Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SREBRENICA! Unutma! Unutturma!
(12-07-2019, 09:53 AM)wubıh demiş ki: Buda bizim asker millet olduğumuzla çelişiyor .

Bizde bir kendin çalıp, kendin oynamak diye adlandırabileceğimiz bir huy var Sn wubıh. Misal bir tüfek veya ne bileyim bir elekro şok cihazı falan yapıyoruz. Sonrasında bunları 50-100 yıldır yapan milletlerin donup kaldığına, şoka falan girdiklerine inanıyoruz, yaptığımız ürün nedeniyle. Gerçekten böyle bir durum var. Ben yerli arabayı bekliyorum. Bi prototipi falan gözükmesin, hemen başlayacağız Mercedes, BMW, Toyota şokta vs, fabrikalarını kapatmayı düşünüyorlar, diye zırvalamaya.

Bizim asker millet olmamız da böyle. Kendi kendimizi kandırmamız başka birşey değil (saygıdeğer atalarımız için değil elbette, bugün için). İş-okul vs 3 ayrı whatsupp grubundayım, yahu 1 tane silaha meraklı adam olmaz mı, 1 tane tek bir tane: Yok. İnsanların 3 tane muhabbet konusu var bir siyaset iki futbol üç sex. Bahsettiğim insanlar da 40-50 yaş civarı. Varın genç nesili hep beraber düşünelim.

Saygılar.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
Acemi Silahşör, Tongel, Ahmet Efe, JoTuN, al-me, Dost, wubıh, hunter 12, Campaıoli Lazoli, alone61, harun, ThePulchra, Rekli, Hakan_, BSS
(12-07-2019, 09:53 AM)wubıh demiş ki: Son zamanlarda Yunan ve Bulgar ayaklanmalarını araştırıyor ve okuyorum . Türklere akla hayale gelmeyen işkence ve saldırılar yapmışlar . Tarihin ve dünyanın dillendirmediği bir soykırım var .Hitler filan hikaye kalır bu canilerin yanında . Bu olaylarda dikkatimi çekenler 1 - Bireysel silahlanmanın önemi , 2- Örgütlenmenin önemi , 3-O anın bir ölüm kalım savaşı olduğunu bilerek kimseden yardıma umut bağlamadan mücadele etmek .Rakamlara baktığınız zaman bir yerde 35000 , 30000 ,gibi rakamlar da insan ölüyor , bunun daha fazlası da var . Tutulan kayıtların çoğu yabancılara ait . Türklerin elinde silah yok mu ? idi cephane az mı  ? idi  bilmiyorum ama can kayıpları yüzbinlerce  . Buda bizim asker millet olduğumuzla çelişiyor .Bu günkü silah politikaları o gün de devlet tarafından uygulanıyordu galiba . Tamam silahlanmak ama birde etrafında ki bu kafadaki insanlarla örgütlü olmak çok can kurtarır diye düşünüyorum .

TT barış gücü.. Smile

Alıntı

40 yaşıma kadar merakım ve hobim için silah sahibi oldum .Artık ailem için silah sahibiyim .

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Campaıoli Lazoli, blacksea, Acemi Silahşör, harun, mimaslan
Saygı değer arkadaşlarım ; Bireysel silahlanma konusunda sizlerle hemfikirim. Yalnız kafamı kurcalayan bir husus var. Yaşadığımız bu cennet vatana günün birinde düşman postalı değdiğinde,yapacakları ilk iş ruhsatlı silah envanterini çıkarıp "halka getirin silahları" demeleri veya gelip kendileri almaları mümkün değil midir ? Yanlış anlaşılmasın her ne kadar silah konusunda kanunları yeterli bulmasam da kesinlikle ruhsatsız silahı almam,aldırmam aleyhinde propaganda yaparım. Ama yukarıda yazdığım konuda haklı değil miyim ? Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum bu konuda ? Bilgili,bilgisiz tüm arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, ducak
(13-07-2019, 06:58 PM)demirmustafa36 demiş ki: Saygı değer arkadaşlarım ; Bireysel silahlanma konusunda sizlerle hemfikirim. Yalnız kafamı kurcalayan bir husus var. Yaşadığımız bu cennet vatana günün birinde düşman postalı değdiğinde,yapacakları ilk iş ruhsatlı silah envanterini çıkarıp "halka getirin silahları" demeleri veya gelip kendileri almaları mümkün değil midir ? Yanlış anlaşılmasın her ne kadar silah konusunda kanunları yeterli bulmasam da kesinlikle ruhsatsız silahı almam,aldırmam aleyhinde propaganda yaparım. Ama yukarıda yazdığım konuda haklı değil miyim ? Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum bu konuda ? Bilgili,bilgisiz tüm arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum.

Selamlar.
Savaş başladı. Yenildik ve bitti. Düşman asker polis herkesi halletti. Bir tek potansiyel tehdit vatandaşın elindeki silahlar kaldı. Onları da toplama emri verdiler. Bu durumda ne yapacağımızı soruyorsunuz. Hala hayatta iseniz götürün verin zaten. Biz o esnada zaten savaşırken ölmüşüzdür.
Saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Alphawolf, mimaslan, red, wubıh, Ahmet Efe
(13-07-2019, 07:28 PM)yyildiz demiş ki:
(13-07-2019, 06:58 PM)demirmustafa36 demiş ki: Saygı değer arkadaşlarım ; Bireysel silahlanma konusunda sizlerle hemfikirim. Yalnız kafamı kurcalayan bir husus var. Yaşadığımız bu cennet vatana günün birinde düşman postalı değdiğinde,yapacakları ilk iş ruhsatlı silah envanterini çıkarıp "halka getirin silahları" demeleri veya gelip kendileri almaları mümkün değil midir ? Yanlış anlaşılmasın her ne kadar silah konusunda kanunları yeterli bulmasam da kesinlikle ruhsatsız silahı almam,aldırmam aleyhinde propaganda yaparım. Ama yukarıda yazdığım konuda haklı değil miyim ? Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum bu konuda ? Bilgili,bilgisiz tüm arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum.

Selamlar.
Savaş başladı. Yenildik ve bitti. Düşman asker polis herkesi halletti. Bir tek potansiyel tehdit vatandaşın elindeki silahlar kaldı. Onları da toplama emri verdiler. Bu durumda ne yapacağımızı soruyorsunuz. Hala hayatta iseniz götürün verin zaten. Biz o esnada zaten savaşırken ölmüşüzdür.
Saygılarımla.

Hayır vermeyin. Samsunda  yakılan çoban ateşlerini düşünün. Milis güçlerini. 
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Velcro
(13-07-2019, 07:28 PM)yyildiz demiş ki:

Selamlar.
Saygılarımla.

Merhaba. Ben,silah toplama işini düşman bu topraklara ilk ayak bastığında yapar kurgusu üzerinden konuşmak istiyorum. Çok güzel bir dizi olan Vatanım Sensin'de asker cephede savaşırken şehirlerin ve yerleşim birimlerinin asayişi işgal güçleri,düşman adına ne derseniz onlarda idi. Bu tür durumlarda halkı silahsızlaştırmak yani sivil direnişi engellemek bence en akılcı yöntemdir. Sizce ?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi