Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M1 Carbine yıllardır beklenen..
Sayın vougefalcon, sayın LAMRETOEJ,

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Ne zaman isterseniz ziyaretimize gelebilirsiniz.

Misafirlerimize sadece çay değil, taze çektiğimiz kahve çekirdeklerinden , "çakma americano ile zorlama latte macchiato" bile ikram ediyoruz. Wink

Bakınız, mutlu bir Evrenay ziyaretçisi: http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid318595

Alıntı

Kahve güzeldi bir kere. Smile Ama M1 Carbine alınmış, bu sefer kahveye tav olunmaz. Daha ıslatıcı şeyler gerek. Big Grin

Alıntı

Sn. evrenay tüfek çalışıyormu bari Big Grin Cool

Alıntı

Sayın tokoglu,

derdin ne olduğunu bilmeyen, dermanını da bulamazmış.

Dermanı buldum ama çok sıkılırsam tamamen değiştiriveririm, bilmem anlatabiliyor muyum? Wink

Ha, bu arada ben bu tüfekle 25 metre (bullseye) ve 80 metrede attığımı vurdum (20cm X 20 cm metal plaka), darısı cayır cayır fişek yakıp da vuraMAyanların başına! Big Grin Big Grin

Alıntı

Hayırlı olsun sayın evrenay, tüfek taşıma ruhsatlı mı?

Saygılar.

Alıntı

Sayın erenay, o kadar çok bakıp iç geçirdim ki konuya yazamadığımı ncak farkettim. Hayırlı , uğurlu olsun inşallah

Alıntı

(16-06-2016, 12:49 PM)serhathilmi demiş ki: Tam ben Sn Evrenay'a cevap yazayım derken Sn Lupus vermiş cevabını. Askerlik yıllarımdan hatırladığım kadarı ile tank komutanı ve doldurucunun kullandığı silah. Smile 7,62x51mm mühimmat kullanır bu güzellik. M1919 ailesinin küçük kardeşlerinden.

Biraz eski konu dışı ama ama olurda okuyan olursa yanlış bilgilenmesin diye düzelteyim dedim.

TSK da kullanımda olan M1919 A4 ve A6 makinalı tüfekler 7.62x63mm ile metriklenmiş aslında 30.06 olarak bilinen M1 garand tüfeğinin fişeğini kullanır. 7.62x51mm NATO fişeğini kullanmaz.

Kullanımın çoğunluğu şu an için M-48 ve M-60 tanklarının bir kısmında ana topa eşeksenli( Co-axial) silahta kullanılır. Bazen güneydoğudaki birliklerdde sabit mevzi silahı olarakta göze çarpıyor.

Fişeği NATO tarafında standart dışına alınmıştır.

[Resim: KLBCCFs.jpg]

[Resim: QIKSqOk.jpg]

Resimdekiler A6 ( alev örtenli ve dipçikli) modeldir. Çoğunluğunun yerini PKM almıştır.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi