Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TTC Amblem tasarımı
Değerli TTC üyeleri

Logo ticaretin başladığı yıllardan beri ürünleri, kuruluşları ya da hizmetleri birbirinden ayırt etmeyi sağlayan bir ya da birkaç tipografik karakterden meydana gelen bir nevi işaretlemedir. Amblem ise tipografik karakterlerin henüz bilinmediği zamanlarda kullanılmaya başlanan ve günümüzde okuması yazması olmayan insanları göz önünde bulundurarak hala kullanılmaya devam edilen daha çok sembollerle yapılan işaretlemedir. Bu iki kavram sık sık birbirine karıştırılmak ile birlikte her iki kavramında beraber kullanıldığı durumlarda artık ismi logo olarak adlandırılır.

Forumu araştırırken, bir amblem veya logomuz olmadığını farkettim. Ben grafiker değilim, bu işin profesyoneleri elbette harika tasarımlar çıkartabilirler. Kabaca, kendimce bir AMATÖR TASARIM yaptım.

Bu konu ilgi çeker ve diğer üyeler de katkı yapar, yazar çizerse değişik yerlerde kullanabileceğimiz tanıtıcı bir amblem veya logomuz olabilir dye düşündüm.

Saygılarımla

Alıntı

[Resim: Ekran%20Resmi%202016-06-01%2010.57.25_zpsab4evz4y.png]

[Resim: Ekran%20Resmi%202016-06-01%2011.01.25_zpsxn6luecq.png]

Alıntı

Başka bir tasarım

[Resim: TTC_zpsies9bzgd.jpg]

Alıntı

T ve T tamam da C ne oluyor onu çözemedim Smile)

Alıntı

(01-06-2016, 01:19 PM)asuspc demiş ki: T ve T tamam da C ne oluyor onu çözemedim Smile)
Sn.asuspc, com demek galiba; TabancaTufek.com Wink

Alıntı

(01-06-2016, 01:32 PM)blueokkes demiş ki:
(01-06-2016, 01:19 PM)asuspc demiş ki: T ve T tamam da C ne oluyor onu çözemedim Smile)
Sn.asuspc, com demek galiba; TabancaTufek.com Wink

Değerli üyeler,

Eleştirin, yerden yere vurun ama, şunu da yapın lütfen. Logo faydalı mı değil mi? Benimki gereksiz bir uğraş mı? Logo yapalım derseniz nasıl bir tasarım uygun olur?

Bir fikriniz olursa yazıyla tanımlayın, grafiğe yatkın üyeler bir şeyler çizsin diye düşünüyorum

Saygılarımla

Alıntı

Sn.Sabri ;
Öncelikle eleştiri yapmak yada alaya almak niyeti ile bir şey yazmadığımı bilmenizi isterim, sadece bir açıklama yaptım, yanlış bir algı oluşturdu isem çok özür dilerim. Emek ve zaman harcayarak birşey ortaya koymaya çalışmışsınız, Allah razı olsun. Benim bilgi anlamında, foruma katkı sağlayacak bir paylaşımım yok şimdilik, bu nedenle eleştirmeyi aklımın ucundan bile geçirmedim. Fakat "hangi logo?" dan once "logo olmalı mı?" konusu netleşir ise yardımcı olmak ve katkı sağlamak isteyen arkadaşlar bir çalışma yapabilir.
Saygılarımla.

Alıntı

Logo olmalı bence. 3. çizdiğiniz logo daha yumuşak ve hoş geldi bana. Selam ve saygılar.

Alıntı

Logo olmalı diyorsanız, Ege tayfası buna yorum yaparmıydı acaba? Smile

[Resim: TT%20FORUM%20EGE_zpsyf4bgque.jpg]

Alıntı

Elinize sağlık Sayın Sabri, fakat haddim olmayarak belirtmek isterim ki çok karmaşık ve zor amblem/logo'lar hazırlamışsınız.

Logo ve amblem basit, akılda kalıcı, kolay çizilebilir olmalı. Büyük firmaların, bilinen markaların amblem/logolarına bir göz gezdirin, hepsinin küçük bir çocuk tarafından kolayca çizilebilecek kadar basit ve akılda kalıcı olduğunu göreceksiniz.

Saygılar efendim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi