Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Savunma için yivsiz tüfek almak istiyorum....
#71
(09-09-2015, 10:33 PM)sbaslar demiş ki: sbaslar

Tabi bu işin üstadları var görüşleri de çok değerlidir. Kesinlikle dikkate almak gerekir.


Forumun eski üstadlarından birinin yorumu:

(09-09-2015, 10:33 PM)turkmenoglu demiş ki: Değerli forumdaşlar,

Savunma amaçlı denildiği zaman neye karşı savunmak için diye sormak gerekiyor aslında.

Mevzu bahis bir köy evi avlusu veya bahçesi ise çifte yeterlidir, dağ evinde yaşayan ve etrafı fazla hayvan dolu olmayan biri için pompalı yeterlidir.

Ancak, ayı / domuz / 2 ayaklı domuza karşı savunma tüfeği istiyorsanız almanız gereken sadece ve sadece yarı otomatiktir. Diğer seçeneklerin sizi felakete sürüklemesi muhtemeldir. 

Ben eşime dostuma, bu işten biraz anlayan herkesin, ikili veya az kişili sohbetlerdeki sorusuna şimdiye kadar yarı otomatik cevabını verdim. 

Ikisini de severim, ikisini de severek kullanırım. Ancak işin içinde 2 ayaklı domuz veya 2 ayaklı it olacaksa elimi pompalıya sürmem.

Bu soru kendisine de çok sorulmuş olmalı ki Hickok amcamız şöyle bir video çekmiş. Sizden ricam videoyu sonuna kadar izlemeniz. 

Değerli forumdaşlar, size bu soruyu,soranlara lütfen aşağıdaki videoyu izletiniz. Yarı otomatiğin ne olduğunu pompalının en fazla ne olabileceğini göreceksiniz. 

Ve unutmayın ki hiçbirimiz Hickok kadar profesyonelce pompalı kullanamayız. Videoda alınabilecek en iyi pompalı tüfeklerden biri var ve en iyi 3 lüyü bulmanız zor, genelde bulamazsınız unutmayın. Daha da önemlisi Hickok bile takılıyor, dikkatli izlerseniz farkedebilirsiniz. Saygılarımla

(09-09-2015, 10:33 PM)turkmenoglu demiş ki: Ayrıca bilinenin veya genel olarak düşünülenin aksine (bunu ilk kim nasıl uydurdu bilmiyorum) pompalının tutukluğu kolay aşılmaz, aksine pompalının tutukluğu çok pis olur, çok basit tutukluklar dışında hızlı çözüme izin vermez, acil müdahaleyi bir yana bırakın namluyu çıkarmadan adam edemezsiniz.

Umarım biraz olsun yardımım dokunabilmiştir size, ve sizin vesileniz ile diğer forumdaşlara.

Diğer seçeneklerde de ısrarcı olacaksanız, son tavsiyem yerli almamanız olur.

Bu önerimi de tutmazsanız başka söyleyecek sözüm yoktur; bana sormayın gönlünüzden geçeni yapın derim.
Saygılarımla

Stres ortamında kullanım için de şöyle bir yorum var:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=12974
[/quote]
(08-01-2016, 12:08 AM)musti267 demiş ki:
Konu askeriye olduğu için konuya birazda o gözle bakmak lazım. Yıllardır askeri konuları yankından biri olarak söyleyebilirim ki kaliteli olmak koşuluya otomatik tüfek askeri kullanım için daha tutarlı gözüküyor bence..

Ancak konu askeriye ve farklı ihtimaller devreye giriyor.

A-) Tek kolun veya elin yaralanması ki çatışma durumunda çok yaygındır durumunda otomatik model atışa imkan verebiliyor.

B-) Çatışma ortamının gereği seri yoğun atış ön plana çıkabildiği için yine otomatik daha tutarlı gözüküyor.

C-) Araç içinden , dar araç atış mazgallarından , dar siper noktlarından atışta yine otomatik daha pratik gözüküyor.

D-) Çatışma ortamının icabı bir elde tabanca , el bombası, fener , bıçak vb var iken bir elde otomatik tüfek taşımak mümkün.

E-) Çatışma ortamının yoğun stresi askerlerde pompa mekanizmasını manüple etmeyi problem hale getirdiği bilinen olaydır. Normalde otomatik beslemeli piyade tüfekleri kullanan ve alışık olan askerlerin manuel doldurmalı silahlarda sorun yaşadığı olmuştur. Otomatik burda daha benimsenmesi basit bir platform gözüküyor.

Sanırım ABD ordusunun Benelli M1104 ü kabul etmesinde bu faydalarda gözetilmiştir.
[/quote]
Saygılar.
 
Alıntı
10 üye teşekkür etti:
lenduha, hunter 12, foottwo, Xlll, ThePulchra, sbaslar, Tartarus, MEHMETEMİN73, sparus, xlcod3r
#72
Forumdaki incelemelerinde sonra taktik tüfek tercihimi Kral Arms Tactical X modeli ve Stoeger M3000 taktik modeli arasına indirgedim. Belki olurda şarjörlü düşünürsem RS-S1 alırım ama 10lu şarjörleri nasıl taşıyacağım sorununu şimdilik çözemediğimde bahsettiğim ilk iki model arasında seçim yapıcağım. Stoeger iyi firma, m3000 hoşuma gidiyor lakin kinetik oluşu savunma amaçlı pek tavsiye edilmiyor. Acaba Kral tactical x deneyimlemiş olan var forumdaş var mı aramızda?
 
Alıntı

#73
(12-07-2018, 08:15 PM)Tartarus demiş ki: Stoeger iyi firma, m3000 hoşuma gidiyor lakin kinetik oluşu savunma amaçlı pek tavsiye edilmiyor.

Savunma için Kral marka pompalı tüfeğin tavsiye edildiğini hiç sanmıyorum. Stoeger onun yanında Benelli kalabilir.
 
Alıntı
10 üye teşekkür etti:
Xlll, Murphy, yyildiz, mimaslan, Carbon12, Alphawolf, ducak, defender45acp, ThePulchra, xlcod3r
#74
Ben ev savunması amaçlı Ata CY Taktik aldım ama şimdiki kafam olsa ortalama yakın bütçelerde Winchester sap defneder alırdım , basit bir tüfek ve kullanışlı. hala 4. tüfek olarak kafamın bir köşesinde de yok değil.
 
Alıntı

#75
Selamlar.
İthal tüfeklerde Mossberg de değerlendirilebilir. Ancak Yerli istenirse Kral'ın güvenirlik açısından ilk sıralarda olması benim için zor.
Diğer yerli markaları tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
Saygılarımla.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Tartarus
#76
(12-07-2018, 08:15 PM)Tartarus demiş ki: Forumdaki incelemelerinde sonra taktik tüfek tercihimi Kral Arms Tactical X modeli ve Stoeger M3000 taktik modeli arasına indirgedim. 

Sn. Tartarus,

Forumu biraz daha inceleyin isterseniz:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=12986

Kral hiç tavsiye edilecek bir marka değil. Ata - Armsan - Stoeger modellerini gözden geçirin derim.

Saygılarımla
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Tartarus
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi