Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BERETTA 1301 TACTICAL!
(28-04-2016, 12:22 PM)turkmenoglu demiş ki: Kesinlikle yerli tüfeklerdeki plastik şarjör uzatmalarının kullanılmamasını bir kez daha hatırlatıyorum. Alacağınız en alt ürün çizgisi tacstar ve ayarında olsun.

Saygılarımla

+1 Beretta'ya laylon aparat takmak, Ferrari'ye LPG takmak gibi olur...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
Sayın Gaul;
Elbette imkan dahilinde en iyisini kullanmak her zaman daha makuldur. İmkanım var iken Sat8 i satıp M4 almam bundandır. Ancak fayda/fiyat çizgisinin aşılmaması konusunda bir öneri getirdim sadece, ve bu önerimde fikrimi değil bilgimi kullandım, yıllardır Hatsan uzatmalı tüfeklerimi tabiri caiz ise eşek niyetine kullanmaktayım, ne bulursam atarım, doğru dürüst temizlik yapmam, yağmurda çamurda kalır, yerlere koyarım arazide. Fabrikaya yakın olduğumdan bir sorunda hemen götürürüm. Kullandığım Hatsanların; nişangah, tetik aksamı, kasa, iğne, hatta iki tanesinde komple namlu değişmesine rağmen 5 tane tüfeğin ne şarjör yayı ne de uzatmasından problem yaşadım, atış yapmaktan kasaya oturunca gevşek kalan namlumun değiştiği tüfeğimin hatta tüm tüfeklerimin uzatmaları ve yayları değişmemistir. Çevremde fabrika yakın diye bu markanın uzatmalı tüfeklerini kullanan bir çok arkadaşım var, kesinlikle şarjör yayı ve uzatmadan problem yaşamadılar. Bende dahil olmak üzere forumdan 3 kişi Supernovalarında bu uzatma ve yayları kullandılar problemsiz.

Bunlara dayanarak bilgi vermek istedim, kafasına takılırsa 2 takım alsın 30tl para yapar. Birini yedek yapıp birini tepe tepe kullanır. Evde benimde 1 takım yay ve uzatma yedeğim mevcut poşetinde ancak yıllardır durur, daha kullanmak nasip olmadı.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
gaul
(28-04-2016, 05:30 PM)Kara45 demiş ki: Sayın Gaul;
Elbette imkan dahilinde en iyisini kullanmak her zaman daha makuldur. İmkanım var iken Sat8 i satıp M4 almam bundandır. Ancak fayda/fiyat çizgisinin aşılmaması konusunda bir öneri getirdim sadece, ve bu önerimde fikrimi değil bilgimi kullandım, yıllardır Hatsan uzatmalı tüfeklerimi tabiri caiz ise eşek niyetine kullanmaktayım, ne bulursam atarım, doğru dürüst temizlik yapmam, yağmurda çamurda kalır, yerlere koyarım arazide. Fabrikaya yakın olduğumdan bir sorunda hemen götürürüm. Kullandığım Hatsanların; nişangah, tetik aksamı, kasa, iğne, hatta iki tanesinde komple namlu değişmesine rağmen 5 tane tüfeğin ne şarjör yayı ne de uzatmasından problem yaşadım, atış yapmaktan kasaya oturunca gevşek kalan namlumun değiştiği tüfeğimin hatta tüm tüfeklerimin uzatmaları ve yayları değişmemistir. Çevremde fabrika yakın diye bu markanın uzatmalı tüfeklerini kullanan bir çok arkadaşım var, kesinlikle şarjör yayı ve uzatmadan problem yaşamadılar. Bende dahil olmak üzere forumdan 3 kişi Supernovalarında bu uzatma ve yayları kullandılar problemsiz.

Bunlara dayanarak bilgi vermek istedim, kafasına takılırsa 2 takım alsın 30tl para yapar. Birini yedek yapıp birini tepe tepe kullanır. Evde benimde 1 takım yay ve uzatma yedeğim mevcut poşetinde ancak yıllardır durur, daha kullanmak nasip olmadı.

Saygılar.

Sn.Gaul;
Bende bir Armsan kullanıcısı olarak tüfeğimde bir takım modifikasyonlara gitmek istiyorum ve Hatsan şarjör uzatma borusunun tüfeğime uyup uymayacağını merak ediyorum acaba bu konuda bir bilginiz var mı ? Bu arada tüfeğim Armsan Paragon.

Saygılarımla.

Alıntı

(28-04-2016, 12:51 AM)harun demiş ki: Kapasite artırımı konusunda bir müşterimiz sizinle aynı sorunla karşılaşmış. Nordic'ten satın alamamış. Fakat yabancı kaynaklardan Benelli'nin bir modelinin Beretta 1301 ile uyumlu olduğunu öğrenmiş. Bizden 1-1,5 ay önce TacStar şarjör tüpü aldı ve sorununu çözdü. Hangi modelin uyumlu olduğunu hatırlayamıyorum ama sanırım bulabilirim. Eğer bu modifikasyonu yaparsanız yay ile ilgili sorun da olmuyor.

Evet buldum:

Benelli Nova/SuperNova şarjör uzatma tüpleri Beretta 1301 ile uyumlu.

http://www.tac87.com/SARJOR-UZATMA-TUPU-...-1368.html

Şu an stokta kalmamış ama siparişimiz var. Haziran sonu gelmiş olur.

Alıntı

(28-04-2016, 05:59 PM)Fruktoz23 demiş ki: Sn.Gaul;
Bende bir Armsan kullanıcısı olarak tüfeğimde bir takım modifikasyonlara gitmek istiyorum ve Hatsan şarjör uzatma borusunun tüfeğime uyup uymayacağını merak ediyorum acaba bu konuda bir bilginiz var mı ? Bu arada tüfeğim Armsan Paragon.

Saygılarımla.

Sn. Fruktoz23,

Bende de bir Armsan RS X1 var bende ona +2 uzatma istiyorum, eğer piyasada uygun bir ürünle karşılaşırsam size buradan yazarım, siz bulursanız bana bildirin lütfen.

Gerçi moskofun biri yapmış benim istediğimi ama nasıl, Allah bilir: http://13k.ru/product_info.php/info/p257...0-mm-.html

Alıntı

(28-04-2016, 10:05 PM)gaul demiş ki:
(28-04-2016, 05:59 PM)Fruktoz23 demiş ki: Sn.Gaul;

Saygılarımla.

Sn. Fruktoz23,

Bende de bir Armsan RS X1 var bende ona +2 uzatma istiyorum, eğer piyasada uygun bir ürünle karşılaşırsam size buradan yazarım, siz bulursanız bana bildirin lütfen.

Gerçi moskofun biri yapmış benim istediğimi ama nasıl, Allah bilir: http://13k.ru/product_info.php/info/p257...0-mm-.html

Sn.Gaul,

Sizin modelinizin +2 uzamasını Armsan'dan temin edebilirsiniz diye düşünüyorum çünkü RS-X1 modelinin halihazırda 7+1 versiyonu var gözüküyor. (http://www.armer.com.tr/asp/product/5074...-AV-TUFEGI)

Saygılarımla.

Alıntı

Değerli Ustalarım,

Tüfek değerlendirme testlerinde neleri ele almam gerektiğini sizlere sormak istiyorum. Değişik gramajlarda fişek testleri ve tek kurşun, şevrotin grupman testleri dışında neleri yapmam gerekir? Grupman testleri sadece 40 yarda'dan mı olmalı?

Önerilerinize göre Beretta 1301 tactical değerlendirme sonuçlarını burada paylaşmak istiyorum

Alıntı

(29-04-2016, 02:09 PM)Sabri demiş ki: Değerli Ustalarım,

Tüfek değerlendirme testlerinde neleri ele almam gerektiğini sizlere sormak istiyorum. Değişik gramajlarda fişek testleri ve tek kurşun, şevrotin grupman testleri dışında neleri yapmam gerekir? Grupman testleri sadece 40 yarda'dan mı olmalı?

Önerilerinize göre Beretta 1301 tactical değerlendirme sonuçlarını burada paylaşmak istiyorum

Sayın Sabri,

Üstatlıkla falan uzaktan yakından bir ilgim yok Big Grin ama bu soruya kendim doğrumla cevap vereceğim. Bence ilk olarak ve kolay olarak test edeceğiniz şey tüfeğin baktığınız yeri vurup vurmadığı olmalıdır. Madem taktik tüfek bence kurşunla 5-10-25-50 metrelere silahı mümkünse özel aparata, değilse bir masaya dayayarak ve kaliteli bir kurşun kullanarak (Browning Legia Brenneke tek geçerim!) destekli atış yapmanız. Baktığınız, hedef aldığınız yere vurmayan tüfek bence tüfek değildir...

Alıntı

Beretta nın vurmayacağını veya vuramayacağını sanmam.

Ancak madem yeri geldi sorayım, çok iyi atıcı olan bir forumdaşımız vardı. Bir iki ay kadar önce atışlarını paylaştığı bir konu vardı.
Halen arıyorum konuyu tekrar bulamadım, yardımcı olan olursa sevinirim..
Tüfeği armsandı uzun mesafe atışları vardı.

Birçoğumuz ben dahil onun kadar iyi atıcı olsak keşke dedirtecek bir arkadaş. Öyle atışlarımız olsa yivsizin markasını da pek dert etmeyiz.
Bulsam linkini paylaşacaktım tekrar.

Alıntı

(30-04-2016, 11:39 PM)turkmenoglu demiş ki: Beretta nın vurmayacağını veya vuramayacağını sanmam.

Ancak madem yeri geldi sorayım, çok iyi atıcı olan bir forumdaşımız vardı. Bir iki ay kadar önce atışlarını paylaştığı bir konu vardı.
Halen arıyorum konuyu tekrar bulamadım, yardımcı olan olursa sevinirim..
Tüfeği armsandı uzun mesafe atışları vardı.

Birçoğumuz ben dahil onun kadar iyi atıcı olsak keşke dedirtecek bir arkadaş. Öyle atışlarımız olsa yivsizin markasını da pek dert etmeyiz.
Bulsam linkini paylaşacaktım tekrar.

Sayın Türkmenoğlu,
Ben de Beretta'dan kaynaklı böyle bir sorun açıkcası beklemiyorum, vuramıyorsam bu benim yeteneksizliğindendir (Açıkcası çok da deneyimli değilim)
tüfek değerlendirmesi için hangi testleri yapmam gerektiği konusundan fikir verebilirseniz çok müteşekkir olurum.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi