Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ele Geçirilen Silahlar
Silahların PÖH ile ( en azından kurumla) alakası yok. Şahsın birinin kişisel silahları olmalı . Boyalarından dürbünlerinden ele geçen müasadere edilenlerden olduklarını sanmıyorum.
12 likler piyasada satılan kıymet-i harbiyesi olmayan harcı alem 12 yarı otomatik tüfekler.

[Resim: gitar-kutusundan-durbunlu-tufek-cikti-CH...70-1-t.jpg]

Yine üst resimlerde uzun namulu dürbün takılı AK-47 türevi resmi var. Kendisi manga hafif makinalı tüfeğidir. Adı RPK dır. Mangalarda taşınan seri atış destek silahıdır. Ama malesef ilgili kurum beyan edememiş.

Sabit dipçiği katlanır model ile değiştirilmiş. Şarjörlü ve çatal ayaklıdır. Ama çatal ayak çıkarılmış.
Sadece üzerinde Kanas ( esas adı SVD drugonov) dürbünü takılmış.

Sayıgılar.

Alıntı

Bildiğimiz şeyler.Bende bu olaya spor gözüyle bakıyorum.Keskin nişancı olur muyum bilemiyorum.İnş'Allah birileri duyar ve sportif atıcılığın önündeki engeller kalkar.

Nereye yapıştıracağımı bilemedim.At bizim avrat bizim silah konu bizim diyerek ve rahmetli Cem Karaca'ya rahmet okuyarak kendi konuma yapıştırdım.
.

Alıntı

[Resim: gorselimg_1913733797.jpeg]

İtalyan Brovnik dedikleri herhalde böyle bir şey.Silah Giresun'da bir araçtan çıkmış.

Alıntı

[Resim: auto-sanliurfa-da-3-terorist-etkisiz-hal...5484_o.jpg]

Üstteki BHP'nin sanki bazı yerleri altın kaplamaymış gibi gözüküyor.Siz ne dersiniz.

Sanırım bir çeşit parlama yine insanda bu ne ya dedirtiyor.

Alıntı

Şehit ettikleri personelin, fırsat bulduklarında kişisel eşyalarını bile çalıyorlar. "Cenazeden kaldırma" diyorlar buna.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Shepherd
http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/pkk...07997.html

[Resim: avt_zpsb4kavnol.png]

İzmir'de ele geçirilen teröristlerin gömdüğü yukarıdaki resimdeki şarjör uzatmalı tüfekler ne marka bilemedim

Alıntı

Konya malı 350 tl ye satılan su borularıdır muhtemelen.

Alıntı

Cudi de bir mağaradan çıkan silahlar malum örgüte ait.

[Resim: cudi-dagi-nda-3-pkk-li-olduruldu-asker-p...2664_m.jpg]

Lakin haberde resmini koyup kendisini yazmadıkları başka bir silah daha var.

[Resim: cudi-dagi-nda-3-pkk-li-olduruldu-asker-p...4293_m.jpg]

9M113 Konkurs Nato sınıflandırmasıyla AT-5 Spandrel. Suriye savaşının cephanelikleri ne kadar değiştirdiğinin en güzel örneği.Her ne kadar modern bir tanksavar güdümlü füzesi olmasa da sınırımızda ki iç savaşta pek çok çeşitte ve modernlikte tank savar kullanılıyor ve bunlar devamlı el değiştiriyor.

https://tr.wikipedia.org/wiki/9M113_Konkurs

Günün gelişmesi ise bir Suriye helikopterinin iniş esnasında TOW ile vurulması.Bu bilinen ikinci olay.İlki Rus Su-24 ünü düşürdüğümüz gün desteğe gelen ama ağır ateş alıp zorunlu iniş yapan Rus mi-8 helikopterinin vurulmasıydı.Üzerinde Alman ordu haçı olan TOW'un Rus helikopterini vurması benim için için gayet düşündürücü olmuştu.Bu sefer Gazelle olduğu iddia edilen (yeniden izlemek lazım) helikopter havada vuruldu.

Alıntı

[Resim: 2lypcxln.jpg]

102 mm. mühimmat atan ağır silah olduğu yazılmış, kendi imalatları gibi görünüyor...

[Resim: of75aege.jpg]

[Resim: wxl5bogi.jpg]

Kalaşnikoflar farklı ülke üretimleri muhtemelen, her biri farklı çünkü...

Alıntı

[Resim: rx8qbvcp.jpg]

Mardin Mazıdağı kaymakamına saldırı teşebbüsünde bulunan terör örgütü mensubuna ait tabanca ve el bombası...
Tabancanın markasını anlayamadım...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi