Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metal hedef , yapım aşamalı
[Resim: DSC_2361.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
TULPARR, barış06
Arkadaşlar , sonunda bugün metal hedefimle ilgili kısa bir video çektim.
Görüldüğü üzere devrilmiyor , devrilme ihtimali de yok gibi.

Bugün hedefe 10 adet fiochi trio palla , 50 adet meca rifled slug attım.
Sonrasında ise avcı abilerim ellerinde ne varsa boşalttılar zuber, yaf , remington , meca (tabi 110 metre civarında olduğu için vurulabildiği kadarıyla).

Komple turuncu renkte boyanmak şartıyla 2 adette sipariş aldım Smile

[Resim: DSC_2393.jpg]

Yaklaşık 110 metre mesafede olsada ÇIN sesi çok net duyuluyor.

[Resim: DSC_2400.jpg]

Son olarak hedefin dibindeki mantarlaşmış meca rifled slugların fotosunu incelemenize sunarım.

[Resim: DSC_2403.jpg]

Sevgiler , saygılar.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
ugurucar57, heisenberg, efe1753, fbalun, barış06, Gunsnroses, Gravis_Pro, tirendaz, alpago, Ahmet Özalp, ismicey
Sn. mvx,

Öncelikle elinize sağlık ve keyifli atışlar.

Ancak videonuza istinaden bir iki şey söylemek istiyorum.

Atışlarınızın 110 metreden yapıldığını söylüyorsunuz, telefonla çekim yaptığınız mesafe ise en fazla 5-6 metre. 'Bu sefer telefonumuz devrilmedi.' cümlenizden, telefonu sabitlediğinizi anlıyorum ancak son atıştan sonra telefonu elinize almanız 9 saniye sürüyor. Yani her ne kadar telefonu sabitlemiş olsanız da, eğer 100 metreyi 9 saniyede katedemiyorsanız telefona çok yakınsınız ve hem telefon hem de siz hedef hattındasınız. Bu büyük bir güvenlik zaafiyeti oluşturuyor. Eğer ben yanlış analiz ettiysem ve siz gerekli önlemleri almışsanız öncelikle kusuruma bakmayın. Ama yine de aldığınız güvenlik önlemlerini, çekimi nasıl gerçekleştirdiğinizi net bir şekilde açıklamanızı rica edeceğim. Unutmayalım ki bu forum kamuya açık bir forum ve tecrübeli-tecrübesiz herkesin girip paylaşımları görebildiği bir forum. Sadece videonuza bakarak, büyük güvenlik zaafiyetleri oluşturarak bu şekilde videolar çekilmesini engellemek adına bu açıklamanın yapılması elzemdir.

Umarım söylediklerimi yanlış anlamazsınız. Sonuçta önce güvenlik gelir.

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, bilhan, heisenberg, Tongel, demirci57, Gravis_Pro
Sn. mvx' in videosu deneme amaçlı ortalama 25 metreden çekilmiş. Dolayısıyla güvenlik zaafiyeti oluşturduğunu düşünmüyorum.

Diğer bahsettiği 110 mt. mesafe videodan sonraki atışlar. Sanırım soru işaretleri, videonun 110 mt. atışına ait gibi anlaşılmasından kaynaklanıyor.

Ben orada değildim sadece tahmin. Lakin Usain Bolt, 100 metreyi 9.69 saniyede tamamlamıştı. Tahminimde yanılıyorsam yeni dünya rekoru bizde demektir  Big Grin Big Grin

Saygı ve sevgilerimle...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
fbalun
Syn fbalun uyarılarınız ve güvenlik konusundaki hassasiyetiniz için tesekkür ederim. Syn Gravis Pro'nun da farkettiği üzere video ile fotoğraf farklı yerde. Hata bende daha net yazmam gerekirdi.

Videodaki atışlar 35 meyreye yakın. Keske 110 metreden 3te 3 vurabilsem de onuda çekip sizlerle paylaşsam Smile

Sevgiler saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, fbalun, tirendaz, ugurucar57
Güncellendi

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi