Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BERETTA 1301 TACTICAL!
(14-04-2017, 08:52 PM)Ahmet Özalp demiş ki: Beretta 1301'de yaptığım modifikasyonlardan en faydalı ve fayda fiyat oranı yüksek olanın, Hi Viz Arpacık olduğunu  belirtmek istiyorum. Kaç MOA olduğunu değerlendiremiyorum, ancak arpacığın hedefte kapladığı alanı göz  kararı yarı yarıya belki daha fazla küçültüyor. Alaca karanlıkta parladığından görüşü de çok kolaylaştırıyor.

Sayın Ahmet Özalp,

Gerçekten ben de Beretta 1301 deki kalın arpacıktan rahatsızım, 100 m. de yaklaşık 10 MOA alanı kapatıyor. Resimlerinizden oranlamayla Hi Viz'in 3-4 MOA kapatacağını düşünüyorum. Acaba nereden aldığınızı öğrenebilirmiyim, dışarıdan getirttiyseniz gümrük sorun oldu mu?

Yalnız gördüğüm kadarıyla sıfırlamasını 25 metre civarına yapmışsınız. Ben yivsizlerde bu mesafede sıfırlamayı sorunlu buluyorum. Uzun mesafede sorun yaşamıyormusunuz? Beretta 1301 in normalde fabrika çıkış sıfırlaması 100 m. dir.

Saygıla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp
(14-04-2017, 09:51 PM)Sabri demiş ki:  Acaba nereden aldığınızı öğrenebilirmiyim, dışarıdan getirttiyseniz gümrük sorun oldu mu?

Yalnız gördüğüm kadarıyla sıfırlamasını 25 metre civarına yapmışsınız. Ben yivsizlerde bu mesafede sıfırlamayı sorunlu buluyorum. Uzun mesafede sorun yaşamıyormusunuz? Beretta 1301 in normalde fabrika çıkış sıfırlaması 100 m. dir.

Sayın Sabri,
Arpacığı Brownells UK'den aldım, ancak yanımda getirdim çünkü Türkiye'ye gönderim yapmıyorlar. Şarjörler ve Nişangah takımları UK kanunlarına göre 'Component Parts' sınıfına girmiyor, dolayısıyla ülkeden çıkarılmasında sorun yok. Türkiye'ye ithali serbest ancak gümrüğe girerse uygulama nasıl olur bilemiyorum.
https://www.brownells.co.uk/epages/UK.sf.../638000191 
Sıfırlamayı, daha önce forumda okuduğum, POA ve POI nin 25 ve 100 mt.lerde kesiştiği bilgisini göz önünde tutarak, 25 mt. de yapmayı tercih ettim, çünkü daha kolay oldu. Sonra yaklaşık 60-70 mt.de deneyince biraz üst vurdum. Bu da 100 mt. de yine yaklaşık POA'ya vuruş yapılacağını gösteriyor.  
 En önemli nokta: Sizin 100 mt. atışlarınızı ve Sıfırlamanın fabrikada 100 mt. için yapılmış olduğu konusundaki değerlendirmenizi biliyorum. Fakat benim arpacığım bariz şekilde merkezden kayıktı (arpacığın somunu gevşetildiğinde sağa-sola 1mm civarında oynayabiliyor) ve lazer bore sighter ile windage ayarı yaptığımda Gez'i orta akstan 3-4 tık kaymış şekilde ancak ayarlayabiliyordum. Bu yüzden arpacığı merkezleyip fabrika ayarını bozmuş idim. Arpacığı tam olarak merkezleme işini fabrikada neden yapmadıklarının yorumunu size bırakıyorum. Evet, Gez'de buna göre kaydırılınca farketmiyor ancak baştan savma bir iş olduğu açıkça görülüyordu.  Hi Viz'i takınca bütün ayarları baştan yaptım. 25 mt. için yaptığım yükseklik ayarının 100  mt. için yaklaşık geçerli olacağını da atışta gördük.
Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, Antiterör
(14-04-2017, 08:22 PM)Ahmet Özalp demiş ki:  NC'nin elemanları Aluminyum (veya alaşım) gibi görünüyor. ( Manyetik çekim oluşmuyor ve paslanmaz malzeme olmadığı belli).

Saygılar

Sayın Ahmet Özalp doğrudur, NC tüpleri 6061 Alüminyum'dan (Aircraft Aluminum) imal ediliyor. Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp
Bir süredir ara verdiğimiz atışlara Pazar günü Sn. Tirendaz ve Sn Red Kit ile birlikte devam ettik. Üzerimizi saniyeler içerisinde sarımtrak yeşile boyayan çam polenleri arasında atışlarımızı gerçekleştirdik. 

Bu konu başlığına bilgi olarak; son atışın üzerinden iki ay geçmesine ve 3-4 atıştır temizlemiyor olmama rağmen Beretta yine bir sorun çıkarmadı ve baktığımız yeri vurduk.

Bir diğer ortak tespitimiz, ekip içinde atış yaptığımız diğer tüfeklere kıyasla 1301'in geri tepmesinin asla daha fazla hissedilmediği idi. Bizzat tişört ile yaptığım atışlarda da omuzumda herhangi bir olumsuzluk hissetmedim/olmadı.

Saygılarımla.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
1905sss, Sabri, Antiterör, lupus, demirci57, Murata, Gravis_Pro, alone61, Gazanfer, Dr.Oz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi