun altındaki ray ve kulaklara kilitleniyor, kapasite tahdit takozu söktüğünüzde şarjör kapağını takabileceğiniz herhangi bir yüzey veya yatak kalmıyor. Smile

Alıntı

[Resim: cqatEc.jpg]
[Resim: VfRQt4.jpg]
[Resim: vHEB9A.jpg]

Alıntı

Keşke bizim maraba G19 şarjör tabanları ve insertleri de böyle olsa.Sökülmesi daha kolay gözüküyor.

Alıntı

Sayın Lupus hocam,15lik Glock-17 şarjörleri dünya'da sadece Türkiye içinmi özel üretiliyor?Hocam yalnız bu şarjörler 15.mermiyi aşırı zor alıyor milim boşluk yok,öyleki şarjör kertiği bile yuvasına zorlanarak oturuyor.En üsteki mermi kovanında bayağı bir ize sebebiyet veriyor iğne bloğu,bir milim boşluk olsa 4/4 lük olacakmış.Hocam birde Mend Savunma Glock Türkiye olarak Glock ürünleri (şapka,tişört,mont vs.gibi)getirip satışa sunmak gibi bir düşünceniz varmı.Eminimki bu ürünlerlerden almak isteyen ama Türkiyede bulup alamayan çok Glock sahibi vardır.MKEK da temmuz ayında tabancayı almaya gittiğimde o sabah ithal tabanca almaya gelmiş 4 kişi vardı 4ümüzde Glock almıştık,yani ilgiyi gözlerimle gördüm.Hatta şapkadır,çantadır,tşörttür nerden alabiliriz diye muhabbeti bile olmuştu.Teşekkür ederim.

Alıntı

Sn.Beckenbauer,

Tekstil ürünü ithalatı apayrı ve sıkıntılı bir kulvar olduğunu için logolu tekstil ürünleri ithalatı planlanmıyor.

On beş fişek kapasiteli şarjörler Türkiye, bizim gibi bir kaç ülke için üretiliyor.

G17/34 TR şarjörü aslında G17/34 gövdesine adapte edilmiş bir G19 şarjörüdür.
G17/34 TR şarjörünün yayı G19 şarjör yayı ile aynıdır.
G17/34 TR şarjörünün saç iskeleti dahi standart G17/34 şarjörlerinden farklıdır.

Aşağıda standart G17/34 ve G17/34 TR şarjörlerinin saç iskeletleri ve şarjör yaylarını yan yana görebilirsiniz. Saç aksamı açılı olan şarjör gövdesi ve kısa şarjör yayı G17/34 TR şarjöre aittir.

[Resim: eFPIJ9.jpg]
[Resim: D08xMJ.jpg]

Netice itibarı ile adım Hıdır da değil ama, iki yıl üreticiyi, sonrasında bir yıl da EGM Özel Güvenlik Dairesini ikna edebilmek için elimden gelen 3/4' lük iş budur. Smile

Saygılar.

Alıntı

Teşekkürler sayın hocam,sayenizde bunada şükür.Glock 17yi Youtube'dan izleyip iç çekmekte vardı yani.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi