Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OHAL nedir?
Ruhsat ücretini geri verseler bari madem 3 ay kullanılmayacaksa.

Alıntı

Hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir ama bahse konu mevzu, 2935 sayılı OHAL Kanunu 11. Maddede ".... amaçla 9. Maddede sayılanlara ek olarak aşağıdaki tedbirler de alınabilir" şeklindedir.
Yani OHAL ilan edilmesi, bu tedbirlerin tamamının paket olarak yürürlüğe girdiği anlamına gelmez. OHAL Yönetimi bu tedbirlerin hangilerinin uygulanacağını belirleyip TBMM'de onaylayıp ilan edecektir diye tahmin ediyorum. Konunun uzmanı olmadığım için daha fazla detaya girmeden bilgisi olan arkadaşlar bizimle paylaşana kadar çok da karamsar olunmaması adına dikkatlerinize sunmak istedim.
Saygılarımla...

Alıntı

OHAL hakkında ,bir sorum vardı. Tüfegimi sorun yüzünden fabrikaya göndermişti,daha gelmedi.Gelmesinde bir sorun olurmu.
Ayrıca dün aldığım tüfegi ruhsata daha işletmedim el konulma gibi olayla karşılaşırmıyım bilgi verirseniz çok sevinirim.

Alıntı

Herkes bir şeyi atlamış.Gerek görüldüğü takdirde istenilen maddeler devreye sokulacak bu bölgeye ve durumla göre değişiklik gösterebilir.Resmi gazetede maddeler belirtilir diye düşünüyorum.

Alıntı

Resmi gazetede yayınlanmış.Madde falanda belirtilmemiş. Nasıl olacak acaba ?

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?...160721.htm

Alıntı

Arkadaşlar,

İlk mesajın 1. maddesinde ne yazıyor? "Sokağa çıkmayı sınırlamak veya yasaklamak"

Buna göre şu andan sonra sokağa çıkmamız da yasak...

OHAL kapsamında nelerin uygulanıp nelerin uygulanmayacağı henüz netlik kazanmadı, bekleyip göreceğiz... Mesela internet erişimi de tamamen durdurulabilir ya da kısıtlanabilir.

Alıntı

Benim akşamki anladığım şu ,

Bu süreçte mahkeme veya tutukluluk süreleri ile ilgili etkinlik için OHAL kararı alınmıştır.

Alıntı

Tabanca- tüfek taşıyanlar için sıkıntı doğdu. Dün OHAL ilan edilmeden dahi kalabalık bir bölgede polis arama yaparken üzerimdeki 3m namlulu edc çakı yüzünden işlem yapılıyordu. 6136 falan dinlemiyorlar yok sabitlenen bıçakmış vs Smile Multitoollar bile bulunup sahipleri bölgeye alınmamıştı.

Alıntı

Değerli forum üyeleri,

An itibari ile İlçe Emniyet Müdürlüğünden gelen tek tebliğ, terör örgütünün patlayıcı arayışında olduğu ve dikkatli olunması gerektiğini bildirir belgedir.Henüz OHAL kuralları içerisinde silah / mermi / fişek / barut satış durdurma veya nakli konusunda bir bilgi verilmedi. Gün içerisinde herhangi bir değişiklik olurmu elbette bilemem.Forumca biraz daha rahat nefes alınabilir diye düşünüyorum.

Sn.asuspc tarafından da bahsedildiği üzere, hukuksal süreçlerin hızlandırılması için alındığına dair emareler var. Yapılan konuşmalar da gündelik yaşama dokunulmayacak, karışılmayacak vatandaş rahat olsun denilince daha anlamlı olmaya başladı.

Yinede an itibariyle İzmir Kemeraltı sokakları normal bir güne nazaran bomboş. Hakkımızda hayırlısı olur İnşallah....

Saygılarımla.

Alıntı

Şu anda bu maddelerden bizi ilgilendiren silah kısmı konusunda bir sıkıntımız yok. Ruhsat şubeler ve mermi fişek satan bayilere de durumu teyit ettirdim. Eğer işler sıkıntılı bir hal alırsa devlet hızlı hareket etmek için elini güçlendiriyor. İlerleyen günlerde olmayacağı konusunda tabiiki garanti yok.

Zaten mevcut durumda sivil halkı sıkmak,taktik olarak hiç kimsenin işine gelmeyecektir.

Taşıma ruhsatlı silahınızı yanınıza almanızda bir sıkıntı yok, yivsiz fişeği almanızda taşıma ve nakil etmenizde herhangi bir sıkıntı yok.

Yarın ne olur Allah kerim...

Polis olduğu iddiasıyla evi aramaya geldik deyip 50 kadar hırsızlık ve gasp olayları vukuu bulmuş. Dikkatli olunmasında fayda var.

Mke silah satıyor mu bu konuda bilgisi olan aydınlatabilir mi? Mossieler ne olur bu durumda acaba Sad

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi