Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4.4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
COLT® Türkiye'ye Geri Dönüyor...
Getirmişler bari 10mm auto'su nu da getirseymişler.

Alıntı

Merhaba eger Colt Defender gelir ise talibi olurum...

Alıntı

Sayın Hasan Bey,
Forum üyelerine özel indirim oranlarınızı dört gözle beklemekteyiz.
Köroğlunun dediği gibi:
Ben Colt A Colt demem
Colt benim olmayınca....

Alıntı

(24-07-2016, 12:30 AM)SERKANGECGEN74 demiş ki: Sayın Hasan Bey,
Forum üyelerine özel indirim oranlarınızı dört gözle beklemekteyiz.
Köroğlunun dediği gibi:
Ben Colt A Colt demem
Colt benim olmayınca....

Bir Karacaoğlan şiiridir.

Ben Güzele Güzel Demem
Güzel benim olmayınca
Muhannetin kahrın çekmem
Gel deyip de gelmeyince

Gelirim amma döğerler
Bizi bu ilden kovarlar
Güzel olanı severler
Ben ölürüm görmeyince

Var ol yörü var ol yörü
Kara bağrın yere sürü
Döğün döğün ağla bari
Benim gönlüm olmayınca

Senin çağın geçer olur
Bu dünyalar kime kalır
Tomurcuk gül gazel olur
Vaktında derilmeyince

Karac'oğlan sözün haktır
Düşmanın dostundan çoktur
Bizim için ayrılık yoktur
Ya sen ya ben ölmeyince

Alıntı

(24-07-2016, 12:30 AM)SERKANGECGEN74 demiş ki: Forum üyelerine özel indirim oranlarınızı dört gözle beklemekteyiz.

Hasan Bey' in bunu nasıl yapmasını önerirsiniz? Malum MKEK Savunma Sanayii Müsteşarlığından gönderilen fiyatı kuruşu kuruşuna tahsil ediyor, çünkü tahsil rtmek zorunda. Bu durumda tek seçenek Hasan Bey' in para iadesi yapması... Bu sefer de ne zaman, ne kadar indirim iadesi yapacağı muamma.. Hasan Bey silahların parasını Colt' a peşin ödeyecek... MKEK silahlar satıldıkça Colt' a ödeme yapacak... Colt da Hasan Bey' e geri ödeme yapacak.

En pahalı modellerde en fazla 150, bilemediniz 200 USD para kazanacağını düşündüğüm Hasan Bey' in forum ahalisine ne kadar indirim iadesi yapmasını uygun görüyorsanız, birlikte tartışalım, Hasan Bey' e mantıklı ve makul bir teklif yapalım. Malum adamcağız uyarılarımıza rağmen forum ahalisinin gazına gelip getirttiği, adet başına topu topu 40-45 Euro para kazandığı çöl rengi, haki renkli HS9' ların neredeyse üç senedir satılmasını bekliyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hymer
Sayın lupus bu kar dağılımları vergiler nasıl oluyor da silahlar amerika satış fiyatının 3-4 katına çıkıyor. Satış temsilcisi neredeyse hiç para kazanamıyor. Bu aradaki deve yüküyle para kimin cebine kalıyor ?

Alıntı

(24-07-2016, 09:58 AM)msari demiş ki: Bu aradaki deve yüküyle para kimin cebine kalıyor ?

Sn. msari

Yakın zamanda bireysel olarak ABD den bir malzeme getirttim. Nakliye, Gümrük vergisi, gümrük komisyonu vs. vs. bana ABD fiyatının üç katına geldi.

Ben satıcı değilim, satıcıların avukatı da değilim ama Gümrük tarifelerinde http://www.orgtr.org/tr/93-fasil silahlar için %75 gümrük vergisi var. Satarken KDV, ÖTV, kar vs.. ekleyin. Kendiniz getirtmeye kalkın bakalım kaç katına mal olacak Huh

Saygılar

Alıntı

Sn.msari,

Forumda pek çok yerde bahsi geçti, ayrıntıları ile açıklandı, yeri geldi tekrar açıklayalım. Ayrıntılarına vakıf olduğum Glock ile örnek vereyim.

Glock sivil perakande satışlar için MKEK'ye satıldıkça parası üreticiye ödenmek üzere konsinye olarak bırakılır.

Bu minvalde standart bir Glock ortalama 750 USD' den fatura edilir.

Gümrük vs ile 800 USD olur.

Bu fiyata yüzde 25 MKEK karı eklenir, silah olur 1000 USD...

Bu fiyata yüzde Savunma Sanayii Fonu eklenir, silah olur 2000 USD.

Buna önce ÖTV, ÖTV eklenmiş fiyata KDV eklenir ve fiyat 2600-2800 USD' ye ulaşır.

Euro / USD paritesi USD lehine değiştikçe MKEK' deki satış fiyatı düşer.

Üretici parasını aldığında, temsilciye vergiler çıktıktan sonra net 67 Euro öder. Anlayacağınız işin tüm hamallığını yapan temsilci piyasadaki kaptırmatörler kadar para kazanmaz.

Kamu kurumlarının tedarik ettiği, parası müstakbel silah sahibinden peşin alınan Glocklar yaklaşık 450 USD fiyattan fatura edilir. Yani MKEK ithal ettiği Glockları daha yüksek adetlerde ve parasını peşin ödeyerek alsa, mevcut vergi ve fonlarla bile bie Glock' un fiyatı 2000 USD' ye bile ulaşmaz. Vergi ve fonların en düşük oranlarda uygulandığı kamu kurumlarının tedariklerinde bir Glock' un fiyatının en fazla 750 USD olmasının nedeni de budur.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Dmrahmet
Durumun kazanç açısından bu kadar vahim olduğunu bilmiyordum. Tanesine 50-60 Avro için uğraşılacak ve para bağlanacak iş değil. Prosedür çok, bekleme çok, kar az. 1000 tane silah satılsa ne olur, o kadar bekleyip para bağladıktan sonra. Ayrıca arızalı sorunlu silah ile de uğraşıp, yedek parça temini yap.

Distribitörler bu işe gerçekten gönül veren kişilermiş, ben her ne kadar çok sevsem de, ticaret mantığımda kesinlikle böyle bir işi yapmazdım.

Saygılarımla.

Alıntı

Üstadım açıklamanızdaki para giden kurumları aşağıya yazdım.

Gümrük, MKEK, Savunma Sanayii Fonu, ÖTV, KDV...

Yukarıdaki kurumların hepsi devlet demek. Kısacası silah satın alırken devlet bizi soyuyor değil mi?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi