Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ? Beretta? Walther?
Merhaba.

Bir kaç ay sonra ilk belki de son silahımı edinmeyi düşünüyorum,elleri oldukça küçük bir insanım ve beğendiğim modeller bütçeme göre şunlar:

1)CZ 75 B COMPACT
2)PX4 STORM COMPACT (9X19 PAR.)
3)92 FS COMPACT L (9X19 PAR.)
4)CZ 75 P-07 DUTY TR
5)PPS (9X19 MM PARA. bütçemi biraz aşıyor).

Bu 5 silahı karşılaştırır mısınız?

Yanıtınız şuysa; Seçenekleriniz fazla.

Haklı olabilirsiniz ama dediğim gibi bu konuda oldukça tecrübe ve bilgi yoksunuyum.

Sevgiler.

Alıntı

(31-07-2016, 07:34 PM)JESSE JAMES demiş ki: Bir kaç ay sonra ilk belki de son silahımı edinmeyi düşünüyorum,elleri oldukça küçük bir insanım ve beğendiğim modeller bütçeme göre şunlar:

1)CZ 75 B COMPACT
2)PX4 STORM COMPACT (9X19 PAR.)
3)92 FS COMPACT L (9X19 PAR.)
4)CZ 75 P-07 DUTY TR
5)PPS (9X19 MM PARA. bütçemi biraz aşıyor).

Bu 5 silahı karşılaştırır mısınız?

Yanıtınız şuysa; Seçenekleriniz fazla.

Haklı olabilirsiniz ama dediğim gibi bu konuda oldukça tecrübe ve bilgi yoksunuyum.

Sayın JESSE JAMES,

Yakarıdaki yazılar hep yazılır, sizin adınıza silah seçmemiz istenir. Otomobilinizi başka birinin seçmesini istediniz mi? Bu da öyle bir şey işte, aslında kimsenin sizin adınıza bu seçimi yapmasını istemezsiniz, istememelisiniz. Bilmemek ayıp değil tabii ki ama ekranda bu silahları karşılaştırıp, birçok özelliğini değerlendirip karara varabilirsiniz.

Seçenek listenizden bir takım korelasyonlar ile eleme yapabilirdiniz.

1. Öncelikle hepsi temelde sorunsuz kabul edilebilecek silahlardır. Yani, teknik yetersizlik nedeniyle elenen yok.

2. Bütçenizi aşmanızı gerektirecek bir zorunluluk yok:
Walther PPS out!

3. Seçimlerinde biri hariç hepsi Compact. Zaten hizmet boyu bir tabanca sivil kullanım ve tek tabanca için ne kadar gerekli tartışılır:
CZ DUTY out!

4. Polimer tabanca istiyorsanız:
CZ ve 92 out!
Storm Compact alırsınız (zaten değişebilir kabza sırtı ile belki de küçük elinize oturabilecek tek model budur).

5. Metal gövdeli tabanca istiyorsanız:
Storm out!
CZ Compact ve 92 Compact kalıyor, tipini beğendiğinizi alın.

Gördüğünüz gibi hiçbir seçimi ben yapmıyorum.

Alıntı

İlk belkide son silahım diye cümleye başlamışsınız.

Diğer sorulması gereken soru "Bulundurma veya Taşıma ruhsatlı" mı olacak.

Alıntı

Sayın JESSE JAMES,

Size tavsiyem -sakın yanlış anlamayın- biraz forumu incelemenizdir. İnanın ki belli bir süre yapacağınız incelemenin ardından mütevazı bir şekilde de olsa yeni başlayanlara bilgi verebilecek hale geleceksiniz. Yukarıda da söylenmiş, otomobilinizi nasıl alırsınız? Bir topluluğa direkt olarak sorup model eleterek mi, eşinizin dostunuzun sahip olduğu araçları deneyerek, aklınızdaki modelleri kiralayarak ve bilgi toplayarak mı?

Ayrıca yine söylendiği üzere bu seçimlerde rn önemli hususlardan biri alabileceğiniz ruhsat tipidir. Unutmayın ki en beğendiğiniz silahı dışarı çıkartmak için bir yığın bürokrasi işlemleri ile uğraşacaksınız eğer ki bulundurma ruhsatlı alırsanız.

Alıntı

BerettaPX4 STORM COMPACT (9X19 PAR.) hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim değerli üstatlar?Çok teşekkürler.

Alıntı

Sn Jesse James forumu lütfen iyi inceleyin ,üstatlarimiz söylediginiz silahlarla ilgili belkide saatlerini ayirip yorumlarini ve bircogu bizzat tecrubelerini aktariyor zaten.Eger bu forumu iyi anladiysaniz sizde bir zahmet ilgili bölümleri okuyun.Ayrica forum kurallari bölümünü de !

Alıntı

Arkadaşlar değerli üstatlar forum kurallarını anımsatıp duruyorsunuz saygı duyarım ama benim gibi bilgi eksikliği olanlara yardımcı olmuyor bu durum.Elbette sizlere soracağım, sizin yorumlarınızı okuyacağım ve 1.5 aydır da saatlerce okudum. Bir konu açma yetkim de yok mecburen buradan soruyorum,kusura bakmayın. Alçakgönüllülük erdemdir. Taşıma ruhsatlı bir tabanca edinmeye karar verdim ve başka soracak kimsem de yok.Bağışlayın beni. Son durumum şudur:Büyük üstat Lupus'un yorumlarının neredeyse hepsini de okudum. Beretta 92 fs Compact ve p4 storm compact arasında kaldım.Gönül ister bir glock 19 edineyim ama aradaki fark 1200 TL civarında, onu ruhsat harcında kullansam daha iyi olacak diye düşünüyorum. Şimdi şu kuralları anımsatmadan bana yorum yapacak üstatlara şimdiden teşekkürü borç biliyorum.Sevgiler.

Alıntı

(28-08-2016, 12:55 PM)JESSE JAMES demiş ki: Taşıma ruhsatlı bir tabanca edinmeye karar verdim

Taşıma ruhsatı alabilecek misiniz?
http://www.kayseri.pol.tr/Sayfalar/Silah...geler.aspx

(28-08-2016, 12:55 PM)JESSE JAMES demiş ki: Beretta 92 fs Compact ve p4 storm compact arasında kaldım.

Bu forum da kimse size şu silahı al demez, soru sorma tarzınız yanlış. Kendi kararınızı elde ettiğiniz bilgilere göre kendiniz vereceksiniz. Yukarıdaki yazısında sayın Harun size seçim algoritmasını zaten sunmuş

(01-08-2016, 11:44 AM)harun demiş ki: Seçenek listenizden bir takım korelasyonlar ile eleme yapabilirdiniz.

1. Öncelikle hepsi temelde sorunsuz kabul edilebilecek silahlardır. Yani, teknik yetersizlik nedeniyle elenen yok.

2. Bütçenizi aşmanızı gerektirecek bir zorunluluk yok:
Walther PPS out!

3. Seçimlerinde biri hariç hepsi Compact. Zaten hizmet boyu bir tabanca sivil kullanım ve tek tabanca için ne kadar gerekli tartışılır:
CZ DUTY out!

4. Polimer tabanca istiyorsanız:
CZ ve 92 out!
Storm Compact alırsınız (zaten değişebilir kabza sırtı ile belki de küçük elinize oturabilecek tek model budur).

5. Metal gövdeli tabanca istiyorsanız:
Storm out!

CZ Compact ve 92 Compact kalıyor, tipini beğendiğinizi alın.

Gördüğünüz gibi hiçbir seçimi ben yapmıyorum.
.
Tercümesi şu:
Seçimleriniz eşdeğer, Polimer gövdeli istiyorsanız Sturm, Metal gövdeli istiyorsanız FS92 alın.

Alıntı

Taşıma ruhsatlı alabilirim .Avukatlık mesleğini icra ediyorum.Harun Bey'e minnettarım.Beni özenle yanıtladı.

Alıntı

Elbette dşrekt kimseu şunu alın demez ama bu aletlerin teknik yorumunu yapabilir diye bu ricada bulundum.Çok teşekkürler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi