Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4.4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
COLT® Türkiye'ye Geri Dönüyor...
(25-11-2017, 08:38 PM)Darendeli demiş ki:
(25-11-2017, 07:48 PM)Sn. alpi, demiş ki: Çok akıllıca, üstelikte zekice bir çözüm... Hiç aklıma gelmemişti doğrusu. Ülkemize yapılan ekonomik, diplomatik, siyasal, siber, reel her türlü saldırılara da en kısa sürede komplike çözümler üretmenizi temenni ediyor ve sizi tebrik ediyorum

Darendeli,

Öncelikle şunu belirteyim, üretilecek bir çözüm, yapılacak bir siyaset varsa bu forumun yeri olmadığını belirtmek isterim ki temenni ve tebriklerinizi başka forumda başka kişilere iletiniz. Zira siyaset yapacaksanız siyasi forumlara üye olur istediğinizi yazarsınız.

Konu başlığını bozmamak adına daha fazla yazmak istememiştim ama işin halen dalgasında olupta mahlasını Türk Bayrağı ile süsleyen kişiler oldukça biz daha çok boşa kürekleriz. Desteğiniz için ayrıca teşekkür ederim.

Ayrıca Avatarım ile ilgili yorum yapmak ne sizin ne de bir başkasının haddine? Hele ki benim vatan sevdamı sorgulamak hiç haddinize değil. Kendinize gelin. Yukarıda Sayın 1905sss gerekli açıklamayı yapmışken konuyu uzatıp üyeleri tahrik etmektense, girmiş olduğunuz forumda alabileceğiniz faydalı bilgileri alın teşekkür edin.

Kimse kimsenin vatan sevgisini, bağlılığını sorgulayamaz eleştiremez. Oldukça kibar yazmaya çalıştım, fakat bu kibarlığımı bir daha ki cevaplarda koruyabileceğim garantisini veremem. 

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
OCEANBORN, drmehmet, Alphawolf, ahmetarslan
(24-11-2017, 05:52 PM)Darendeli demiş ki: Biz Türkler için en özel gün olan Cuma gününü karalamalarına nasıl göz yumuyoruz inanamıyorum. Her zaman olduğu gibi bu konuda da emellerine ulaşıyorlar. 

Slm, nbr, by by ile başlayan tanımlamaların yerini artık cümleler almaya başladı. Türkçemize sahip çıkalım imlaya, yazım kurallarına özen gösterelim diyoruz ama bu tip algı operasyonlarına ses çıkartmıyoruz. 

Neden Süper Cuma, Muhteşem Cuma değil de bilmem ne Cuma? Madem indirimli bir gün olacaksa bu gün, neden kara bir gün olsun ki? Arkadaşlar amaç başka lütfen uyumayalım.
(24-11-2017, 06:46 PM)1905sss demiş ki: Darendeli
(24-11-2017, 08:16 PM)Darendeli demiş ki: NR1 Tv' de inceden inceden mesaj veren, olur olmaz saçma klipleri "Amaan eğlenmene bak." deyip izledik. Internet cafede CS:GO oyununda camileri "Amaan eğlenmene bak." deyip bombaladık. Şimdi bu algıyı da amaan alışverişine bak deyip geçiyoruz. Yabancı çizgi film kanallarında Nasreddin Hoca' yı sürekli dalga geçilen bir figür olarak lanse etmeye çalışanlar kimler ise bugün bu tanımlamayı bize empoze etmeye çalışanlar da, bu tanımı destekleyenler de benim gözümde aynı kefededir. 

Fazla TV ve YouTube izlememenizi tavsiye ederim. İnternettede az vakit geçirin bence.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
drmehmet, alpi, Alphawolf, ahmetarslan
Şimdi... Şu "Black Friday" veya Türkçesi ile "Siyah Cuma" nedir onu bir öğrenelim. Böylece bir alay saçmalıkla uğraşmıyor oluruz:

Dikkat ederseniz "Kara Cuma" demedim. Her ne kadar siyah ve kara aynı kelime karşılığı olsa da anlamsal farklılıkları vardır.

Hristiyanlar için Bayram kabul edilen Noel ve Kristmas yortularının bir arada olduğu 24 Aralık-1 Ocak arası tarihleri arasıdır. Bu dönemde yoğun bayram-yılbaşı alışverişleri olur.

ABD'nde, Şükran Günü ertesindeki ilk Cuma gününe "Siyah Cuma" denir. Bu tarih yukarıdaki yılbaşı-bayram alışverişlerinin başladığı gün kabul edilir. Yaklaşık olarak Noel yortusunun 1 ay öncesine denk gelir. Mağazalar da, bugünlerdeki anormal yüksek alışveriş sayesinde para kazanırlar. 

Muhasebeden iyi-kötü anlayanların bildiği üzere, zarar "kırmızı" yazılır, kazanç "siyah" yazılır. Yani firma bilançosu veya muhasebe sonucu kırmızı, yani İngilizce olarak "in red" ise firma zararda, siyah yani "in black" ise kazançtadır. Yani "Black Friday", firmaların ve mağazaların para kazanarak kara geçtiği ve muhasebelerini artık "siyah" yazılmaya başladığı dönemin başlangıcını ifade eder. Neden Cuma, çok basit: Çünkü hafta sonu başlangıcıdır, insanların geneli hafta içi çalışıp, Cuma akşamüstü hafta sonu tatiline girdiği için. 

Kimsenin Müslümanların kutsal Cuma günü ile uğraştığı ve hatta bunu akıllarının ucundan geçirdiği bile yok. Aksine Amerikalı'lar hafta sonu tatili başladığı için Cuma gününü çok severler: TGIF - Thanks Got It's Friday; "Tanrı'ya Şükür Cuma Geldi" şeklinde çok bilinen bir deyim vardır. Öte yandan adamlar zaten Orta Doğu'da istedikleri gibi insan kıyımı yapıyorlar, bizim kutsal Cuma günümüzü karalayacak saplantıları olduğunu hiç sanmam. 

Paranoyayı ve saçmalamayı bırakalım. İyi bir Müslüman olarak, Kuran'da yazdığı gibi önce okuyup, öğrenelim. Forum özelinde de Colt konusunu daha fazla rezil etmeyelim...

Alıntı
48 üye teşekkür etti:
1905sss, suskun, Murphy, hunter 12, Surmene, Rockatansky, ugurucar57, xeorx, zarif_, madenci08, m16a2, asuspc, blacksea, Pistov, kuzeybuzulu, Karagoz, citronium, alpi, Amasya05, demasoni, OCEANBORN, Sabri, lenduha, Vefasiz, Red Kit, Kimble, Huysuz, Porsuk, tirendaz, roan, Ahmet Efe, orpeus, maho07, ombra, nutkey, drmehmet, pasa_7676, Alphawolf, tatarian, derinoz, Oberon, Murata, sss5423, oguz74, Cemir07, kkaya, DaRkNeSs-, ahmetarslan
Bir de cyber Monday çıkmış Big Grin
Ama konuyu Colt'a geri döndürmek adına paylaşalım:
https://www.sportsmansoutdoorsuperstore....brand/colt

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan
Bu basit tartışmaları okusa herhalde Colt geri dönmez Big Grin

Sn.Darendeli, yeni bir üye olmanıza rağmen;

Birkaç ay önce yine bir forumdaşımız ile tartıştığınız ve ona ''Benim kimseye kendimi kanıtlamak gibi bir derdim yok da, sizin karşınızdakine cahil ve sahtekar tarzındaki ön yargılı ve kötümser yaklaşımlarınız insanı bu tür seviyesiz ve kalitesiz tartışmalara itiyor. Sizinle daha fazla tartışmayacağım. Diğer forum üyelerini bu tür rahatsız edici yazıları okumak zorunda bıraktığım içinse ben kendi adıma forum üyelerinin affına sığınıyorum.'' şeklinde yazdığınızı okudum. 

Cuma hassasiyeti olduğunu söyleyen  bir şahsın, böyle anlamsız tartışmalar ve tehditvari tarzda ayar verici yazılar yazıp bizleri de okumak zorunda bırakması; forumumuza zarar verdiğini düşünmekteyim.

Saygılarımla. 

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
alpi, Alphawolf, Vefasiz, ahmetarslan
Keşke bizde de böyle şeyler olsa Smile MKE stokları tükenirdi herhalde (gerçi oda yok ya )

http://www.haberturk.com/kara-cuma-da-20...di-1730745

Daha önceden paylaşıldıysa kusura bakmayınız.Değerli vakitlerinizi çalmayayım.

Alıntı

(27-11-2017, 03:28 PM)mert.ozen demiş ki: Keşke bizde de böyle şeyler olsa Smile MKE stokları tükenirdi herhalde (gerçi oda yok ya )

http://www.haberturk.com/kara-cuma-da-20...di-1730745

Daha önceden paylaşıldıysa kusura bakmayınız.Değerli vakitlerinizi çalmayayım.

Ben altında ki yoruma takıldım.

"Amerikada silah almak neden serbest ki, Texas mantığından bir çıksalar artık, sene kaç oldu"

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
alpi, ahmetarslan
(15-10-2017, 06:39 PM)hasso1 demiş ki: İthalat lisansımızı aldık ve üreticiye Ağustos itibarıyla teslim ettik. Üretici ihraç lisansı için başvurdu. İhraç lisansının Kasım ayında hazır olacağını tahmin ediyoruz. 60 gün üretim ve nakliye süresi ilave edersek Ocak ayında vitrinlerde olabilir.

Silahların Türkiye'ye gelişiyle ilgili yeni bir gelişme var mı acaba?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan
(26-01-2018, 11:16 PM)nickneyime demiş ki:
(15-10-2017, 06:39 PM)hasso1 demiş ki: İthalat lisansımızı aldık ve üreticiye Ağustos itibarıyla teslim ettik. Üretici ihraç lisansı için başvurdu. İhraç lisansının Kasım ayında hazır olacağını tahmin ediyoruz. 60 gün üretim ve nakliye süresi ilave edersek Ocak ayında vitrinlerde olabilir.

Silahların Türkiye'ye gelişiyle ilgili yeni bir gelişme var mı acaba?

Halen ihraç izni için ABD'de beklemekteyiz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan
Merhabalar,

Colt modellerinin vitrine çıkış tarihleri belli oldu mu acaba? Bu hafta içerisinde Ankara'ya gidip Sig modellerinden edinme durumum var ancak yakın bir tarihte Colt gelecekse beklemek isterim. Bir de en önemlisi adetler ne durumda acaba? Tatminkar bir sayı mı olacak yoksa 25-50 silah gibi özellikle trophy için gelecekse hiç beklemeyeyim bana sıra gelmez.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi