Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 6 Oy - 4.17 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En son ne yaptınız(ürün, hizmet)?
Svarog sitesinde kurşun çapı 17.4 mm olarak verilmiş. Bu durumda 12 ga ile atmak için uygun tapa içine koymak şart gibi görünüyor
Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, aseyhan, Alphawolf
(15-04-2018, 10:33 PM)Ahmet Özalp demiş ki: Svarog sitesinde kurşun çapı 17.4 mm olarak verilmiş. Bu durumda 12 ga ile atmak için uygun tapa içine koymak şart gibi görünüyor
Saygılar

Sayın Ahmet Özalp,

Sitede verilen ölçü ile kalıptan çıkan ayni:

[Resim: IMG_2277.jpg]

Lyman, Svarog ayni Lee gibi tapa içinde atılmak üzere tasarlanmış bir nevi sabot tek kurşunlar. 

Saygılar

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
aseyhan, lenduha, DaRkNeSs-, Huysuz, Ahmet Özalp, Fruktoz23, Xlll, Alphawolf
Nihayet halden anlar, delikanlı bir tornacı buldum ve Beretta 1301'imin şarjör tüpünü kısalttırdım.
[Resim: 30184641_10156312312533659_1530301371_n.jpg]

Eski hali namludan 2 cm daha uzun olup, 1 seneden fazladır yaparım diyen çıkmamıştı. Eski resmi bulamadım zaten görmek de istemiyorum. Smile (Gerçi forumda vardır bir yerlerde sanırım)

Neden delikanlı olduğuna gelince, Usta (yaşlı başlı adam) Elimdeki işi bitireyim yarım saat sonra yaparım dedi, bıraktım, gittim, 20 dakika sonra geldim, yapıyordu. Bitirdi, ne vereyim dedim, At birşeyler siftah olsun dedi. 20 TL verdim, fazla oldu dedi parayı bozdurmaya yolluyacak, Ustam ben bu işe 50-100'de verecektim 20 TL helal olsun al, dedim yine de Olmaz alamam, bu işin hakkı 10 TL dedi ve 10 lirayı iade etti.

Hala böyle zenaat erbabı olduğunu görmekten çok memnun oldum.

Gelince de, çeşitli Gopro ayaklarını birleştirerek internette gördüğüm dipçik bağlantısını yaptım. Nasıl sonuç verecek merakla  hafta sonunu bekliyorum. Namlunun ucuna da bir ayak bağladım ama herhalde sökeceğim.

[Resim: 30185124_10156312375438659_619808712_n.jpg]

Saygılar

Alıntı
21 üye teşekkür etti:
Sabri, Cem1964, Yasin06, yyildiz, sem, tirendaz, ugurucar57, wubıh, alone61, serdaraktas, Gravis_Pro, husrev, Fruktoz23, mimaslan, PersonalDefence, harun, Xlll, DoganSW, Murata, DaRkNeSs-, Dr.Oz
(11-01-2018, 06:40 PM)madenci08 demiş ki: Nükleer savaş sonrası Savaş bıçağını bitirdim bıçak Bana şahmerdan da dövülmüş olarak geldi. Ağzını açtım suyunu verdim ve sapını taktım malzeme makas . Muhtemelen 92 60 , sap ceviz.

[Resim: IMG_20180111_152907.jpg]

[Resim: IMG_20180111_153052.jpg]

Sn madenci.

Tam olarak bunun gibi bir çalı palası arıyorum. Tekrar yapma olanağınız var mı birde fiyat bildirmenizi  rica ederim.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, ERDAL
Sn musti267 bana sorularınızı atalayselim08@gmail veya AtalaySelim08@gmail.com (ikisi de  aynı kapıya çıkıyor) mail adreslerinden  sorabilirsiniz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
musti267
Bir kaç yıl önce olduğu gibi tekrar kanatlı hayvan sevgim depreşti, hamdolsun artık tavuk besleyecek imkanlarım da var. Ben de tekrar yeniden bir kuluçka makinesi yapıp yumurtalarımı koydum, sağlıklı bir şekilde yavrularımı kucağıma alırım inşaallah Smile

https://docs.google.com/uc?id=15EHGWsEvk...4oC0fdXrGA

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, sem, Murata

Amerika seyahatimde poligona gitmek gafletinde bulundum. Bu poligonsa bizimkiler nedir? diye düşünüyor insan "arpa ambarında aç tavuk" gibiydim Smile) bu video da sadece ufak bir bölüm var.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
xeorx, Fruktoz23, sem, v_strom, ombra, taarruz, DaRkNeSs-, Murata
Sayın madenci08. 

Bugün bir tane yapmayı denedim.  Benzer çerçeveyi canavarla  kestim çıkardım.  Çapaklarını aldım. Ama malesef balçak payı ayırmadım.  Ucu yuvarlakça değilde Japon kütleri gibi oldu.   Yalnız sac 1.5-2mm ince yumuşak bir sacmış.  Hurdadan almıştım.  Mangal kullanarak sulayarak sertleştirmeyi  deneyeceğim.  Bir iki güne  ortaya çıkacak. 
Yalnız çok keyfi aldım yaparken. Uzun süredir canavarla sac kesmiyordum.

Becermezsem iletişime geçeceğim.   

Askerdeyken istihkamcıydım. Bunlara askeriyede  çalı palası deniyor.  Amerikalıladar bush machate diyor.   Cangıl denilen yoğun bitkilik alanlarda   yol açmak  için. Sizinkinin desenine çok benziyordu.  Zaten o yzden beğendim.   Bizim depoda çok sayıda vardı. Hem ABD malı kaliteli şeylerdi.   Sırtta yada belde taşımak için askıları kınları vardı.   

[Resim: machete.jpg]

[Resim: 10966963_2.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
sparus, Sabri
Evet bıçak Mk2 Machete olarak geçiyor. Maşet güney Asya bölgesinde şeker kamışı hasatı için kullanılan geleneksel bir bıçak türü.ABD bu bölgede kaldığı dönemlerde maşetin  çok işlevsel olduğunu görünce tıpkı bolo gibi envantere alıyor.Normalde maşetler en fazla 2 mm kalınlığında ama günümüz mk2  replikaları 4 mm kalınlığında.Orjinali kaç milim bakmak lazım.

Sac su almayabilir.Benim yaptığım pala yaklaşık 6-7 mm kalınlığında şahmerdanda dövülmüş geldi.ebat olarak belki aynıdır ama çalıdan çok ağaç devirmelik gibi.Neyse su almazsa eğer alternatifleri konuşuruz ama piyasada sulu ck75 ve susuz ck67 2mm kalınlıkta bulabilirsiniz.

Alıntı

Yeri gelmişken bir tavsiye yapayım: Amerika seyahatinde poligona gitme niyetiniz var ise ayıracağınız zamanı ve bütçeyi biraz daha artırmanızı tavsiye ediyorum. En az 1 tam gün ayırabilirseniz, eğlence atışları yerine sertifikalı eğitim alabilirsiniz.

Geçtiğimiz ocak ayında Vegas'ta sahibi de Türk olan T&T Tactical'daki eğitime bir tam gün ayırdım. Burası Clark ilçesinin devasa atış kompleksi içinde yer alıyor. Zor hava şartlarının etkisiyle de sabah 09:00'dan akşam 17:00'ye kadar "aralıksız" süren eğitimde ileri seviye tabanca ve giriş seviye karbin eğitimini tamamlama fırsatımız oldu. Baş eğitmen Böke Tuncer ilgili, mesleğini seven biri. İnsan olarak da son derece kaliteli birisi olan "Bo" çoğunuzu tanıyor zaten.

Bir diğer tavsiyem, eğitimde kullandığınız tüm giysilerinizi bir poşete koymanız ve bavula atıp ülkeyi terk ederken giymemeniz Smile Ben bu tavsiyeye uyduğum için sıkıntı yaşamadım ama hassas detektörlerde barut izi sıkıntı/zaman kaybına yol açabiliyormuş.

Saygılarımla.

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
baracudadiver, ugurucar57, 1905sss, alone61, tirendaz, harun, LAMRETOEJ, hunter 12, Sabri, usame, Yasin06, Cem1964, DaRkNeSs-, mimaslan, blacksea, Murata

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi