Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OHAL nedir?
Arkadaşlar OHAL denilen durum, kanunlar ile vatandaşlara tanınan bazı hakların, durumun gereklerine göre, aksi bir kanun çıkarmadan idari kararlar ile düzenlenebileceği olağanüstü bir süreçtir. Normal şartlar altında kanun ile getirilen haklar ancak kendi kanunlarında belirtildiği şekilde veya yeni bir kanun yapılarak kısıtlanabilir.

Ancak OHAL sürecinde de yapılabilecek düzenlemeler kendi yasasında sayılanlar ile sınırlıdır. Yukarıda ''yapılabilir'' denilerek sayılan madde gerekli görüldüğü taktirde yapılabilecek hak kısıtlamalarını gösteriyor.

Uzun lafın kısası, taşıma ruhsatlı silahların taşınmasının yasaklandığı açıklanmadığı sürece rahatça silahınızı taşıyabilirsiniz.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
S54H1N
(21-07-2016, 11:14 AM)cnrabt demiş ki: Mke silah satıyor mu bu konuda bilgisi olan aydınlatabilir mi? Mossieler ne olur bu durumda acaba Sad

Saygılar.

Dün İstanbul şubeden tabanca aldım Sayın Cnrabt.

Alıntı

Yetki verici ve seçimlik hukuk kurallarından biri işletilmeye başlandı. İdare yasada belirtilen önlemlerden hepsini alabileceği gibi bazı önlemleri almayabilir. Topyekûn ülke çapında önlem alabileceği gibi bölgesel farklılıklar gösteren önlemler de alabilir.

Resmi Gazete' de hangi önlemlerin uygulanacağı tahdidi olarak belirtilmemiş. Çok sürmez içini doldururlar. Ama 1960 ve 1980' deki kadar sert uygulanmayacağı görüşündeyim.

Yazdıklarım şahsî görüşümdür.

Alıntı

Değerli forum üyeleri,
Az önce satın alma belgesi ile gelenlere emniyetten alınan bilgi doğrultusunda satış yaptım.Hatta gelenlerden iki kişi evraklarını bugün çıkartmışlardı.Şuan için sıkıntı olmadığını rahatça söylemek isterim.Rahat bir nefes alabiliriz sanırım.

Saygılarımla.

Alıntı

(21-07-2016, 01:32 PM)Altuğ demiş ki: Yetki verici ve seçimlik hukuk kurallarından biri işletilmeye başlandı. İdare yasada belirtilen önlemlerden hepsini alabileceği gibi bazı önlemleri almayabilir. Topyekûn ülke çapında önlem alabileceği gibi bölgesel farklılıklar gösteren önlemler de alabilir.

Resmi Gazete' de hangi önlemlerin uygulanacağı tahdidi olarak belirtilmemiş. Çok sürmez içini doldururlar. Ama 1960 ve 1980' deki kadar sert uygulanmayacağı görüşündeyim.

Merhaba Altuğ Bey,

Yaşım itibariyle daha önce uygulanmış OHAL'lerde nasıl bir yol izlendiğini bilemiyorum. Bu konuda biraz bilgi verebilir misiniz? Silah taşımanın yasaklanması durumu söz konusu olmuş muydu?

Saygılar,

Alıntı

Kolluktan sokakta görevli tanıdıklar "elzem birşey yoksa silahını üzerine alma" dediler.

Alıntı

En önemlisi de:

KESİNLİKLE "KİMLİKSİZ" DOLAŞMAYIN!

TUVALETE BİLE KİMLİĞİNİZLE GİDİN.

Saygılarımla.

Alıntı

Az önce İstanbul Yakacık poligonu aradım ve ikinci bir emire kadar kapalı olduklarını öğrendim. Moralim çok bozuldu.

Alıntı

(21-07-2016, 01:59 PM)erolyusuf90 demiş ki:
(21-07-2016, 01:32 PM)Altuğ demiş ki: Yetki verici ve seçimlik hukuk kurallarından biri işletilmeye başlandı. İdare yasada belirtilen önlemlerden hepsini alabileceği gibi bazı önlemleri almayabilir. Topyekûn ülke çapında önlem alabileceği gibi bölgesel farklılıklar gösteren önlemler de alabilir.

Merhaba Altuğ Bey,

Yaşım itibariyle daha önce uygulanmış OHAL'lerde nasıl bir yol izlendiğini bilemiyorum. Bu konuda biraz bilgi verebilir misiniz? Silah taşımanın yasaklanması durumu söz konusu olmuş muydu?

Saygılar,

Sn. erolyusuf90,
Benim tevellüt her iki harekete de yetmiyor. Ders olarak okuduğum ve yakın tarihe merakım nedeniyle araştırdığım kadarıyla biliyorum.

Bence kinaye yapmak yerine siz de araştırın. Konu kirlenmesin.

Alıntı

Dün mesai bitimine doğru Glock 19 tabancamı almış ve Emniyet'e yetişememiştim.Tam bugün bir hızla gidip hemen ruhsatımı çıkartayım demiştim.Sayın Erdini78'in bir sorusu üzerine şubeyi aradım.Şimdilik hizmet veremiyoruz,fatura tarihinden itibaren 60 gününüz var sonra kayıt ettirirsiniz dediler ve kapattılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi