Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 6 Oy - 4.17 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En son ne yaptınız(ürün, hizmet)?
Sayın Red muhakkak ortak dostlarımız vardır hatta  karşılaşmış olmamız da  muhtemeldir Smile
Asıl ihtisas konusu 1/5 MCD olmakla  beraber HPİ baja B5 SS nin Upgrade konusunun da suyunu çıkartmışlığımız vardır Smile

https://www.hpibajaforum.com/threads/tur...ort.89544/

http://www.hobbyrc.com/forum/threads/468...uper-Sport

Atölye küçük olunca 1/5 lerin ayrı yerde tutmak zorunda kaldımSmile

[Resim: DSCN7501.jpg]

[Resim: g-dere-4.jpg]

[Resim: g-dere-8.jpg]

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
Bariis, red, tirendaz, yyildiz, MEHMETEMİN73, madenci08, aseyhan, emre76, sparus, V-Ozdemir, mimaslan, blueokkes, Murata, Fruktoz23, karabasan, Xlll, Ahmet Özalp
(25-01-2019, 05:12 PM)Cem1964 demiş ki: Sonunda dağınıklık bitti.  Bugün itibarıyla  tüm hobilerimi mini atölyemde bir araya topladım.

[Resim: workshop-1.jpg]

[Resim: workshop-4.jpg]

[Resim: workshop-2.jpg]

[Resim: workshop-3.jpg]

[Resim: workshop-6.jpg]

Saygılarımla,
C.E

Sn Cem1964,

Hayalimdeki atölye resmedilmiş... Bant zımpara, sütun maktap, vb aletler maşallah tam tekmil. Güzel günlerde kullanmak nasip olsun.

Çatı arasındaki atölyemsi yerimi inşallah bir gün ben de bir gün bu tertipte, bu temizlikte yapacağım.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Bariis, Cem1964
Yaklaşık 4-5 yıl kadar önce hobi olarak başladığım bir uğraşı bıçak. Başlarda ihtiyaç duyduğum oyma bıçakları ve torna kalemleri, ya da diğer zihni sinir projelerime ağırlık verirken nasıl olduğunu benim bile bilmediğim bir şekilde kendimi bıçak yaparken buldum. Sefa Hoca sağolsun çok şey öğretti, öğretmeye devam ediyor. Bıçaksanatı.com ailesinden de çok şey öğrendim.

Hobi olarak başlamıştı ama eve sığamaz oldum deyim yerindeyse. Küçük bir apartman dairesinde keyfekeder işten güçten bunaldıkça atölye işlerine veriyorum kendimi. Bazen metal oluyor uğraştığım şey bazen ahşap.

Sizlerle de yakın zaman önce yaptığım birkaç bıçağı paylaşmak istedim. Fırsat buldukça yaptığım ve fotoğrafladığım diğer çoğu şeyi instagramda da paylaşıyorum

https://www.instagram.com/handy.workz/

[Resim: IMG-20180711-220342-164.jpg]

[Resim: IMG-20180714-144234-192.jpg]

Üretmek kadar keyifli bir uğraşı yok. Heves edenlere muhakkak bir yerden başlamalarını tavsiye ederim.

Saygılar

Alıntı
22 üye teşekkür etti:
harun, Murata, mimaslan, efe1753, sem, Xlll, tirendaz, husrev, karabasan, Cem1964, alone61, marlinspike, jfmrk, rainman, aseyhan, madenci08, yyildiz, Carbon12, al-me, xeorx, ismicey, ertdr
Lyman 525 slug döktüm. Henüz epey acemiyim ama yinede beklediğimden iyi çıktılar kalıptan.

[Resim: 532-C32-B0-2-E6-E-415-E-8-E33-CE7-A659-D882-B.jpg]

Alıntı
20 üye teşekkür etti:
karabasan, Xlll, sparus, Cem1964, efe1753, yyildiz, Carbon12, FireStorm, harun, tirendaz, V-Ozdemir, Tonyukuk ÖTUKEN, jfmrk, sem, ismicey, Ahmet Özalp, husrev, Sabri, kaan han, ertdr
Safir T14'ün kırılan kurma kolunun yerine yenisini yaptım.
Yalnız naylon ip biraz kolay deforme oluyor, kullanacak arkadaşlar daha sağlam bir ip kullanırlarsa iyi olur. Big Grin

[Resim: sf3.jpg]

[Resim: sf2.jpg]

Saygılar.

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
wubıh, Red Kit, ugurucar57, Cem1964, Murata, sparus, waltherslv, alone61, kotucenk, aseyhan, karabasan, emre76, ertdr

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi