Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BERETTA 1301 TACTICAL!
Aynen budur Sn.ErDiNi78... Smile

Alıntı

Bir ACEMİ olarak ilk inceleme videomu yükledim. Kullandığım terminoloji için lütfen acemiliğime bağışlayın, videoyu acilen çekerken biraz heyecanlandım.

Bu videoda Beretta 1301 tactical savunma tüfeği olarak NEDEN ALINMAZ sorusunun net cevapları var.

[Resim: th_Beretta%201301%20tactical_zps1esknb6u.mp4]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Alphawolf, lenduha
Sn.Sabri,

Aşağıdaki videonun 1:50' den 3:40' a kadar olan kısmının Türkçesi gibi olmuş...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Alphawolf
USTALARA ACEMİ SORUSU

Değerli ustalar,

Beretta 1301 Tactical tüfeğimde şarjöre 70 mm lik 5. fişek sürdüğümde bu fişek 1 cm kadar kadar dışarıda kalıyor. Aptalca bir soru olabilir ama, şarjör yayını uygun miktarda kısaltmak bu sorunu çözer mi? Olursa nasıl bir sıkıntı yaşanır?
(internette bir videoda şarjör eklentisi yaparken yeni yayın bir-iki inç kısaltılabileceğini söylüyordu pek ikna olamadım)

Bu model için Türkiye'de Nordic Component şarjör uzatması satan yer biliyor musunuz? Yurt dışındaki (ABD mesela) çoğu site Türkiye'ye gönderim yapmıyor.

Saygılar

Alıntı

Bugün bu videoları seyretmeden önce Lupus üstadım Beretta A400 Xplor Unico tüfeğimde bu sorunun olup olmadığını denememi istedi.Ne yazık ki işlerim nedeni ile eve çok geç dönmem ve evde dolu fişeklerlerle riske girmemek adına yarın müsait bir alanda deneme yapmak istedim.Bu sorunun 1301 de mi yoksa Beretta'nın tüfeklerinde genel bir sorun mu olduğunu teyit için yarın deneme yapmaya karar verdim.

Alıntı

Sayın Sabri;

Öncelikle şarjör yayını kısaltmayın. Kısalan yayın toplam baskı gücü azalacağından besleme sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Büyük ihtimalle bir süre kullanımdan sonra, yay alışır ve son fişek de düzgün oturur.

Kapasite artırımı konusunda bir müşterimiz sizinle aynı sorunla karşılaşmış. Nordic'ten satın alamamış. Fakat yabancı kaynaklardan Benelli'nin bir modelinin Beretta 1301 ile uyumlu olduğunu öğrenmiş. Bizden 1-1,5 ay önce TacStar şarjör tüpü aldı ve sorununu çözdü. Hangi modelin uyumlu olduğunu hatırlayamıyorum ama sanırım bulabilirim. Eğer bu modifikasyonu yaparsanız yay ile ilgili sorun da olmuyor.

Sayın lupus da kendi Benelli'sinde TacStar tüp kullanmaya başladı. Sorunsuz çalışmasının yanı sıra orijinaline göre bazı avantajları olduğu tespitinde.

Alıntı

Şarjör uzatma vb ekipman ihtiyacınızda Tac87 den çözüm bulabilirsiniz kalite fiyat konusunda oldukça optimum ürünler var. Dışarıdan almaya çalışmak anlamsız zira kargo ve perakende fiyatları toplamının altında kalıyor tac87 fiyatları.
Ben tac87 den aldım ve nordic almadığım tacstar aldığım için mutluyum. Nordic sabitleme somunları aşırı kaba.

Sn Sabri neden alınmaz değil neden alınmalı videonuzu bekliyoruz Smile Bence güzel bir tüfekti ama bana 5bin kusur tl fiyat çeken satıcıyı yakalamak istiyorum şu an. Ama iyiki öyle fiyat çekmiş ki Sat8 e yönelmişim. Ordan m4 e geçtik ama o da cebi deldi 51 namluyu kendime ayırıp yenisinden vazgeçmek zorunda kaldım. Her mesajınızda acemi diye belirtmeyin rica ediyorum gördüklerinizi paylaşıyorsunuz sonuçta.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Alphawolf
Sayın Sabri;
Uzatma için çok para vermeye değmez eğer Nordic almayacaksanız.

Size kişisel olarak tavsiyem; paranız cebinizde kalsın.
M4' almadan önce birkaç günlük ikinci el Supernova denediğim maceramda; Hatsan uzatma kullandım, yayı ile beraber 15 tl ve hiçbir problem yaşamadım. Aynı şekilde çevremdeki birkaç Supernova sahibide ki bunlar forumdan arkadaşlar, problem yaşamadan aynı çözümü uyguluyor. 5 tane Hatsan tüfek kullandım uzatma tüplü, halen de mevcut kullanıyorum, uzatma tüpü ve şarjör yayıyla ilgili hiçbir problem yaşamadım. Gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz. Supernova ile sizde ki Beretta'nın sarjör borusu dişleri aynı olması lazım yine deneyin almadan.

Saygılar.

Alıntı

Kesinlikle yerli tüfeklerdeki plastik şarjör uzatmalarının kullanılmamasını bir kez daha hatırlatıyorum. Alacağınız en alt ürün çizgisi tacstar ve ayarında olsun.

Saygılarımla

Alıntı

İNCELEMEYE DEVAM

Beretta 1301 tactical bakım için sökülmesi gayet pratik ve kolay, kısa bir video:

[Resim: th_1301%20strip%20of_zpszgyfiwjn.mp4]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Alphawolf, lenduha

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi