Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M1 Carbine yıllardır beklenen..
Hayırlı olsun Sn Evrenay;

Çok güzel bir tüfek. Beklediğinize değmiş bence. Güle güle, keyifle, güzel günlerde kullanmanızı temenni ederim.
Set zaten ayrı bir güzel, keyifle saklarsınız İnşallah. Telefonda bahsettiğiniz kadar güzel gerçekten.

Saygılarımla

Alıntı

Hayırlı olsun Sn. Evrenay epeyce bir "WWII US GI" moduna girmişsiniz.Makamı tutturamamış olabilirim belki ama sanki bu şarkı buraya iyi gidecek.

Mkek silah satışta hep mermisini gördüğümüz ama kendisini çok az gördüğümüz bir silah hatta seneler evvel develer tellal pireler berber iken ben de bu M1 karabinalar ülkemize nasıl girmiş ve nasıl ruhsatlandırılabilmiş diye soru sormuştum.Kore savaşı dönüşü gelmiş olabilir belkim gibi yarım bir cevap almıştım.

Alıntı

Sn. evrenay ;

Çok güzel bir parça katmışsınız envanterinize . Hayırlı olsun , torunlarınızda sevip okşar inşaAllah.

Saygılar

Alıntı

Hayırlı olsun Sn.evrenay çok güzel görünüyor.

Alıntı

Sn. Evrenay M1 garand hayırlı olsun efendim yakın zamada ayrıntılı fotoğraflarda bekliyoruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı

(16-06-2016, 12:49 PM)serhathilmi demiş ki: Tam ben Sn Evrenay'a cevap yazayım derken Sn Lupus vermiş cevabını. Askerlik yıllarımdan hatırladığım kadarı ile tank komutanı ve doldurucunun kullandığı silah. Smile 7,62x51mm mühimmat kullanır bu güzellik. M1919 ailesinin küçük kardeşlerinden.

Sn. serhathilmi, bu gevezede kullanılan mühimmat cinsini 7.62x51 mm ye bağlamak doğru değil. Bu çap yanında, 30.06 ağırlıklı olmak üzere değişik çaplarda da kullanılan mühimmatı da vardir. Feyyür ayarı doğru yapılmadığında kapak takımını berbat etme gibi bir huyu da vardır.

Hangi tip mühimmatların kullanılabildiği linkten de bakılabilir.

https://en.wikipedia.org/wiki/M1919_Brow...achine_gun

Sn. evrenay, silahınız hayırlı olsun. Güle güle kullanmak nasip etsin Cenab-ı Allah. Ortada fon olarak duran optiğin de ayrıntılı fotosunu paylaşırsanız müteşekkir olurum.
İyi günler.

Alıntı

İyi dilekleri için bütün forumdaşlarıma çok teşekkür ederim.

Sayın NigDeli; bu bir Garand değil, Carbine!

Sayın xlcod3r,

İkinci Dünya Savaşın'ndan sonra Alman polis teşkilatı M1 Carbine tüfeklerini kullanmaya başlamış. Hatta Türkiye'de de denk geldiğimiz ERMA üretimi .22lr kalibrede işbu M1 Carbine benzer tüfekler de, gerçek .30 Carbine kalibredeki tüfeği kullanacak personelin eğitimi için üretilmiş.

Tahmin ediyorum dürbünü de o zaman yaptırmışlar.

Optik 2x17 sabit büyütmeli, Dr. Wöhler Kassel/Almanya üretimi. Gezin yerine takılan montaj rayı ve bilezikleriyle beraber almıştım.

Optiğin içerisinde; sağ,sol ve aşağıda olmak yadıyla üç adet ok mevcut. Ayrıca tüpün üzerinde o kadar çok ayar düğmesi var ki, zannedersiniz ki 500 metrede 1 MOA veriyor Big Grin .
Alman işi işte, altı üstü .30 Carbine fişeği atacak tüfeğe takılacak bir tüp ama onun bile ayarını aşırı karmaşık hale getirmişler.

Belki bu fotoğraf ne demek istediğimi daha iyi anlatır:

[Resim: P1190913.jpg]

Alıntı

Sn Evrenay yazdıktan sonra farkettim ancak düzeltemedim mazur görün.
Saygılar..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı

Sn; evrenay iyi günlerde gülerek ve keyifle kullanın.Hayırlı olsun

Alıntı

Sn Evrenay

Görünce gerçekten çok sevindim. Değerini bilecek ellerde olması ise çok daha ayrı bir huzur verdi. Uygun bir zamanda çayınızı içmek için bir ziyaret farz oldu artık.

Saygılarımla.

LAMRETOEJ

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi