Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aimpoint Micro TL Red Dot!
Reddot konusunda çok bilgili olmadığımı en baştan belirterek kendi seçimimde etkili olan kriterleri paylaşayım ben de.

Eotech 512 veya Aimpoint Pro ve üstündeki ürünlerden birisini edinecektim. Benim için önemli olanları düşünüp ona göre fayda fiyat anlamında Micro TL de karar kıldım.

Neden tercihim Eotech512 değil de, Aimpoint Micro TL oldu?

Aşağıdaki kıstaslar benim için önemli olan kıstaslardır, her kişiye göre bu kıstasların öncelik sıralaması değişebilir veya araya başka istekler girebilir veya farklı bir değerlendirmede bulunabilir.

Kolay kullanım: Aimpoint (Eotech 512' yi eldiven varken kullanması daha zor)
Sağlamlık: Aimpoint
Pil Ömrü: Aimpoint
Ebat: Aimpoint

Aimpoint modelleri arasında PRO modelini alabilirdim ( Vallahi PRO bulamadım bulsam onu alacaktım Smile), ama ebat sebebi ile koşullarımı zorlayabildiğim kadar zorlayarak Micro serisini düşündüm.

Micro TL seçmemin sebepleri:

Fayda/Fiyat anlamında benim için en optimum nokta. T2 ile aynı özelliklerde olmasına rağmen 2 MOA değil de 4 MOA olduğu için daha ekonomik bir model. 2 MOA veya 1 MOA gibi değerler çok güzel değerler, benim için hayranlık uyandırıcı, lakin yivsizde benim için hiçbir geçerliliği yok, yivli bir silahım olsaydı T2' yi alırdım mutlaka.
Diğer Aimpoint modelleri içerisinde fazlaca ışık kademesine sahip bir model. Fazla ışık kademesi seçeneği (12 ışık ayar kademesi var) her tür ışık şartında düzgün kullanabilmenin yegane anahtarı. Ayarlanması çok kolay ve en güzeli pikaçu raya sökülüp takılması inanılmaz kolay. Sırf bu sebeple bile T2 yerine TL modelini tercih edebilirdim.

Saygılarımla

Alıntı

Ha unutmadan T2 gece görüş cihazları ile kullanıma da uygun. Lakin benim 4-5000 usd verip gece görüş cihazı alabilecek durumum yok, zaten yasak diye biliyorum.

Alıntı

Ben hala sıfırlama yapamadım Smile))

Alıntı

Bir ara hep birlikte yapalım o zaman Sn Asuspc.

Ancak belirtmekte fayda var. Orta ve yüksek kalitedeki her ürünü kullanabilirim. Sightmark, Truglo vb lerini de, eotech aimpoint ürünlerinin tamamını da kullanabilirim seve seve..
Birde işin şu boyutu var, eotech aimpoint bizi kullanır mıydı seçme şansları olsa idi? Bu ürünlerin tamamı nitelikli atıcıları hakedecek kalitedeler.

Alıntı

Beni kullanmayacakları kesin Smile)

Alıntı

Sn Asuspc T2 almışsınız hiç söylemiyorsunuz da. Çok sevindim, keyifle kullanın her daim. Bendeki de victoria secret mankeni lakin sizdeki gibi en ünlü mankeni değil Smile Yine de reddot dünyasının ilk üçü arasına kesin girer sanırım Smile

[Resim: 20160527_003503_zpsauzhpz7g.jpg]

[Resim: 20160527_003425_zpsyfnqrsui.jpg]

Alıntı

Hayırlı olsun Sayın Türkmenoğlu,

Paylaşmayı unutmuşum Smile))

Alıntı

Başlığa çoook ayıp oldu çoookkk Smile .

Hayırlısı olsun Sn.turkmanoglu .

Alıntı

(26-05-2016, 11:02 PM)turkmenoglu demiş ki: Aimpoint modelleri arasında PRO modelini alabilirdim (Vallahi pro bulamadım bulsam onu alacaktım Smile) ama ebat sebebi ile koşullarımı zorlayabildiğim kadar zorlayarak micro serisini düşündüm.

Aimpoint micro serisine ve alanlara hayranlık duyuyorum. Gücüm PRO ya yetti, sağolsun bir arkadaşımız yardımcı oluyor, kısmetse 10-15 güne kadar elimde olur.

Sayın Türkmenoğlu, yeni kırmızı nokta nişangahınız hayırlı olsun, iyi günlerde, kazasız ve belasız kullanmanızı temenni ediyorum.

Saygılarımla

Alıntı

Atışa gidelim Sn. Turkmenogluz.Hayırlı olsun.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi