Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni tüfeğim; ATA ARMS SP SPORTER!
ThePulchra,

Tüfeğiniz hayırlı olsun. Yaptığınız en iyi şey kendinize kundak yaptırmak olur. Doğru temel yüzleme ve duruşları öğrenmek için tüfeğinizin size uygun olması en önemli husustur. Skeet camiası birbirine çok yardımcı olan nezih insanlardan oluşan bir camiadır, siz saygılı olduğunuz sürece sizede yardımcı olacaklarına eminim.
Eminim ki ilk serinizde birden fazla plak vuracaksınız. Skeet çok eğlenceli bir atıcılık dalıdır ancak çokça kuru antrenman yapılması gereken bir disiplindir. Umarım hoşunuza gider ve yarışmalarda görüşürüz.
Kafanıza takılan olursa cevap vermek isterim.

Saygılar.

Alıntı

Sağolun Sayın kut4
Evde plak çağırıp gözümde canlandırdığım plaklara odaklanıp atış çalışıyorum. Snapcap kullanıyorum. Bu sayede tahliye pratiği de yapmış oluyorum. Bu çalışmada fark ettiğim bir sorunum var. Plağı çağırır çağırmaz tüfeği hızlı yüzleyeyim derken dipçiğin en son üst köşe noktası koltuk altıma takılıyor. ' Keşke dipçik az daha kısa olsaymış ' diyorum. Tüfeği daha önde ve sağ kolumu dirsekten daha fazla açarak tutarsam sorun çözülüyor ama ben yavaşlıyorum. Hızlanmak için bol bol çalışmalıyım. Kuru antrenman olarak yapmamı söyleyeceğiniz ne varsa yaparım. Sizin gibi yardımsever insanların var olduklarını görmek güzel.

Saygılar

Alıntı

(02-06-2016, 07:21 AM)ThePulchra demiş ki: Sağolun Sayın kut4
Evde plak çağırıp gözümde canlandırdığım plaklara odaklanıp atış çalışıyorum. Snapcap kullanıyorum. Bu sayede tahliye pratiği de yapmış oluyorum. Bu çalışmada fark ettiğim bir sorunum var. Plağı çağırır çağırmaz tüfeği hızlı yüzleyeyim derken dipçiğin en son üst köşe noktası koltuk altıma takılıyor. ' Keşke dipçik az daha kısa olsaymış ' diyorum. Tüfeği daha önde ve sağ kolumu dirsekten daha fazla açarak tutarsam sorun çözülüyor ama ben yavaşlıyorum. Hızlanmak için bol bol çalışmalıyım. Kuru antrenman olarak yapmamı söyleyeceğiniz ne varsa yaparım. Sizin gibi yardımsever insanların var olduklarını görmek güzel.

Saygılar

Öncelikle işi bilen biri temel duruş ve yüzlemeyi size öğretir ise sonrasında yapacağınız antrenman daha faydalı olur. Kas hafızanız buna göre geliş. Yanlış bir alışkanlığı bozup yenisini oturtmak inanın çok zor oluyor.
Kundak boyuna gelince, sizin ölçünüze göre yapılmış ise sorun tüfeği tutuş şeklinizden kaynaklanır biraz daha vucudunuzun merkezine yaklaştırırsanız takılmayacaktır. Saat 3 pozisyonu yerine, 2 de bekleyin.
Hız konusuna takılmayın siz doğru ve akıcı yüzleyin zamanla hızlanacaktır. Şu cümleyi duymaya alışın " sen plaktan çok hızlısın, vurmak için çoook zamanın var."

Bu adam biraz makinadır Smile ama video bekleme ve yüzleme hakkında fikri verebilir.

Alıntı

Sayın kut4 ün hız ile ilgili söylediklerine şöyle bir ilave yapayım. Nasipse sizi pazar günü tanıstiracagim Vedat kardeşim beni ilk defa Skeet sahasına çıkarttığında neden acele etmemek gerekigini göstermek için 3 numaralı istasyonda tüfeğini kırıp namlulu yere dayadı. Daha sonra kısa kuleden plagi çağırdı. Plagin çıkmasıyla tüfeği kaldırdı, kapattı, omuzladı ve orta bayrağın 1 metre kadar ilerisinde kırdı... Acele edecek bir durum yok, plaktan gerçektende çok daha hızlıyiz. Duruma göre Plagin önüne geçip sonra geri gelerek bile atış yapmak mümkün...

Alıntı

(02-06-2016, 09:09 AM)kut4 demiş ki:

Saygılar

Öncelikle işi bilen biri temel duruş ve yüzlemeyi size öğretir ise sonrasında yapacağınız antrenman daha faydalı olur. Kas hafızanız buna göre geliş. Yanlış bir alışkanlığı bozup yenisini oturtmak inanın çok zor oluyor.
Kundak boyuna gelince, sizin ölçünüze göre yapılmış ise sorun tüfeği tutuş şeklinizden kaynaklanır biraz daha vucudunuzun merkezine yaklaştırırsanız takılmayacaktır. Saat 3 pozisyonu yerine, 2 de bekleyin.
Hız konusuna takılmayın siz doğru ve akıcı yüzleyin zamanla hızlanacaktır. Şu cümleyi duymaya alışın " sen plaktan çok hızlısın, vurmak için çoook zamanın var."

Bu adam biraz makinadır Smile ama video bekleme ve yüzleme hakkında fikri verebilir.

Tüfek standart üretim. Kundak ölçüsü bana uygun mu değil mi Sn. gaul ve işi bilen arkadaşların yardımlarıyla bu Pazar netleştireceğiz. Ata Arms yetkilisine göre dipçik bana göre 2-2.5 cm uzunmuş. Kısalttırmam ve ayarlamak için çağırdılar. Bence de dipçik bana göre uzun. Hayırlısıyla bu konu çözülecek.

Alıntı

Saygılar

Sayın ThePulchra,

Eğer tek sorun omuzlama esnasındaki kıyafete takılma ise, üzerinize fit oturan bir atış yeleği giyerek, birde dipçik pedi üzerine ducktape ya da elektrik bandı yapıştırarak sorunu büyük ölçüde çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

Alıntı

(03-06-2016, 12:25 PM)gaul demiş ki:

Saygılar

Sayın ThePulchra,

Eğer tek sorun omuzlama esnasındaki kıyafete takılma ise, üzerinize fit oturan bir atış yeleği giyerek, birde dipçik pedi üzerine ducktape ya da elektrik bandı yapıştırarak sorunu büyük ölçüde çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

Dün akşam skeet atıcılarının tutuşlarına iyice dikkat ederek tutuşumu değiştirerek kuru çalışma yaptım. Takılma sorunu yaşamadım. Önerdiğiniz ' Adım adım skeet ' kitabını da okuyorum.

Saygılar

Alıntı

Hayırlı olsun Sn. ThePulchra isabetli atışlar dilerim.

Alıntı

[Resim: mL1laV.png]

Bugün ilk serimi Sn. gaul'un yardımlarıyla gerçekleştirdim. İlk plağımı 7. istasyonda kırdım. İkinci serimde ise değerli bir diğer arkadaşın duruş ve tetik çekme anı ile ilgili tavsiyeleri sayesinde yanlış hatırlamıyorsam 3 isabet sağladım. Heyecanlandığım için doğru hatırlamıyor olabilirim. Başlangıç olarak şu an bana göre oldukça zor bir atış disiplini. Tek göz ile sabit hedefe tek kurşun atışından çift göz açık hareketli hedefe geçiş sürecindeyim. Her istasyona özel uymanız gereken doğru bir duruş şekli var. Plak takibi, tüfeği yüzleme,plağı önleme ve tetik çekişi, bize bol bol çalış diyen konular. Amacım çok çalışıp bu keyifli sporu layıkıyla yerine getirebilecek seviyeye ulaşmak.

Saygılar

Alıntı

(05-06-2016, 08:50 PM)ThePulchra demiş ki: [Resim: mL1laV.png]

Bugün ilk serimi Sn. gaul'un yardımlarıyla gerçekleştirdim. İlk plağımı 7. istasyonda kırdım. İkinci serimde ise değerli bir diğer arkadaşın duruş ve tetik çekme anı ile ilgili tavsiyeleri sayesinde yanlış hatırlamıyorsam 3 isabet sağladım. Heyecanlandığım için doğru hatırlamıyor olabilirim. Başlangıç olarak şu an bana göre oldukça zor bir atış disiplini. Tek göz ile sabit hedefe tek kurşun atışından çift göz açık hareketli hedefe geçiş sürecindeyim. Her istasyona özel uymanız gereken doğru bir duruş şekli var. Plak takibi, tüfeği yüzleme,plağı önleme ve tetik çekişi, bize bol bol çalış diyen konular. Amacım çok çalışıp bu keyifli sporu layıkıyla yerine getirebilecek seviyeye ulaşmak.

Saygılar

Hoşgeldiniz! Fazla kafayı takmayın bu iş deli işidir Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi