Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ? Beretta? Walther?
Sn JESSE JAMES,

CZ satın aldığım 2009 senesinde P07 ile CZ 75 Compact arasında kalmış ve CZ Forum'dan bu modelleri uzun uzadıya incelemiş idim. Hatırladığım kadarıyla P07 MKEK tarafından ilk veya ikinci defa ithal edilmişti.

O zamanlarda Amerika'daki bazı P07 lerde, yazıda bahsettiğim, polimerde deformasyon meydana geldiği ve bu sorunlu tabancaların CZ USA tarafından şartsız olarak komple değiştirildiği belirtiliyordu. Ben bu sebeple P07 yi listemden çıkartmıştım. Sonraki yıllarda CZ 75 Compact'ı sattım ve CZ Forum'u takibi bıraktım. Kişisel fikrim aradan geçen 7 senede CZ gibi bir firma sorunları aşmıştır ki bu modelin tam boy modeli olan P09'u da piyasaya sürdüler.

Gene de P07 alacak arkadaşların mümkünse P07 ile ilgili CZ Forumdaki yazışmaları incelemelerini ve ilgili bir kişi olan CZ distribitörü Beyefendiye sormalarını öneririm.

Saygılar.

Alıntı

Değerli forum üyeleri,

Yeni üye olduğum ve bu sebeple yeni konu açamadığım için bu başlık altında sorumu sormayı uygun gördüm.
Uzun zamandır niyet ettiğim ancak bir türlü neticelendiremediğim silah sahibi olma isteğini kısmetse yakın bir zamanda gerçekleştireceğim. Bulundurma amaçlı silah satın alabilmek için tüm belgelerimi tamamlayıp Emniyet'e verdim. Herhalde hafta sonuna kadar satın alma belgem çıkar. Silah evde güvenlik amacıyla bulunacak ve ayda 1-2 defa poligonda atış yapmayı planlıyorum.

Aradığım silah herşeyden önce evladiyelik olmalı diye düşünüyorum.
Mutlaka ithal bir silah olacak.
1,75 boyunda 80 kg civarında sağ elini kullanan küçük sayılabilecek ellere sahibim.
Birkaç aydır gerek forum gerekse tanıdıklarım vasıtasıyla bilgi edinmeye çalıştım. Özellikle forumda yazılanları okuyunca silah konusunda gerçekten bilmediğim çok şeyin olduğunu farkettim ve halende okumaya devam ediyorum. Geldiğim noktada MKE envanterine göre seçimlerimi 4'e kadar indirdim. Bunlar;

-Beretta 92 FS 5560 TL
-Beretta 92FS Compact 5945 TL
-CZ 75 Compact 6075 TL
-Sig Sauer SP2022 6562 TL

Bulundurma amaçlı olacağı için Compact yapıdaki silahların yanına 92 FS'i de ekledim.
Forum üyelerinin 'şu silahı al yada bunu alma' demediklerini iyi biliyorum. Yukarıda yazan silahların hiçbirinin beni üzmeyeceğinide tahmin ediyorum. Ancak yinede tavsiyeye ve değerli görüşlerinize ihtiyacım var.
En pahalı silah olan Sig Sauer'in fiyatı 6562 TL benim limitim. Bundan daha yukarı çıkamam.
Şimdiden görüşleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Selamlar, Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi