Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steyr Mountain Hunter
Savage arms'dan mı bahsediyoruz Sn harun?

Alıntı

Michael Douglas'ın Kusursuz Cinayet filmindeki pislik zengin performansının devamı gibi olmuş film... Yüksek kalibreden çıkan ses gerçekten vurucu Smile

A perfect murder'ı da hatırlayalım...

Ben tabii THE GAME filmini tek geçiyorum Michael Douglas deyince...

Saygılarımla

Alıntı

(30-06-2016, 04:32 PM)sem demiş ki: Savage arms'dan mı bahsediyoruz Sn harun?

Geçen yıl Savage teklif ettik, beğenmediler!
Biraz da şanssız bir zamanda başvuru yapmışız. Olumsuz baktılar.

Alıntı

Sn; evrenay tespit ve hesaplarımız çok doğru.Sizden duyduğum yeni gelecek tüfekleri beklemek şu an için daha mantıklı gibi görünüyor ama yinede kararsızım, tekrar teşekkür ederim.Selam ve Sevgilerimle

Alıntı

Birisi CZ den baska ne gelecegini adli adinca soyleyebilir mi?

Alıntı

Sevgili forumdaşlarım daha önce açmış olduğum sabatti başlığında permi Hakkı konusundan bahsedip uygun fiyata permi bulunabilir demiştim. Bir arkadaşım 4000 dolara bu hakkını devretmek istiyor uygun bulursanız irtibata geçirebilirim. Bilmiyorum burası yeri mi ama sözümün arkasında durmak istiyorum. Belki bir sakoyu internetteki ilanlardan çok daha ucuza mal edebilirsiniz.

Alıntı

Permi hakkı nasıl alınıyor? Ne gibi şartlar gerekli permi hakkına sahip olmak için? Güzel ülkemde haklar parayla satın alınır hale gelmiş.Çok güzel Smile

Alıntı

Benim memurum işini bilir demişti bir ara bir üst düzey devlet yöneticisi.

Bu cümlede iki gariplik söz konusu. Ne yazık ki bu garipliğin düzeldiğini görmek söz konusu bile olmadı.

Herhangi bir birey üst düzey bir devlet yöneticisi olunca algı beyinden değil de başka bir kanaldan başlıyor. Benim memurum, benim polisim, benim askerim yok benim bilmemnem.. Kimse de demiyor "Uşağum, bu memleketin/bu milletin/bu halkın resmi görevli personeli veya evladı nereden senin oluyor da, kendi malınmış gibi cümleler kurabiliyorsun. Polis bu milletin polisidir, bu milletin evladıdır. Asker bu halkın güvenlik gücüdür, bu milletin oğludur, kızıdır.. Memur bu halkın memurudur, senin değil.. Tüm kamu kurumları ve çalışanları yönetime değil halka aittir. Sadece yönetim kontrol ve denetiminde vatana hizmet sunarlar." diye.

İkincisi bir memurun işini bilmesi ne demektir? Herkes yaptığı işi mümkün olan en doğru şekilde yapmak ile mükelleftir zaten. Ancak bu cümlenin kullanıldığı yer ve zaman memurun işine hakim olması ile ilgili değildi ne yazık ki.. Bizzat konunun basında ilk yankılandığı zamanı hatırlayacak kadar yaşım var. Konu maaş dışı gelir kaynakları idi. Bunu da yapana, göz yumana, fayda sağlayana çemkirerek değil; sistemi düzelterek önlem almak tek çaredir.

İnşallah anayasamızda belirtildiği gibi herkesin eşit olacağı zamanlar gelir veya daha gerçekci olursak eşitlik ilkesinin çok az değiştiği günler gelir (kötü günlerde benzer nitelikteki silahlar insanları eşitler orası ayrı, ben iyi günleri anlatmak istedim).

Bedele gelince.. 4000 usd.. Dolar 2,95 miydi? 3 desek 12.000 tl.. Memlekette öğretmen maaşı 2500 tl.. Allah bereket versin mi diyelim ne diyelim..

Saygılarımla

Alıntı

Lakin bu hakların devredilmesine de karşı değilim. Zira silahtan gerçekten anlayan, maddi gücü elveren, bu hakları devralmak isteyen insanlar sayesinde; memlekete az da olsa, pahalıya da mal olsa üst kalite veya farklı marka model tüfek vb giriyor.

Alıntı

Herkese hayırlı bayramlar. Söylemedim varsayın , 15-20 Euro etiketli yivli tüfekleri izlemeye devam . Sağlık olsun.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi