Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MEND SAVUNMA Glock Türkiye Temsilciliği - 2
Sn.nsyuksel,

Sipariş verilmesi durumunda MKEK verilen ara ve talebi hesaba katarak aded belirleyecektir.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Lupus, 

Sizi kızdırdıysam özür dilerim.Saygılarımla

Alıntı

(25-11-2017, 06:17 PM)xxglockxx demiş ki:
(25-11-2017, 04:06 PM)nsyuksel demiş ki: Forumda bile, geçen yılın son sıfır fiyatlarına, 2012 model Glock 19 gen 4 lerini satmaya çalışanlar bile oldu!?
Sn. nsyuksel, bir 2012  Gen4 G19 sahibi olarak bunların Glock'un ürettiği en iyi seri olduğu düşüncesindeyim*  Big Grin Big Grin Benim bildiğim son zeyirli boyalar bu seride kullanıldı.  Tongue 

Saygılar.

*2016 Gen4 G17'im de mevcut

Sn. Xxglockxx,

Beğeninize saygı duyarım ama konunun yanıtı bu olamaz. Ben de otomotiv sektöründe satış işiyle uğraşmaktayım. Hiçbir kullanılmış ürün az yada çok kullanılsın, antika değeri kazanmadıkça sıfır bir ürün fiyatına satılamaz ve paranın değerini bilmeyen birileri hariç, o fiyatlara alınmaz. Bu nedenle benim gözümde kaptırmatörlüktür bu davranış. Piyasada yenisi yokken fırsatçılıktır aklımızca. 
Ayrıca hiçbir üretici müşteri kaybetmek ve değerlerini yitirmek gibi bir çaba içinde olamayacağına göre Glock firmasınında mutlaka sizce yanlış, yetersiz veya kalitesiz gelen değişiklikleri için sağlam gerekçeleri vardır. Milyon adetli satış rakamlarına ulaşan firmalar bu tip kararları zor ama zorunlu alıyorlardır. Yeni genelde daha iyidir. Tabi bizim elimizde ne varsa en iyinin iyisi de odur. Wink Thumbs Up  Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
madenci08, xxglockxx
(26-11-2017, 10:45 AM)nsyuksel demiş ki: Glock firmasınında mutlaka sizce yanlış, yetersiz veya kalitesiz gelen değişiklikleri için sağlam gerekçeleri vardır. 

Sn. nsyuksel, haklısınız kanunlar.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
nsyuksel
Sn. Lupus,
Glock ithalatı konusunda bir gelişme var mı? Yoksa hiç beklentiye girmeden bir ikinci el mi bakmalı?

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Guns N' Cars, F74, taarruz
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turki...lecek.html
Böyle bir haber gördüm, konuyla ilgili bilgisi olan varmı acaba ?

Alıntı

İşin açıkçası haberin retoriğini ve eski polisin açıklamasını doğru bulmadım.Basbayağı popülist bir söylem. FETÖ cüler 15 Temmuz'da kutusundan yeni çıkmış Yavuz 16 beylik tabancaları yerine kutusundan yeni çıkan Glock 19-17 (o zaman 17 yoktu ama) ile darbe yapsalardı.Milletin meydanlara çıkması filan kar etmeyecekti.Bizi şimdi FETÖ cüler yönetiyor olacaktı.

Anayasa'nın eşitlik maddesine aykırı bulunduğu için uygulama bozulmuş.Uygulamanın yapıldığı dönemde pek çok insan bu uygulamanın yanlış olduğu adı geçen personel ve adalet bakanlığı çalışanlarının haricinde riskli görev icra eden pek çok kolluk görevlisi olduğu ve bu şekilde şube kayırır gibi ona almayalım buna alalım durumunun  rencide edici olduğu dile getirilmişti.

Anayasa'nın eşitlik ilkesi maalesef herkesi bağlıyor.Zamanın birinde ülkemizin güzide bir kurumu maden mühendisi alımında  KPSS alımlarında şu şartı koymuştu:Cinsiyeti erkek olmak ve vardiyalı ve yer altında çalışma.Anında bayan bir meslektaşım bunun anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu gerekçe ederek dava etmişti.Neticede dava kazanıldı ve o kurum yada ösym o şatı ortadan kaldırdı ha o kurum manyak bir kurum olduğu için madem öyle işte böyle diyebilecek bir yapıda olduğundan yine bayanlar pek tercih etmiyor.Ceremesini bizim gibi +pozitif+  (+p+) ayrımcılığın olduğu kurumlar çekiyor.

Konuyu biraz saptırmış olabilirim.Ne siyasete ne de uzayıp gidecek başka bir tartışma konusuna çekmek istemiyorum.Muhtemelen olacak olan şudur:Her şey netleşir (ki emniyet itiraz etse de çok değişeceğini zannetmiyorum).Bunun üzerine uygun ücretten ithal silah almak isteyenler bağlı bulundukları kuruma bir dilekçe yazarlar.Şu sayılı bilmem ne mahkeme sonucunda uygun ithal silah almak istemekteyim , gereğinin yapılmasını arz ederim.Dilekçeler belirli bir sayıya ulaştığında bu sefer ilgili komutanlıklar ve egm bir yeniden ihaleye çıkılacağını isteyenlerin taleplerini bağlı oldukları şube md. bildirmeleri husunda bir genelge yayınlar.

Pratik sonucu ne olur. Sig Sauer zaten ABD'den zor geliyor.Glock hülleyle gelebilir. Beretta zaten eski alımda sevenin tercih ettiği bir markaydı ama yine gelir.En büyük gelişme belki CZ P10C modeli ülkemize çok sayıda giriş yapabilir tabi farklı markalar bu ihaleye farklı modellerle (malum 15+1 tantanası yok) gelebilir.

Elbette işin hukuki yönünü hukukçular çok daha net açıklayabilir.Neticede ilgili müdürlükler bu işle uğraşmak istemeyecektir.Kadı ki on binlerce hatta yüz binlerce memur uygun fiyattan silah almak isteyecektir.Neticede bu ayrı bir tartışmaya gebe olacak zaten sen göreve başlarken yerli X ve Y tabancaları bu adamlara satıyorsun ama bu adamlar onun yerine isim yapmış ithal Z tabancası almak istiyor.Yerli silah söyleminin (ki bazı konularda eleştirsem de kesinlikle -ana fikrin- %100 arkasındayım ) önem kazandığı şu zamanda nasıl bir tepki alır bilemem.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Carbon12, şahin44
Sayın lupus merhaba. Glock ile ilgili bir gelişme var mı?

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
F74, asicocuk
(20-02-2018, 04:49 PM)karabasan demiş ki: Sayın lupus merhaba. Glock ile ilgili bir gelişme var mı?

Diplomatik ilişkiler düzelip, Avusturya Türkiye'ye silah ihraç lisansı vermeye başladıktan sonra gelebilir.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
karabasan, asicocuk
Selamlar...
Yaşadığım sorunu nereye yazacağımı bulamadım. Muhtemelen yanlış yere yazıyorum derdimi lütfen affola.
Kısa bir süre önce bende Glock sahibi oldum. Dikkatimi çeken bir problem var. Belkide problem değil normal birşeydir.
Mermiyi namluya sürme hareketinde sürgüyü yavaşca çekip yavaşca bıraktığım zaman mermi yerine oturmuyor. Takılı kalıyor. Aynı işlemi hızlı yapınca sorun yok. Acaba normaldedemi böyle yoksa benim silahımda problemmi var ?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi