Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steyr Mountain Hunter
Selamlar, Mke nin yeni ithal ettiği steyr marka tüfekle ilgili bilgisi olan varmı.Bu tüfek steyr scout mı yoksa pro hunter serisimi Mke sitesinde mountain hunter diye bir ibare var steyr mountain hunter diye bir tüfek varmı ben bulamadım.Teşekkürler.

Alıntı

Sn. tahoye,

Aradığınız bilgi mi bilmiyorum ama tüfekle ilgili Sn. fakasupi şu konuda #1723 numaralı mesajda bilgi vermiş.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...3&page=173

Saygılar.

Alıntı

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Alıntı

Kısa ve kalın namlusu ve diğer başka özellikleriyle, bence, parası olan için kaçırılmaması gereken bir tüfek.

İhtiyaç sahibi ne yapıp, ne edip MKE'den bir adet edinmeli.

Muhtemelen bir daha ithalatı olmayacak.

Mevzuya uyanan bir kesim zaten son derece az sayıda gelmiş olan bu tüfekleri, MKE'den çekip piyasaya 12000 ila 15000 USD arasında fiyatlara sunarlar diye düşünüyorum.

Alıntı

Sayın evrenay söyledikleriniz kesinlikle doğru steyr gerçekten nam salmış bir marka.Namlunun bu derece kısa olması acaba grupman konusunda bir dezavantaj teşkil edermi.Yoksa "accuracy " denilen olayla namlu uzunluğunun bir ilgisi yokmu bu konuda bilgilendirilmek isterim.Teşekkürler.

Alıntı

(29-06-2016, 01:48 PM)tahoye demiş ki: Sayın evrenay söyledikleriniz kesinlikle doğru steyr gerçekten nam salmış bir marka.Namlunun bu derece kısa olması acaba grupman konusunda bir dezavantaj teşkil edermi.Yoksa "accuracy " denilen olayla namlu uzunluğunun bir ilgisi yokmu bu konuda bilgilendirilmek isterim.Teşekkürler.

Sn.tahoye,

Sn. Evrenay'a sormuşsunuz ama bildiğim kadarı ile bir kaç yorumda ben yapayım, aslında bu tüfek görece yakın mesafelerde yapılacak özellikle sık orman avları için çok ideal bir tüfek. Eğer domuz avı için bir tüfek alma şansım olsaydı kesinlikle bu tüfek olurdu. Adamlar üzerine çatal ayaktan, yedek şarjöre kadar, çoklu askı kayışı adaptörüne herşeyi koymuşlar. Namlu kalitesi tartışılmaz en iyiler arasın. Aslında askeri tüfekten devşirilmiş bir av tüfeği.
Yine de iyi bir atıcının elinde 500 metrelere kadar çok iyi avlar yaptırır. Kişisel olarak .308 ile daha uzak mesafeleri denemek yerine, uzak atışlar için 300 Win.tercih ederdim. Ancak bu kişisel bir tercih çünkü .308 ile Amerikalı abilerin 1000 metreleri rahatlıkla ulaştığını görüyoruz. ( Mühimmat bolluğun gözü kör olsun.)

Saygılar.

Alıntı

Çatal ayak fonksiyonu Tr ye ithal edilenlerde yoktur bilginize.

Alıntı

Namlu kısalığının tek dez avantajı mermi hızına olur,onun haricinde dağılımı namlu vibrasyonunun az olmasından dolayı daha ufak bir alana toplar.Oluklu namlunun da bir miktar vibrasyon düşürücü etkis var.,Asıl avantajı namlunun kolay soğumasına yardımcı olmasıdır.Her ne kadar namlu kalın gibi gözükse de kalın bir namlusu yok.İdef fuarında elime alıp incelemiştim.Çok hafif ve çok kullanışlı bir tüfek.Stey bu tüfeğine kaliteli mühimmat ile 1moa garantisi veriyor ki bu keskin nişancı tüfeği standartıdır.Uygun mühimmat ile en az 800m vuruşu yapılabilir.Tabi çok seri atıp namluyu fazla ısındırmamak ile.Hem av hem atışa çok uygun bir tüfek bence.Kendi Rem700 üme çok para harcamamış olsam kesin alırdım.

Alıntı

Bu arada belirtmekte yarar var bipod açılmama hadisesini tüfeği görmeye gittiğimde mke de görevili olan birinden duydum.Belkide butona basmadılar yada varlığından haberdar değillerdi.Bakalım yakında çıkar kokusu.

Alıntı

Şu anda uygun mühimmat konusunda 308 in rws marka var.Grupman konusunda federal Fusion kadar iyi değil 250 metreden sonra çok bariz federal daha iyi
şu anda rws var galiba 3 yıl daha bu fişeklere devam.Bence bu tüfeği alacaksan federal yada Remington fişeğin elinin altında olacak.Onun için cz 7 mm devam ikinci bir tüfek alacağım.O da galiba yine cz olacak bu tüfek sayın evrenayın dediği gibi kaptırmatör lerde olsa en az 2katı fiyat isterler.Fiyat uygun aslında ama cz huyunu suyunu bildiğimiz tüfek elden çıkarmak istesek alıcısı çok bu tüfek biraz daha spesifik.30 06
Yada 308 cz geldiğinde bir yivli daha alacağım inşallah sadece daha fazla hedef atıcılığı yapmak amacım.Pcp tüfek aldım bir sürü paraya ama fıs 100 adet pcp ile atacağıma 1 adet 7 mm gürletiyorum daha fazla haz alıyorum.Bunun için Target shooting için istihkak bittimi diye düşünmeden ikinci bir yivli alacağım Allah izin verirse. Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi