Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OHAL nedir?
Bugün saat 13 itibariyle bayiiden mermi aldım. Satıcı şu an için hiçbir kısıtlama olmadığını söyledi.

Benim kağıdı bir ay önce çıkartmıştım ve yakın zamanda, piyasadaki kırmızı kapsüllü mermilerden almamak için, alım yapma niyetim yoktu. İstihkakı 2017 Mart-Nisan gibi alırım diye düşünüyordum. Ne var ki, OHAL - BUHAL derken vesvese yaptım ve kırmızı kapsülden kaçış olmadığını gördüm.

Alıntı

(21-07-2016, 03:03 PM)asuspc demiş ki: Dün mesai bitimine doğru Glock 19 tabancamı almış ve Emniyet'e yetişememiştim.Tam bugün bir hızla gidip hemen ruhsatımı çıkartayım demiştim.Sayın Erdini78'in bir sorusu üzerine şubeyi aradım.Şimdilik hizmet veremiyoruz,fatura tarihinden itibaren 60 gününüz var sonra kayıt ettirirsiniz dediler ve kapattılar.

Bu cevabı vermelerindeki sebep, OHAL ilanından ziyade Emniyetteki yoğun iş yükü olabilir, diye tahmin ediyorum. Yoğun gündem dolayısı ile ruhsat şubede memur olmayabilir.

Alıntı

OHAL nedeni ile değil zaten , bombalama nedeni ile olduğu söylendi.

Alıntı

Benim silah bayiimden öğrendiğime göre halen fişek ve silah satışlarını sürdürüyorlarmış. Kendilerine bir duyuru gelmemiş. Ancak Pazar günü Manisa'da yapılacak Trap atışlarını Jandarma'nın yaksakladığını söyledi. Bu durumda konunun netleşmesi için bir kaç gün daha beklemek gerekecek anlaşılan.

Saygılar

Alıntı

Sayın yazarlar.

Yasaklama yok. Sadece bakanlar kuruluna ülke çapında , illerde vali insiyatifinde kısıtlama getirilme imkanı sağlanıyor. Geçmiş OHAL uygulamalarında öyle idi .

Ama bu aralar tezkereli bile olsa ava yada atışa çıkılmasını tavsiye etmem .

Alıntı

Değerli forumdaşlar Ankara Emniyet Yenimahalle İlçe Emniyet yivsiz tüfek işlemlerine onay vermemeye başladı. Satınalma belgesi veya ruhsat çıkarmak problem artık.

Yeni ruhsat işlemlerine iizn verilmiyor. Umarım kısa zamanda düzelir.

Alıntı

(22-07-2016, 09:58 AM)turkmenoglu demiş ki: Değerli forumdaşlar Ankara Emniyet Yenimahalle İlçe Emniyet yivsiz tüfek işlemlerine onay vermemeye başladı. Satınalma belgesi veya ruhsat çıkarmak problem artık.
Yeni ruhsat işlemlerine iizn verilmiyor. Umarım kısa zamanda düzelir.

Sayın Türkmenoğlu,

Süresi dolan ruhsatların yenileme işlemi ile ilgili bir bilginiz var mı acaba?

Saygılar

Alıntı

Bu onay vermeme umarım 1-2 haftalık geçici bir durumdur. Yoksa yandık vallahi. Bir yivsiz vardı gönül rahatlığı ile alabildiğimiz.

Bu arada bende de bomba bir durum var. Bir tüfek sipariş vermiştim, bekliyorum fabrikadan. 1,5 ay sonra falan bitecek. Bende o dönemde satın alma belgesi çıkartıp tüfeğimi teslim alacaktım. Tüfeğin ödemesini de yapmıştım.

Belge vermezlerse ödemesini yaptığım ama teslim alamayacağım bir tüfek olacak. Böyle bir durumda param gidiyor herhalde.

Alıntı

Sayın 1905sss,

Dün Ankara Emniyet ile görüştüğümde önümüzdeki hafta veya sonraki hafta hizmet vermeye başlayacağız dediler.Muhtemelen geçici bir uygulama.

Alıntı

Ankara Valiliğinden verilen bilgi, OHAL yasası kapsamında yer alan ateşli silahların ve mühimmatlarının taşınması veya nakledilmesinin kısıtlanmasının söz konusu olmadığı, ateşli silahlar ve bıçaklara dair mevzuat kapsamındaki hak, izin, ruhsat ve yasakların, OHAL ilanı öncesindeki şekli ile uygulanacağı, bir süre fiziki alt yapı, personel görevlendirmeleri ve POLNET erişimindeki aksaklıklar nedeni ile silah ruhsat şubelerinin hizmetlerinde geçici aksamalar olabileceği, bu aksaklıkların da mümkün olan en kısa sürede giderilerek, OHAL ilanı öncesi verilen hizmetlerin aynı şekilde verilmeye başlanacağı yönündedir.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi