Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konu açamıyorum, özel mesaj gönderemiyorum?
Gözlerinden kaçmıştır Sn. Lupusdei, sonuçta paylaşmak için buradayız...
Siz de sağolun...
Saygılarımla...

(19-04-2016, 11:24 PM)husrev demiş ki: Merhaba, yazdığım yazıyı foruma eklemeye çalıştığımda "1267 - Illegal mix of collations" hatası alıyorum. Hatanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir. Dil kodlaması ile ilgili bir sorun gibi görülüyor ama yaptığım denemelerde çözüme ulaşamadım. Yazı uzun olduğu için kendi bilgisayarımdaki metin editöründe yazmak zorundayım. Yardımcı olabiliseniz sevinirim. Saygılar.

[Resim: hata.png]

Yukarıda belirttiğim sorunu çözdüm arkadaşlar. Kısaca özetlemek gerekirse yazarken word, write vb. zengin metin editörleri kullanmayın. Sonrasında normal metin editörlerine de geçirseniz (notepad, notepad++ gibi) sorun düzelmiyor. Zengin metin editöründen kopyalayıp yapıştırdığınız veri ANSI olarak kayıt oluyor ve bu da yukarıdaki soruna neden oluyor (Ön izlemede düzgün görünmesine rağmen) En iyisi yazınızı notepad++ gibi düz metin editöründe UTF-8 kodlaması ile yazmak. O zaman sorun yaşamazsınız. Saygılar.

Sayın forum paydaşlarımız,

Forumumuzun "alım/satım/alım/diğer" takipli başlığının altına konu açamıyorum,

Konu açabilmek adına; Gereksiz ve forumun olağan akışına aykırı olacak şekilde (bilgi vermek, soru sormak vb.) girdi yazmamak adına bu yolu tercih ediyorum.
Buraya konu ayrıntılarını paylaştığım girdiyi, kendisi uygun gören aynı zamanda konu açma yetkisine haiz bir forumdaşımız açabilirse çok müteşekkir olurum.

Konu Başlığı;
İstanbul Anadolu Yakası içerisinde, 6-8 Kişilik Masa Aranıyor.

Konu Girdisi
Başlıktan da anlaşılabileceği gibi, öğrenci evine uygun olabilecek şekilde(Cam-Tahta-Sunta-Suntalam vb.);
  • Üzerinde yemek yenilebilecek,
  • 2 Mühendislik öğrencisinin üzerinde rahatça ders çalışabileceği(Laptopları-kitaplarını yayarak.),
  • 6 veya 8 Kişilik Dikdörtgen-Kare.

DN: Nakliyeyi kendimiz sağlayacağımız için ancak akşam 20:00-21:00 gibi saatlerde gerçekleştirmek zorundayız, Malum okul+iş yüzünden gündüz saatlerinde müsait olamıyoruz.

Saygılarımla,

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi