Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TTC Amblem tasarımı
(01-06-2016, 05:44 PM)Ahmet Efe demiş ki: Büyük firmaların, bilinen markaların amblem/logolarına bir göz gezdirin, hepsinin küçük bir çocuk tarafından kolayca çizilebilecek kadar basit ve akılda kalıcı olduğunu göreceksiniz.

Çok haklısınız. Katkınız için ayrıca teşekkür ederim. Önce logo gerekir mi? sorusuna yanıt bulursak daha basit anlaşılır bir şeyler yaratılır. En baştaki mesajda amatörce yaklaştığımı zaten belirttim

Saygılarımla

Alıntı

Sayın Ahmet Efe,

İki T den (TT) oluşan şöyle bir logo kast ettiniz sanırım:

[Resim: Ekran%20Resmi%202016-06-01%2018.23.28_zpsvc2hpwmy.png]

Alıntı

Sn.sabri elinize emeğinize sağlık .

Logo bencede olmalı . Basit ve herşeyi kısaca anlatan .

" Ege Tayfası " çalışmanız için de ayrıca teşekkür ederim. Bizim de logo arayışımız devamediyor , kardeşim makina ressamı , ondan ricaettim , bakalım neler yapacak .

Foruma ortak logo seçimi çok zor bir ihtimal açıkçası . 14 bin kişinin üye olduğu bir guruba , seçilen bir ürünün ortak beyeniyi yakalama oranı çok ama çok düşük bir ihtimal .

Şahsi fikrim ;

Mevcut logo esas alınarak " renk ,yazı ve karakterler " , genel şekil değişikliği yapılabilir .

Saygılar .

Alıntı

(01-06-2016, 07:01 PM)Xlll demiş ki: Sn.sabri elinize emeğinize sağlık .

Logo bencede olmalı . Basit ve herşeyi kısaca anlatan .

Şahsi fikrim ;

Mevcut logo esas alınarak " renk ,yazı ve karakterler " , genel şekil değişikliği yapılabilir

Saygılar .

Sayın XIII teşekkür ederim. Mevcut logo dediğiniz web sayfasının başında görünen midir?

Saygılar

Alıntı

Sayın sabri,

Sadece grafik bilgisi olarak yazıyorum:

Sizin yaptıklarınız "amblem".

"Logo" veya "Logotype" harflerin modifiye ederek veya tipografi ile isim veya markanın bildirim, tanıtımı için özgün ve akılda kalacak şekilde sunulmasıdır. Bu tipografi küçük desenlerle desteklenebilir.

Örneğin yukardaki bannerda "TABANCATÜFEK.COM"un Stencil karakter kullanılarak üç boyutlu etki ve arka plan ışıklandırması ile kırmızı olarak yazılması basit anlamda logo sayılabilir. Yine "TAC87" reklam bannerdaki yazı stili ve şekil grubu logotype kabul edilebilir. Ancak sadece modifiye dört yönlü ok olan şekil kullanılmış olsaydı bu amblem olacaktı. (Bu arada dört yönlü ok "hücum" (assault) simgesidir. Grafikerimizi kızdırmak için ben ona Ninja Yıldızı diyorum. Smile )

Alıntı

(01-06-2016, 01:45 PM)Sabri demiş ki:
(01-06-2016, 01:32 PM)blueokkes demiş ki:
(01-06-2016, 01:19 PM)asuspc demiş ki: T ve T tamam da C ne oluyor onu çözemedim Smile)
Sn.asuspc, com demek galiba; TabancaTufek.com Wink

Değerli üyeler,

Eleştirin, yerden yere vurun ama, şunu da yapın lütfen. Logo faydalı mı değil mi? Benimki gereksiz bir uğraş mı? Logo yapalım derseniz nasıl bir tasarım uygun olur?

Bir fikriniz olursa yazıyla tanımlayın, grafiğe yatkın üyeler bir şeyler çizsin diye düşünüyorum

Saygılarımla

Sabri Bey ,

Üzgünüm amacım eleştirmek değildi.Sadece TT forum olarak düşündüğümden "C" nin anlamını bulamamıştım.

Alıntı

Değerli üyeler,
Şahsi düşüncem kesinlikle forumun logo veya ambleme ihtiyacı olmadığı yönündedir.Tabanca tüfek nokta kom zaten başlı başınca internet dünyasında kendisine ismiyle yer bulmuştur.Hatırı sayılır üyeye ve takipciye hizmet vermektedir.Forumumuz için olsa olsa ismini farklı bir font sitili ile yazmak yerinde olur.İsim olarak zaten tabanca ve tüfeği gözümüzde çok kolayca canlandırabiliyoruz.Bundan mütevellit isminin yanına top tüfek tabanca nacak koymaya hiç ihtiyacı yoktur.

Bazen, bir kelime herşeyi anlatır.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi