Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En son ne yaptınız(ürün, hizmet)?
MOS6000

Milli Otomasyon Sistemi; yüzde yüz yerli ve milli, tam otomatik solar panel üretim hattı:

Tek kuruş devlet desteği, vergi muafiyeti, teşvik v.b. kullanmadan tamamen öz sermaye ile ve yerli mühendislerin beyin gücü, işçimizin alın teri ile Türkiye'de üretildi...

Motorundan sürücüsüne, demirinden çeliğine, kayışından kasnağına yerli ve milli. Sözde değil, özde temizlik! Smile

Saygılarımla

Alıntı
56 üye teşekkür etti:
ilksurfer, S@riyerli, kuzeybuzulu, ugurucar57, Yasin06, demasoni, Carbon12, tirendaz, rainman, Karagoz, lupus, husrev, bilakiss, usame, foottwo, FireStorm, alpago, kepenek50, harun, Ahmet Efe, PersonalDefence, XXAHMETXX, sparus, karabasan, LAMRETOEJ, mimaslan, 1905sss, xeorx, wubıh, muhendis1969, xf7er, shooter25, hunter 12, alone61, Ruhsuz, sem, Kıraç Ata, mertk, lenduha, musti267, ismicey, m16a2, madenci08, Tonyukuk ÖTUKEN, nsyuksel, Mr.Wayne, dr.kara, smhyksl, Gazanfer, freedom_54, yavuzmete, Fruktoz23, serdaraktas, serdar75, Dr.Oz, asuspc
(13-05-2018, 01:04 AM)mimaslan demiş ki: Sn. asuspc;

Malzeme piyasada Eva süngeri ismi ile geçiyor. Dağcılıkta kullanılan mat ile aynı malzeme olduğunu belirtti satıcı. İstanbul / Karaköy'de bulunan hırdavatçılarda geze geze,inceleye inceleye malzemeyi buldum. Perşembe pazarı olarak geçen bölgede satan birçok esnaf var. 1cm kalınlıkta olan ürünün m2'sini 30-40 TL arası bulmak mümkün. Not: Bally yapıtırıcı malzemeyi eritmeden güzel bir  yapıştırma sağlıyor. Falçata yerine usturalara takılan jilet ile kesim çok daha temiz oluyor.

Saygılarımla...

Elinize sağlık Sn mimaslan

Bu tür yapıştırma işlerinde Bally yerine silikon önerebilirim. Hem çok daha az kokulu (hatta kokusuzunu bile yapmışlar), hem de çok daha kolay tatbik edilebiliyor. 

Ufak tüplerde de bulmak mümkün. Ama büyük tüp alırsanız, artanı ile evdeki akan-kokan yerleri tamir ederek bonus toplayabilirsiniz Smile

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mimaslan
[Resim: IMG_20180524_040838.jpg]

Buna birşey yapmak denir mi bilmiyorum tâbi; sadece lastiği tahtaya dikkatlice yapıştırıyorsunSmile
[Resim: IMG_20180523_211556.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
jfmrk, Fruktoz23, Mechul
[Resim: Whats_App_Image_2018_05_13_at_20_28_10_800x312.jpg]

Bizimki hizmet değil,can sıkıntısı.Fuardan aldığım yukarıdaki bushcraft bıçağım daha yakışıklı hale getirmek için kaliteli bir tane anahtarlık,nato saat kayışımın metal köprüsü,ve paraşüt ipi (örme işini hediye oldu) kullandım.Sırada içime sinmeyen kılıfına yeni kaliteli bi kılıf yaptırmakta.

[Resim: 20180605_191647.jpg]

[Resim: 20180527_234318_800x431.jpg]

[Resim: 20180527_234354_800x424.jpg]

[Resim: 20180605_191551_800x450.jpg]

[Resim: 20180605_191541_800x450.jpg]

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
demirci57, madenci08, alone61, alpago, 1905sss, Yasin06, Carbon12, Gazanfer, Fruktoz23, husrev, sparus
Photo 
MAK500

Milli Aluminyum Kertme Makinesi. Yüzde yüz yerli ve milli...

Şahsi rekorumuz... Bir ay içerisinde önce satıldı, sonra tasarlandı, ve imal edildi. Pazartesi günü de diğer yerli ve milli kardeşleri ile birlikte Suudi Arabistan'a gidecek bir konteyner a binmiş olacak...

[Resim: IMG_20180609_145644.jpg]
Tabii ki Türk işçisinin emeği...

[Resim: IMG_20180608_185219.jpg]
Ve tabii ki civatasından motoruna ülkemizin ürünleri kullanıldı...

[Resim: IMG_20180609_154748.jpg]

[Resim: IMG_20180609_154828.jpg]
Türk öğün çalış güven... Alet işler, el öğünür...

Saygılarımla

Alıntı
27 üye teşekkür etti:
Mr.Wayne, rainman, mimaslan, ugurucar57, demasoni, blacksea, tirendaz, S@riyerli, harun, Yasin06, serdaraktas, hunter 12, madenci08, sem, sparus, xeorx, 1905sss, alone61, Tonyukuk ÖTUKEN, serdar75, Karagoz, musti267, Gazanfer, wubıh, karabasan, husrev, asuspc
Ne yalan söyleyeyim ben sadece oradaki daire testerelere odaklandım.Alüminyum testeresi olarak geçiyor sanırım 3.5-4 mm kalınlığında.O testerelerden bende iki tane var atölyenin duvarına dayalı duruyor.Bıçak olacağı günü bekliyorlar.

Algıda seçicilik sanırım böyle bir şey. Big Grin

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
demirci57
(10-06-2018, 12:14 AM)demirci57 demiş ki: MAK500

Milli Aluminyum Kertme Makinesi. Yüzde yüz yerli ve milli...

Şahsi rekorumuz... Bir ay içerisinde önce satıldı, sonra tasarlandı, ve imal edildi. Pazartesi günü de diğer yerli ve milli kardeşleri ile birlikte Suudi Arabistan'a gidecek bir konteyner a binmiş olacak...

[Resim: IMG_20180609_145644.jpg]
Tabii ki Türk işçisinin emeği...

[Resim: IMG_20180608_185219.jpg]
Ve tabii ki civatasından motoruna ülkemizin ürünleri kullanıldı...

[Resim: IMG_20180609_154748.jpg]

[Resim: IMG_20180609_154828.jpg]
Türk öğün çalış güven... Alet işler, el öğünür...

Saygılarımla

Sayın demirci57,

Öncelikle emeğinize sağlık,daha nice işlerde başarılar dilerim.

Yanlış anlamayın lütfen sözlerim kesinlikle size değil,milli bir sitemdir.

Meslek icabı (veya hastalığı diyelim  Blush )elektrik panosuna ve makine işleyiş videolarınıza baktım da,elektrik ve otomasyon kısmında mecburen yabancı malzemeler kullanıyorsunuz,çünkü yerlisi malesef yok.

Keşke zamanında ülkemizde ileri teknoloji konusunda doğru atımlar atılsaydı da o elektrik panosundaki malzemelerde de yerli olabilseydi.Ama şu an yerli-milli endüstriyel elektronik malzemelerimiz olmadığı için kullanamıyoruz.Bunlar içinde almanlara,fransızlara veya uzak doğu ülkelerine korkunç paralar ödüyoruz.

Biz emek verip koca fabrikalar,makineler yapıyoruz,su vb. doğal kaynaklarımızı harcayıp tekstil,makine vb ürünler üretiyoruz,atıklarla da çevremizi kirletiyoruz,insan gücümüzü ve emeğimizi harcıyoruz.
Adamlar bize invertör,plc,pc gibi teknolojik ürünler satıp kat ve kat daha fazla para kazanıyor.

Misal sadece benim iş yerimde,mayıs ayında sipariş ettiğim elektrik-elektronik-pnomatik malzemeler 40.000 euro'nun üzerinde.Bu sadece işletmenin arızaları yani çalışma devamı için.Ve hepsi yabancı menşeli maalesef.Yeni makine alımları ve stok otomasyon malzemeleri hariç.

İnşallah bir gün tamamen 100 de yüz milli üretim yapabileceğimiz günleri görmek dileğiyle...

SAYGILAR...

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
demirci57, Guven Guven, shark, sem, wubıh
Başarınız için candan tebrikler.

Yalnız ingilizceniz bağrım bağrım ben bir Türküm diye bağırıyor. Hoş bende bilen adam değilimde ama aşağı yukarı sonradan ingilzice öğrenen Türk , İtalyan , Fransız , Japon , Hintliyi anlarım. Hatta iskoç ingiliz ve amerikan aksanlarını arasındaki farkı kulak dolgunluğundan anlarım.

Birde makina imalat işindeyseniz madem , basit ağaç tornası birde şeritli kemik testeresine oldukça talep var.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
demirci57
(11-06-2018, 02:25 AM)musti267 demiş ki: Yalnız ingilizceniz bağrım bağrım ben bir Türküm diye bağırıyor. 

Elhamdülillah... Gurur duyarım... Smile

Bizler "how are you?" diye soran küffar'a "Let's say fine, then be fine..." diye cevap veren bir ekolden geliyoruz Sayın musti267...Smile

Saygılarımla

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
usame, sem, S@riyerli, wubıh, blacksea, tirendaz, demasoni, harun, freedom_54, Karagoz, musti267, Dr.Oz, mimaslan, Yasin06
Bıçak, balta, elde ne varsa yaz bakımı. 

[Resim: ED8pVA.jpg]

[Resim: 3zLPo9.jpg]

Saygılarımla,
C.E

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Yasin06

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi