Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steyr Mountain Hunter
Arkadaşlar, Steyr Scout konusunu dağıtmak istemiyorum ama, bahsi geçtiği için sormadan da edemeyeceğim...

Aranızda hiç RWS ve Federal fişeklere otopsi yapan oldu mu?

Alıntı

Merhaba,
Bende konuyu dağıtmak istemem ama bu sitenin adminine bir şey mi oldu?Yada İlker Bey artık bu sitenin admini değil de , ben büyük birşeyler mi kaçırdım?İlker Bey 'e ulaşan , konuşan birileri var mı son zamanlarda?Keza ben kendisine hiçbir şekilde ulaşamıyorum maalesef...
Saygılar...

Alıntı

Bugun inceleme sansım oldu, 19 inch namlusu ve steyr kalitesi ile uzun mesafe atış sevdalıları için olmasa da sık orman domuz avcıları için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir tüfek, sadece 10 adet gelmiş, ve çok ilginç, hala hiç satılmamış bu aksam itibari ile.
Özelliklerini araştırdım, ünlü Dnz Pyd Alb. J Cooper desteği ile 7 yılda her türlü senaryoya uygunluk amacıyla tasarlanmış; hafif, 3kg, 101 cm, henüz açılamayan!! yüksek yapıda dahili bipoda sahip, 15-16mm gibi kalın olmayan, aralıklı flütlü, sporter konturda namluya sahip. Sarjorler 5 mermi kapasiteli. Yedek sarjör dipçik altındaki kilitli haznede saklanabiliyor.
Kundak aluminyum şasiye sahip.
Hatve oranı: 1/12 inch
Ray sistemi önde düşük güçte bir dürbün ile kullanım amacına uygun olarak çevresel farkındalığın maksimize edilmesine yönelik tasarlanmış, isteyenler standard yüzüklerle yüksek güçte dürbünlerde kullanabiliyor.
Backup Flip up Ghost ring tarzda demir nişangahlara sahip.
Onde kundak altında Sako TRG lerdeki gibi UIT (Anschutz) ray mevcut.
Bolt 70 derece, SSG lerdeki gibi SBS sistem.
hassasiyet: 1 MOA altı
Tetik: 1.50-1.75 kg

Sn Lupus,
308 değilde 150 ve 165 gr federal 300WM'lere otopsi sansım oldu, neyi merak ediyorsunuz?

Alıntı

(29-06-2016, 03:23 PM)m16a2 demiş ki: Namlu kısalığının tek dez avantajı mermi hızına olur,onun haricinde dağılımı namlu vibrasyonunun az olmasından dolayı daha ufak bir alana toplar.Oluklu namlunun da bir miktar vibrasyon düşürücü etkis var.,Asıl avantajı namlunun kolay soğumasına yardımcı olmasıdır.Her ne kadar namlu kalın gibi gözükse de kalın bir namlusu yok.İdef fuarında elime alıp incelemiştim.Çok hafif ve çok kullanışlı bir tüfek.Stey bu tüfeğine kaliteli mühimmat ile 1moa garantisi veriyor ki bu keskin nişancı tüfeği standartıdır.Uygun mühimmat ile en az 800m vuruşu yapılabilir.Tabi çok seri atıp namluyu fazla ısındırmamak ile.Hem av hem atışa çok uygun bir tüfek bence.Kendi Rem700 üme çok para harcamamış olsam kesin alırdım.

Sayın m16a2,

Kanallı (fluted) namlunun asıl üretim amacı, namlu rezonansına etkilemeyecek şekilde ağır namlu formunu korumasına karşın, kanallar sayesinde çıkarılan malzeme ağırlığı kadar namluyu hafifletmesidir.

Diğer bir konu da, artık teknoloji ve üretim teknikleri hayli ilerledi. Birçok üretici 1000$ altında, hatta 800$ Amerika perakende etiketi olan tüfeklerine 1 MOA altı (sub-MOA) vuruş garantisi veriyor. Artık keskin nişancı tüfekleri 1/2 MOA'dan konuşmaya başlıyor.

Alıntı

(29-06-2016, 10:29 PM)ardenne demiş ki: ... sadece 10 adet gelmiş, ve çok ilginç, hala hiç satılmamış bu aksam itibari ile.

Acaba 7,205$'lık saçma sapan bir fiyat buna neden olmuş olabilir mi?

Yani 1,500$'lık tüfek MKE'de 4,500$ olacakken, biri uçurmuş 7,200$ yapmış.

Getirten MKE'den malı toplar (üstüne alacak on polis arıyordur), enayisine 10-15 bin Dolardan kasar.

Alıntı

Steyr geldiğinden beri kafam karma karışık oldu,elimde hazır satın alma belgem var ve karar veremiyorum.Yurt dışı fiyatına bakınca Mkek satış fiyatı neredeyse beş katına denk geliyor,bir daha gelir mi ? oda ayrı bir konu....

Alıntı

(30-06-2016, 12:42 AM)voguefalcon demiş ki: Steyr geldiğinden beri kafam karma karışık oldu,elimde hazır satın alma belgem var ve karar veremiyorum.Yurt dışı fiyatına bakınca Mkek satış fiyatı neredeyse beş katına denk geliyor,bir daha gelir mi ? oda ayrı bir konu....

Gerçekten $5000 büyük bir fark, permi satın alınsa daha uyguna gelebilir. Sn. lupus
H&K ithal edilmesi mümkün görünmüyor dediğinden beri aklımda permi ile silah getirme fikri peydah oldu, permi ile silah getirme maliyetleri hakkında güncel bir bilgisi olan var mı acaba ?

Alıntı

ABD'deki tavsiye edilen perakende satış fiyatı: https://steyrarms.com/steyr-scout.html (1499 USD)

Almanya'daki tavsiye edilen perakende satış fiyatı: https://www.akah.de/repetierer/mannliche...t-17281105 (2160 Avro)

Şahsi düşüncem, şu aralar Avrupa'nın silah konusunda Türkiye'ye uyguladığı gizli ambargo dolayısıyla, Avrupa'dan, özellikle de Almanya'dan ithal edilecek silahlarda uzun ithraç lisansı alım sürelerinin göz önüne alınması gerektiğidir.

Permi piyasası ne durumda bilemiyorum ama 3000 USD ila 5000 USD arasında olması gerek. Bunun üzerine tüfeğin fatura bedeli üzerinden gümrük vergisi (AB dışı ülkeler için) ve KDV (%18) ödeyeceğinizi düşünürseniz, aşağı yukarı MKE'de satıldığı fiyatlara gelecektir. Eğer ithlatı kendiniz değil de bir aracı vasıtasıyla yaparsanız, onun alacağı ücreti de hesaba katmanız gerek. Bu durumda muhtemelen MKE fiyatının üzerinde bir maliyet çıkacaktır.

İlerleyen aylarda çok daha uygun fiyatlara güzel tüfeklerin geleceğini duyuyoruz. Eğer bütçeniz darsa ve beklemeye sabrınız varsa, beklenebilir.

Ancak 7500 USD ı hissetmem diyorsanız, bu tüfeklerin bir daha ithal edileceğini hiç zannetmiyorum.
Aylardır MKE'ye doğru düzgün tüfek gelmediğini dikkate alarak, bu ithalatın bile çok meşakkatli olduğunu düşünüyorum.

Steyr Scout hafif, hızlı hareket edebileceğiniz, kalibresi Türkiye'nin yaygın tüfek kalibrelerinden bir tanesi olan elit bir tüfek.

Bakınız 6x6 Mercedes G kullanan Michael Douglas, elitliğine zirve yaptırmak için Stery Scout'u seçmiş (http://www.nzhuntingandshooting.co.nz/at...-btr_6.jpg).
Michael Douglas bir, ben ikiyim diyorsanız, hatta Michael'da kim, yaşlandı artık o, bir numara benim diyorsanız, kaçırılmayacak fırsat.

Netice itibariyle her şey para meselesi. Hoşunuza gidiyorsa çok güzel bir tüfek sahibi olursunuz, daha uygun fiyatlı tüfekler gelince onlardan da alırsınız.

Not: Michael Douglas'ın Steyr Scout'la beraber oynadığı filmin adı: Beyond the Reach. Ha, bir de Michael Abi'ninki biraz daha kalın Big Grin Big Grin

Alıntı

Sn.Evrenay '' İlerleyen aylarda çok daha uygun fiyatlara güzel tüfeklerin geleceğini duyuyoruz. ''
Duyumunuzu paylaşırmısınız acaba.

Alıntı

(30-06-2016, 11:07 AM)evrenay demiş ki: Permi piyasası ne durumda bilemiyorum ama 3000 USD ila 5000 USD arasında olması gerek. Bunun üzerine tüfeğin fatura bedeli üzerinden gümrük vergisi (AB dışı ülkeler için) ve KDV (%18) ödeyeceğinizi düşünürseniz, aşağı yukarı MKE'de satıldığı fiyatlara gelecektir. Eğer ithlatı kendiniz değil de bir aracı vasıtasıyla yaparsanız, onun alacağı ücreti de hesaba katmanız gerek. Bu durumda muhtemelen MKE fiyatının üzerinde bir maliyet çıkacaktır.

Bunu MKE'ye Avrupa perakende satış fiyatı olan 2,160 Euro civarından fatura ettilerse, aynen 7,200$ gibi bir fiyatla mal vitrine çıkar.

Permisine bakarsanız: 1,500$'lık tüfek nakliyesiyle 2,000$'a CIF bedelle gümrüğe gelir. Gümrükte yaklaşık 1,000$ vergi ödenir ve 100-200$ masrafı olur. Perminin bugünlerde fiyatı 4,000$. Permiyle maliyeti de 7,000-7,200$ olur.

(30-06-2016, 11:07 AM)evrenay demiş ki: İlerleyen aylarda çok daha uygun fiyatlara güzel tüfeklerin geleceğini duyuyoruz. Eğer bütçeniz darsa ve beklemeye sabrınız varsa, beklenebilir.

Thumbs Up

Yivli almaya niyetli arkadaşlar biraz sabretsin. İnşallah sene sonuna doğru, MKE'de hiç görmediğiniz fiyatlara yivliler gelecek. Bu sefer de şapkanız uçacak ama iyi yönde... İthal yivsizden daha ucuza yivli alabileceksiniz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi