Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni tüfeğim; ATA ARMS SP SPORTER!
Teşekkürler arkadaşlar. E faktörünün ne olduğunu açıklarsanız o konuya yoğunlaşacağım. Skeet atıcılığıyla ilgili forumumuzdaki tüm konuları okudum. Başka Türkçe güvenilir kaynak bulamadım. Yabancı kaynaklardan da araştırmalara devam ediyorum.

Sn. gaul
Uyarınızı mantıklı buldum. Tüfeği geçen hafta ruhsata da işlettiğime göre bu Pazar sabahı Yakacık poligona gelip skeet atışlarına başlayayım. Müsait olur da gelebilirseniz görüşürüz.

Saygılar

Alıntı

Sn The Pulcra;

E faktörü üçgenin son köşesi. Yani Kullanıcı.

Bir tüfeğin ateşlenebilmesi için sadece tüfek ve fişek yetmez bir de atıcı lazım Smile
Atıcı E faktörü olarak nitelendirilebilir.

Saygılarımla

Alıntı

Hiç bir bilgimin olmadığı bir disiplin. Sizden ricam öğrendiklerinizi en ince detaylarına kadar paylaşmaya devam etmeniz.

Saygılarımla

Alıntı

O halde kendime yoğunlaşmalıyım Sn türkmenoğlu. Smile Sağolun.
Kesinlikle tüm yaşayacaklarımı harfiyen paylaşacağıma emin olabilirsiniz.
Saygılar.

Alıntı

E'nin eline SAT8 de verseler E yine E.
Kendim için söylüyorum. Yanlış anlaşılmasın. Mesai şart. Smile

Alıntı

(31-05-2016, 10:31 PM)ThePulchra demiş ki: Teşekkürler arkadaşlar. E faktörünün ne olduğunu açıklarsanız o konuya yoğunlaşacağım. Skeet atıcılığıyla ilgili forumumuzdaki tüm konuları okudum. Başka Türkçe güvenilir kaynak bulamadım. Yabancı kaynaklardan da araştırmalara devam ediyorum.

Sn. gaul
Uyarınızı mantıklı buldum. Tüfeği geçen hafta ruhsata da işlettiğime göre bu Pazar sabahı Yakacık poligona gelip skeet atışlarına başlayayım. Müsait olur da gelebilirseniz görüşürüz.

Saygılar

Hanımdan izin aldım, Pazar akşama kadar oradayım Big GrinBig GrinBig Grin
Çok kötü bir çeviri olmakla birlikte SKEET konusunda bulabileceğiniz tek Türkçe kaynak http://taf.gov.tr/content/upload/Trap_Sk...0Kitap.pdf
SKEET, bizim memlekette zengin İstanbul avcısının yazlık eğlencesi konumunda. Müsabakalarda en başarılı sporcular KKTC'den gelme. (Adanın hem rum hem Türk kesiminde çok başarılı atıcılar var, adamlarda para çok, av hayvanı yok mecbur atıcı oluyorlar...) Pazarları özellikle 11-16 arası SKEET atan çok oluyor, temel atış teknikleri konusunda yardımcı olacak birileri mutlaka bulunur.
Siz daha önce hiç SKEET attınız mı yoksa ilk defa mı deneyeceksiniz?

Alıntı

Sayın ThePulchra,

Yeni tüfeğiniz hayırlı olsun.
Sizden bir ricam olacak. Poligona gittiğiniz zaman tüfeğinizin alt namlusunun 15 metre mesafede sadece arpacığı görerek nereye vuruş yaptığını deneyebilir misiniz? Bir A4 kağıdı alıp ortadan ikiye katlayın. Sonra tam ortasına atış yapın. Grupman ağırlıklı olarak nerede toplanıyor bir test edip buradan bildirirseniz sevinirim.

Ülkede üretilen pozelerin ekserisi alt namluda hatırı sayılır şekilde alt vuruyor. Bakalım Ata bu işi nasıl yapmış onu görmek dileğim.

Alıntı

(31-05-2016, 11:11 PM)gaul demiş ki:
(31-05-2016, 10:31 PM)ThePulchra demiş ki: Teşekkürler arkadaşlar. E faktörünün ne olduğunu açıklarsanız o konuya yoğunlaşacağım. Skeet atıcılığıyla ilgili forumumuzdaki tüm konuları okudum. Başka Türkçe güvenilir kaynak bulamadım. Yabancı kaynaklardan da araştırmalara devam ediyorum.

Sn. gaul

Saygılar

Hanımdan izin aldım, Pazar akşama kadar oradayım Big GrinBig GrinBig Grin
Çok kötü bir çeviri olmakla birlikte SKEET konusunda bulabileceğiniz tek Türkçe kaynak http://taf.gov.tr/content/upload/Trap_Sk...0Kitap.pdf
SKEET, bizim memlekette zengin İstanbul avcısının yazlık eğlencesi konumunda. Müsabakalarda en başarılı sporcular KKTC'den gelme. (Adanın hem rum hem Türk kesiminde çok başarılı atıcılar var, adamlarda para çok, av hayvanı yok mecbur atıcı oluyorlar...) Pazarları özellikle 11-16 arası SKEET atan çok oluyor, temel atış teknikleri konusunda yardımcı olacak birileri mutlaka bulunur.
Siz daha önce hiç SKEET attınız mı yoksa ilk defa mı deneyeceksiniz?

Kaynak için teşekkürler.Ben skeeti ilk defa deneyeceğim. Bu tüfeği de ilk defa kullanacağım. İlk hedefim 25 atışta 1 isabet :]

Alıntı

(31-05-2016, 11:26 PM)gunman demiş ki: Sayın ThePulchra,

Yeni tüfeğiniz hayırlı olsun.
Sizden bir ricam olacak. Poligona gittiğiniz zaman tüfeğinizin alt namlusunun 15 metre mesafede sadece arpacığı görerek nereye vuruş yaptığını deneyebilir misiniz? Bir A4 kağıdı alıp ortadan ikiye katlayın. Sonra tam ortasına atış yapın. Grupman ağırlıklı olarak nerede toplanıyor bir test edip buradan bildirirseniz sevinirim.

Ülkede üretilen pozelerin ekserisi alt namluda hatırı sayılır şekilde alt vuruyor. Bakalım Ata bu işi nasıl yapmış onu görmek dileğim.

Teşekkürler Sayın gunman
Bir grupman testi yapmayı düşünüyordum zaten. Dediğiniz şekilde yapıp sonucu bildireceğim.

Saygılar

Alıntı

Güle güle keyifle kullanın...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi