Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ele Geçirilen Silahlar
Nato standardı nasıl ki 40 mm ise Sovyet standardı da 30 mm dir.

Örgüt doksanlı yıllarda da 30 mm otomatik bomba atara sahipti elbette bunlar sene de bir sefer filan ele geçen silahlardı.Sınır ötesi operasyonları dahil etmezsek.İnce nokta bu bomba atarların çoğunluğu bir önceki model AGS-17 idi.

Üstadın sözünün üstüne söz olmaz ama benim gözüme AGS-17 gibi gözüktü.Temelde yeni ve hafif model olan AGS-30 düz bir namluya ve daha hafif bir üç ayağa sahip.AGS-30 yarı yarıya daha hafif.Bölgeye Ruslar yardımıyla veya sadece aradaki başka bağlantılar yardımıyla girmiş YPG üzerinden PKK'ya geçmiş olabilir.

AGS-17 neredeyse bir DShK yani doçka ağırlığında olduğundan (sadece makineli tüfek) çok fazla mobil bir silah değil.O nedenle sıklıkla ele geçen bir silah değildi daha ziyade cephanelik olarak kullanılan bazı mağaralarda ve sınır ötesi operasyonlarda ele geçerdi.

https://en.wikipedia.org/wiki/AGS-30

https://en.wikipedia.org/wiki/AGS-17

[Resim: 800px-AGS-17_with_baraban.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
[Resim: xoaz4ns3.jpg]

[Resim: ej7t63zx.jpg]

Mardin...

Alıntı

Bugün okuduğum bir habere göre 24 temmuzdan bu yana 1402 piyade tüfeği M-16 dahil olmak üzere ele geçirilmiş.Ele geçen keskin nişancı tüfeği sayısı ise 49 imiş.Bu rakama meşhur serbular dahil.

Benim merak ettiğim tüfekler üzerine dürbün eklenmiş hatta seyyar dipçikli olan Kaleşnikof modelleri.

[Resim: gitar-kutusundan-durbunlu-tufek-cikti-CH...70-1-t.jpg]

Gördüğüm model bu değil ama buna benziyor.Dürbünlerden anlamadığım için pek bilgim yok ama G-3 ve AK-47'nin dürbünlerle çok randıman vermediğini okumuştum.

[Resim: 40019_adana-roket-598240_1.jpg]

Bu arada ben ilk defa RPG-29 görüyorum ama şaşmamak lazım dibinizde üç paraya tankların satıldığı bir ülke ve iç savaş var..

Alıntı

Sn. madenci08, yukarıdaki AK-47 fotoğrafının önünde susturucu yazısı da var, benim ilgimi de o çekti...Piyade tüfeklerine susturucu eklenebiliyor mu?
Yukarıdaki AK-47'nin namlu boyu biraz uzun sanki...
Dürbün için ise; hedefi vurmaktan ziyade izlemek için kullanılıyor olabilir...

Alıntı

AK ve M16/M4 lerin uzerinde yakalanan durbun veya reddot gibi optiklerin ezici cogunlugu airsoftlar icin uretilmis Acog, aimpoint, eotech gibi markalarin cin cakmalari.
Guneydoguda yogun sekilde kullanilan 5.56, 5.45 veya 7.62x39 gibi dusuk recoilli kalibrelerde yakin mesafe catismalarda refleks atislarda maalesef ise yaradiklari soyleniyor.

Alıntı

[Resim: 79465mtq.jpg]

Ele geçirilen değil ama Sur'da görev yapan güvenlik görevlisinin isabet alan tabancası, polimer olsaydı yaralanma olabilir miydi? Gerçi polimer de olsa namlu çelik ama namluya değil de başka bir yere denk gelse zarar görebilirdi...

Alıntı

[Resim: 4b2rzhkc.jpg]

Sosyal medyada PÖH-JÖH sayfasında denk geldiğim paylaşım, tüfekler yivsiz, sağ üstteki uzi ve en altta ise tabancalar mevcut...

Alıntı

[Resim: jdc9poiw.jpg]

Yüksekova çay molası Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Shepherd
(24-04-2016, 05:24 PM)iso demiş ki: [Resim: 4b2rzhkc.jpg]

Sosyal medyada PÖH-JÖH sayfasında denk geldiğim paylaşım, tüfekler yivsiz, sağ üstteki uzi ve en altta ise tabancalar mevcut...

Hatta üstten 3. olan Hatsan BT65 PCP havalı tüfek. Belli şartlarda etkili bir silah ama çok da tehdit edici değil. Kullanım ve el konma amacı nedir acaba?

Alıntı

Sn. Hakan_ ele geçirilme değil de fotoğrafın altında bir taburdan paylaşıldığı yazılmıştı...Askeri personel yivsiz veya havalı tüfek kullanıyor mu bilemedim...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi