Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger Cougar 8000F, 2.600 Atım Sonrası Ceracote Kaplama İşlemi
#21
Sn.Demirci57 ,

Tahmin ediyorum kendinizi yeni bir silah almış gibi hissediyorsunuz Smile .İyi günlerde kullanın İnşallah.Zamanında benimde böyle bir niyetim vardı ancak o zamanlarda Sayın Üstadımızın bir sözü üzerine vazgeçmiştim , demişti ki ;mealen ''adam gibi kullanılan/taşınan bir silahın üzerinde oluşan izler sahibinin imzası gibidir '' .Kendisine bir kez daha sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.

Saygılar.
 
Alıntı

#22
Çok teşekkür ederim Sayın wildeagle,

Aynen buyurmuş olduğunuz üzere, çocuklar gibi şenlendik efendim Smile

Silahı aldığım günden bu yana (Lak Gri) rengi ve boya kalitesiyle ilgili sıkıntım vardı. Şimdi gerek siyah rengi, gerekse Ceracote kaplamanın dayanımı konusunda gönlüm ferah. Dünkü 3 kutuluk atıştan sonra sürgü kanalları ve gövde tırnaklarında boyada atma olmaması, beni kaplamanın dayanımı konusunda umutlandırdı.

Bakalım, bundan sonra silahımıza bol bol imzamızı atacağız İnşaAllah. Smile

Saygılarımla
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
vgun
#23
Yapılan Ceracote Kaplamasından sonra, 150+130 toplam 280 atım sonrası, horozun iğne irtibat pimine vuran kraterimsi yüzeyi, horozun sürgü manipülasyonu esnasında sürgüye temas eden üst-ön köşesi, sürgünün horoz tarafından dövülen arka çeperi ve horozun çarptığı iğne irtibat piminin arka noktasında öngördüğümüz kaplama atmaları oluştu:

[Resim: imagerrr.jpg]

[Resim: imagefwf.jpg]

[Resim: imagezpz.jpg]

Ayrıca, namluyu kilitleyen sürgü yüksüğünün iç çeperlerinde de yakın zamanda yarımay şeklinde açılma olacak gibi görünüyor.

Enteresandır, namlu döndürme kamı ve kilit takozunun sürgü içine temas eden ön yüzeyinde dahi herhangi bir açılma yok. Özellikle sürgü kızaklarının içerisine geçen alüminyum gövdenin kılavuz tırnaklarında her hangi bir atma veya aşınma olmaması da enteresan.

Özetle, öngördüğümüz kaplama atmalarından sadece yukarıda Fotoğraflarda paylaştıklarım oluştu. Bunun dışında öngördüğümüz sürgü ve tırnaklarda kaplama atmalarının oluşmamasında Hoppe's gres yağının katkısı yadsınamaz görünüyor. Alüminyum gövdeli silahlarınızda özellikle tavsiye olunur.

Mekanik hareket ve sürtünmenin olmadığı tüm dış ve iç yüzeylerse aynen kaplamanın yapıldığı ilk halinde olduğu gibi şık ve çiziksiz görünmeye devam ediyor. Bir kere daha teşekkürler Bünyamin ustaya...

Herkese selamlar,
Saygılarımla
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
vgun
#24
Şu Cougarın namlusu biraz daha uzun olup da bir de şu eşek kulakları olmasa Türkiye'de yerli sınıfta üstüne tanımam. Zaten kendi şahsi fikrimce en sağlam silah. Bu benim şahsi fikrim..
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
vgun
#25
(22-05-2016, 07:57 PM)bypincirs demiş ki: şu Cougarın namlusu biraz daha uzun olup da bir de şu eşek kulakları olmasa...

O zaman adı SigSauer oluyor Sayın bypincirs Smile
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
vgun
#26
Sayın demirci57,

Yakında satın alma belgem çıkıyor. Cougar ile ilgili size danışmak istediğim bazı noktalar var. actoksoy@gmail.com adresine bir mail ile iletişim bilgilerinizi atabilirseniz  çok memnun olurum. 

Saygılar.
 
Alıntı

#27
Kusura bakmayın Sayın lotus72, bir kaç haftadır minik gezegenimizin ücra köşelerinde turlamaktan foruma girme fırsatım olmadı. Yarın mail atacağım.

Selamlar
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi