Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ? Beretta? Walther?
Sayın Jesse James,

PX4 Storm'la 92FS Compact arasında tercih yapacaksanız eğer PX4 Storm polimer gövdesi, 15+1 kapasitesi, döner namlulu kilitleme mekanizması ve ebadından kaynaklı taşıma konforundan dolayı bana göre diğerinden bir çıt yukarıdadır. 12.000den fazla atım yapmış bir PX4'ü İtalya'da görmüştüm ve silahın sahibi olan dostum oldukça memnundu ve eğer bir Glock19'um olmasaydı bu silahı rahatlıkla ömrümün sonuna kadar muhafaza edebilirim demişti.

PX4'ün tek ciddi handikapı bizim memlekette çok yaygın olmamasından dolayı belki ileride satmaya kalkarsanız 2. Elinde değer kaybı yaşayabilirsiniz veya satışı için bir müddet beklemek zorunda kalabilirsiniz. Sig Sauer veya Glock'taki gibi bugün ilan ver yarın satılsın durumu olmayabilir manasında yazdım yanlış anlaşılmasın... Sonuçta boru değil, 500 senelik Beretta...

Hakkınızda hayırlısı olsun, Allah kötü günde kullanmak zorunda bırakmasın.

Saygılarımla

Alıntı

Sn.JESSE JAMES,

Küçük elli ve kısa parmaklı birisi iseniz, Beretta 92 ve CZ 75B' yi elemenizi tavsiye ederim. CZ75B' ye ince alüminyum kabza takarak bir nebze kabzayı inceltip, tetik erişimini kısaltsanız da, tam olarak rahat edemezsiniz.

Eğer fişek kapasitesi gibi bir takıntınız yoksa, herkesin tarzı olmasa da, küçük elli, kısa parmaklı birisi için listenizdeki en makul seçenek Walther PPS' dir. Ancak bazen rodaj isteyen, özellikle MKEK fişekleri ile temizlik konusunda hassas davranılması gereken bir tabanca olduğunu aklınızın bir köşesinde tutmalısınız.

Eğer yüksek kapasiteli bir tabanca istiyorsanız seçenekler içerisinde kabza çevresi en ince, tetik erişim mesafesi en kısa tabanca CZ 75 P 07 Duty' dir. Sizinle aynı dertten muzdarip birisi olarak listenizdeki tabancalardan en rahat kavrayıp, tetiğine en rahat erişebildiğim tabanca CZ75 P 07 Duty' dir.

Kalitesi ve güvenilirliği tartışmaya açık olmasa da, PX4 Compact sadece bir kaç kez elime alabildiğim, ancak atış yapma fırsatı bulamadığım bir tabanca olduğu için kabza çevresi ve tetik erişimi ile ilgili görüş beyan edemem.

Saygılar.

Alıntı

Sayın Demirci ve büyük üstat Lupus çok teşekkür edeiyorum,iyi ki varsınız.

Alıntı

(30-08-2016, 01:41 AM)lupus demiş ki: Eğer fişek kapasitesi gibi bir takıntınız yoksa, herkesin tarzı olmasa da, küçük elli, kısa parmaklı birisi için listenizdeki en makul seçenek Walther PPS' dir. Ancak bazen rodaj isteyen, özellikle MKEK fişekleri ile temizlik konusunda hassas davranılması gereken bir tabanca olduğunu aklınızın bir köşesinde tutmalısınız.

Mevzu kolay tetik erişimi, kolay ve derin gizli taşınma olduğunda, PPS'yi düşünüp de (konuyu açan arkadaşça listelenmemiş olsa da) Glock 43'ü anmamak olmaz. Sn lupus taraf olduğu için tavsiye etmemiş olabilir ama bence Glock Glock'tur... MKE'nin ilk partisine yetişemedim, ben de bir sonraki partisini bekliyorum.

Alıntı

Sevgili Üstat Lupus ve silah konusunda değerli fikir sahipler,i bu konudaki bütçemi biraz artırmaya karar verdim. Evet ellerim küçük ve parmaklarım kısa İzmir'de yaşıyorum ve poligon atış zevkinden çok savunma ve güvenlik için tabanca almayı düşünüyorum bu durumu dikkate alarak Walhter(Üstadın önerisini büyük harfle not ettim ve Walhter görünümünü beğeniyorum)'ın bana uygun diğer modelleri ve çoğunuzun beğendiği Glock 19 hakkındaki düşüncelerinizi ve başkaca model önerilerinizi yazarsanız sevinirim.(MKE'de Walther'ın sadece iki modeli kalmış) çok teşekkürler.

Alıntı

Gock 43'ü de çok beğendim fakat Mke de şu anda yok bekleyebilirim diye düşünüyorum.Fiyat bilgisi hakkında yazar mısınız?

Alıntı

Değerli üstatlar ve Pir'i pistole Lupus, yaklaşık 3 aydır forum değerlendirmelerini hatmettim diyebilirim. Bu değerlendirmeler ışığında edinmeyi düşündüğüm aday tabanca sayısını üçe düşürdüm(Seçimin bu kadar zor olduğunu hiç düşünmemiştim) Küçük ellere sahip olduğumu nazara alarak:

1-Beretta P.4 Storm Compact: Emniyet kulağı hariç tipini çok beğeniyorum ve yüksek kapasitesi hoşuma gidiyor.

2-Pir'i Pistole, Lupus'un önerdiği walther PPS:Estetiği çok güzel sadece mermi hassasiyeti noktasında dikkatli olmamı önerdi.Ayrıca CZ 75 P-07 DUTY TR 'i de listeme almamı önerdi fakat bu tabancanın , ne kıl adamışsın diyeceksiniz ama sökme yöntemi hoşuma gitmiyor, ben o pimi kaybederim, o yüzden emin olamadım, bir de daha önceki forumlarda esneme problemi olduğu yazıyordu.

3-Evet MKE de yok ama GLOCK 43 'ü de serçe parmağımın dışarıda kalmayacağı şarjörü ile kullanmak kaydıyla,serçe parmağımın dışarıda kalmasını asla istemiyorum, çok ama çok beğendim. MKE de yok bu üzücü ne zaman geleceği hakkında bilgi sahibiyseniz yazarsanız mutlu olurum.

Neticeler bunlar. Eğer değerli düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. Herkese iyi bayramlar.

Alıntı

SayınJesseJames,

Yukarıdaki ilk 2 Compact sınıfı seçeneğinizin Glock'taki muadili G19'dur. (PPS'i ayrı tutuyorum) G43 ise Subcompact bir silahtır.

Demem o ki, eğer yukarıdaki ilk iki seçeneğinizle kıyaslayacaksanız, hem ebadı hem de mermi kapasitesi itibariyle G19'u değerlendirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Üstad iş etiğinden dolayı bu tespiti yapmamış olsa da, G19 ufak elli bir atıcı için Compact sınıfta yer alan, biçilmiş kaftandır. (Tabii laylon alerjiniz yoksa Smile )

İstanbul Akdeniz atış poligonunda G19 mevcut. Bildiğim kadarıyla Mke'de de hala satışta. Eşşek kulaklılardan hazzetmiyorsanız kara tavuğu da değerlendirmeye alabilirsiniz.

Bu vesileyle size ve tüm forumdaşlarıma sağlıklı mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmenizi dilerim. Yüce Allah ibadetlerinizi kabul eylesin.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın JESSE JAMES

CZ 75 P-07 DUTY TR için "" bir de o daha önceki forumlarda esneme problemi olduğu yazıyordu"" diye yazmışsınız, biraz açarmısınız

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=6059

blacksea Çevrimdışı
Kidemli Uye
Katılma Tarihi: Sep 2009
Rep Puanı: 374
Teşekkürler: 2054
371 Mesajına 1591 Teşekkür edildi.
RE: CZ 75 B mi CZ 75 P07 mi
USA'daki forumunda , PO7 nin şarjör sıkışması ve polimer gövdede bel verme sıkıntıları çıkardığı yazılıyor. Bu şikayetle fabrikaya giden tabancaların tamamına yakını yeni bir silah ile değiştiriliyormuş. Foruma Filipinler'den yazan bir katılımcı 'iyi de biz ne yapalım , buradan silahı değiştirmek 6-7 ayı buluyor'' diyordu. Ülkemizde böyle bir sorun olursa , kaç ayı bulur , orası muamma. Ben de geçen partide P07ye niyetlenmiş , sonradan vazgeçmiştim. Asgari düzeyde İngilizceniz varsa CZ Forum'u takip etmenizi öneririm. Benim kişisel tahminim , silah piyasaya çıktığı günden beri epey bir modifikasyon görmüştür , sorunlar minimize edilmiştir, ama tamamen sorunsuz hale gelmiş midir , orası soru işareti. Forumuzda da henüz bir P07 olmadığından ilk elden bilgi alma şansımız yok gibi.

Sn vefasız , gelmesi beklenen partide P07 ve CZ 75B Stainless olacak , düz CZ 75B olmayacak sanıyorum. P07 ,bundan sonraki tüm CZ ithallerinin demirbaşı olur , ülkemizdeki polimer talebi malum.

Saygılar

bu yorumda bel verme probleminden bahsedilmiş ben onu esneme olaral algıladım Oktay Bey,yanılmış olabilirim elbette.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi