Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BERETTA 1301 TACTICAL!
Sayın Sabri;
Bu ürünlerin daha ucuzu olmaz, özellikle şarjör uzatma tüplerinde Nordic markasından başka marka kullanılması tavsiye edilmiyor.
Dipçik içinde iyi bir seçim yapmışsınız ancak ülkemiz fiyatları malum.
Amerikadan gelirken bizzat bu parçaları alıp gelebilcek bir tanıdık yok ise, size külfetli bir iş olacak yada daha ucuz alternatifler denemeye kalkacaksınız.
Alacağınız her ekstra parça tüfeğin maliyetinin artması demek.

Yeri gelmişken Sat 8 in bir artısından daha bahsedeyim; M'4üme tek nokta askı kayışı bağlayamıyorum, bir aparat alıp onu takmam lazım, maliyet yanında, sök tak da cabası. Sat 8 de dipçikteki hazır yere aparatsız tek nokta askı kayışı bağlanabiliyor. İnsan bunları hesap edemiyor, tüfek alırken sonradan karşınıza çıkıyor. Herşeyi yerinde olan bir tüfek almak Türkiye şartlarında daha mantıklı.

Şahsi fikrimi söylüyorum sadece uzatma ile işi çözerdim, hem fener bağlamak için bir rayınızda olmuş oluyor. Ancak acil bir durumda uzatma tüpleri tüfeğin pratik ve kolay sökümünü engelliyor, aletsiz sökülmüyorlar.

Saygılar.

Alıntı

Güle güle kullanın.Bolt kolu ve sürgü mandalı güzel düşünülmüş.Özellikle M4'ü aldığımda pizza kutusunda gelmişti.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
eraonk
Bu başlık altında yazmak istemedim, ama daha fazla da kendimi tutamadım.

SAT8 , 3750 veya 4000 TL' ye alınır olan, ancak daha fazlasını kesinlikle hakketmeyen, devşirme bir tüfektir.

Bu paralara ( 4000 TL ve altı ) alınabilecek en iyi taktik tüfek olduğunu da üstüne basa basa yazıyorum.

Bu tüfeğin fiyatı 5000 TL oldu ve işler değişti... SAT8' e 5000 TL vereceğime, ikinci el Benelli M2 veya Beretta alırdım .

Sn.kara45,

SAT8 ile M4' ü kıyaslamak, dolu Honda Civic' i ile boş Mersedes' i kıyaslamaya benzemiş. Ben tüfeği tüfek diye alır ve tüfek gibi kullanırım. M4' ü tercih etme nedenlerim arasında kesinlikle aksesuar zenginliği yok! M4' ü beni yarı yolda bırakmayacak, saha sökümü kolay yapılan, parçası az, basit ama bir o kadar net bir tüfek istediğim için aldım . Askı kayışı hamili, kompansatör, fener vs gibi aksesuar montaj rayı tüfeği tüfek yapmaz . En azından bana göre.

Saygılar .

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lenduha, Sabri
Bu arada, 5000 TL verip Beretta 1301 alırdım anlamı çıkmasın .

Beretta A400 Xpolar Slug alırdım tabiki . Smile

Alıntı

Sn.Sabri bir Beretta aldığını sayfada ilk kez beyan ettiğinde '' Beretta Beretta' dır! '' diye yazmıştım. Evet, Beretta, Beretta' dır. FABARM, H&K üretim ve kalite kültürü almış bir üreticidir... Kaliteli, işçiliği son derece temiz, hatta Beretta ve Benelli' den daha temiz, iyi çalışan tüfekleri vardır. Ama üretim kültürü, '' know/how '' birikimi ve inovasyon açısından asla bir Beretta değildir, olması da mümkün değildir. Audi / Volkswagen Grubu' ndan '' know/how '' birikimi ve üretim kültürü transferi yapan Skoda ne kadar bir Audi/Volkswagen ise, FABARM da ancak o kadar bir Beretta veya Benelli' dir. Skoda' ya Audi, Mercedes, BMW bedeli, FABARM' a da Beretta, Benelli bedeli ödenmediği sürece sorun yoktur.

Yarı otomatik yivsiz av tüfeğine Beretta' nın kendisine has bir bakış açısı, bu bakış açısına göre oluşturduğu bir konsepti vardır. Aynı şey Benelli, Browning gibi diğer duayen Avrupalı üreticilerin hepsi için geçerlidir. Amerikalı üreticilerin de ayrı ayrı kendilerine has bakış açıları ve buna göre oluşturdukları konseptleri vardır. Farklı üreticilerin inovasyonları olan mekanizma, kilit, gaz tahrik sistemlerini modifiye ederek, çalışır bir şekilde bir araya getiren FABARM SAT8' in konsepti, makul bir fiyatla sunulan kaliteli işçilik ve zengin taktik aksesuar paketi ile taktik yivsiz av tüfeği kullanıcılarına hitap etmektir, ki bu konuda son derece başarılıdır... '' Makul fiyat '' şartını sağlayabildiği sürece.

Tekrar hayırlı uğurlu olsun Sn.Sabri. Beretta Beretta' dır. Smile

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Alphawolf, lenduha, Gravis_Pro, hymer, Sabri, Yaşar Engin
Sayın XIII;
Hatsan'dan bahsetmiyoruz burada, bahsi geçen tüfek Sat 8, kaldı ki şu anda ben de M4 sahibiyim ve Sat 8' i satmış bulunmaktayım, sizde eski bir Sat sahibi olarak tüfeğinizden ne kadar memnun olduğunuzu belirtiyordunuz görüşmelerimizde ve yakın bir dostunuza devrettiniz, o da memnuniyetle kullanmakta tüfeği.

Elbette aksesuar bir tüfeği iyi yapmaz, bu tartışılmaz, Benelli M4 'de en iyisidir, bu yüzden Sat'ı satıp M4 aldim. Ama haksızlıkta etmeyelim o eski fiyata göre kesinlikle çok iyi bir tüfek.

Ben; M4'ün masraflı ve uğraşılması gerekli bir tüfek olduğundan bahsediyorum, sadece arpacığı yükseltmek için ne kadar uğraştığımı biliyorsunuz, aynı şekilde fener takmak için birlikte nasıl el kundağı aradığımızı fiyatların nasıl olduğunu, saçma sapan Çin malı çözümlerle pratik olmayan şekilde fener takmaya çalıştığımızıda biliyorsunuz.

Kısaca daha iyisine sahip olunca eski tüfeğimi ka ka yapamam. Hakkını vermek lazım, iyi tüfektir kendileri.

Saygılar.

Alıntı

İşin bir de şu kısmı var; Sat 8 şu anki yükselen 5150 tl liste fiyatı ile alınırmı? Alınmaz.

Tek bir tüfek alacak olsam bütçem de 5 bin tl civarı ise 3750 tl liste fiyatı ile Benelli Supernova taktik modelini alıp, kalan paramla fişek alırım üzerine.

Saygılar.

Alıntı

Bence fayda fiyat anlamında iyi kötü anlamındaki yorumlarını herkes her mesajında tekrar tekrar belirtmeli.

Bir arkadaşım sat8 inden çok memnundu, taki m4 ü görüp kullanana dek. Ben remington 870 den çok memnundum taki benelli süpernovayı adam akıllı kullanana dek. En iyiler ile kıyaslama yapmak ayrı noktaya fayda fiyat anlamında kıyaslama yapmak ayrı noktaya götürür. Şahsen ben 4500 tl verip ne beretta1301 alırım ne de fabarm aalırım. İkinci el temiz m1 m2 m3 lere bakarım 1201 lere bakarım.

Bir örnek ile açıklayayım winchester defender 1300 leri çok sevdiğimi biliyorsunuz. Tarz yapı kompakt gövde sağlıklı mekanizma için harika. Ama benelli süpernovayı 2 winchestere değişmem. S.nova ile winchesteri karsılaştırırsanız tüfek kötü olur. Ama 1250 tl miz ancak var ve o paraya temiz winchester var ise o tüfek çok çok çok harika bir seçim olur. 3000 tl verip winchester almam sıfır bile olsa.

Saygılarımla

Alıntı

Arkadaşlar,

Fener tüfeğe mümkün olan en ileri noktadan, mümkünse, namlu ağzı ve şarjör borusu nihai hattına en yakın yere takılmalıdır.

Ön el kundağı veya daha yakın yere takılan fenerlerin, ışık hüzmesi ve aydınlatma alanının, tüfek ve üzerindeki diğer aksesuarlar tarafından etkilenmemesi için, yapılması gereken ideal uygulama budur.

Mümkünse, ileriye monte edilen fener için, uzatmalı açma kapama düğmeleri kullanılmalıdır.

Ön el kundağının asli işi tüfeği kavratmaktır. Ön el kundağı fener montajı için değil, uzatma düğmeleri için ideal montaj alanıdır.

Kişiye ve şartlara uygun alternatifler tabii ki denenebilir, ama ideal olanı budur.

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Alphawolf, lenduha, Sabri, Yaşar Engin
Sn. lupus,
Bunu mu anlatmak istiyorsunuz Smile

[Resim: selcuk_erdem_ressam_gergedan_4lu_bardak_...xnhxsu.jpg]

Saygılarımla.

(Fener geride olursa namlunun gölgesini görüyorsunuz)

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi