Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÇOTANAK 5'LİSİ
#1
Saygıdeğer forum üyesi arkadaşlarım;

Güzide ilimiz Giresun'da üretilmiş olan Çotanak 5'lisi ile ilgili bilgisi olan bilgisini. Eğer bulunabilirse resim ve teknik bilgisini paylaşabilir mi? 
Alıntı

#2
Sn; kemikaze affınıza sığınarak, aradım sadece bu çıktı Smile

[Resim: cotanak-findik-aycicek-yagi-karisimi-ide...ygramm.png]
 
Alıntı

#3
Hem Çotanak ham de beşli tüfek kavramları aynı cümlede geçiyorsa, büyük ihtimalle K98K kopyası yapıyorlardır. Tahminim bu yönde.
 
Alıntı

#4
Sn Pinus Sn Nutkey 38 lik olduğunu duydum. Değişik bir toplu tabaca. Yanlış hatırlamıyorsam GİRMAŞ tarafından üretilmişti.
 
Alıntı

#5
(05-04-2016, 07:51 PM)kemikaze demiş ki: Sn Pinus Sn Nutkey 38 lik olduğunu duydum. Değişik bir toplu tabaca. Yanlış hatırlamıyorsam GİRMAŞ tarafından üretilmişti.

Sn. kemikaze,

Giresun'da beşli tabiri Mauser K98 serisi tüfekler için kullanılır. Çotanak ise Giresun'da yeşil fındık kuruluna verilen isimdir. Bu durumda üretici firma ismi GİRSAN'dır diye düşünüyorum. Artık bu ismi hangi mamüle verdilerse bekleyip sonucunu bir görmek lazım.
 
Alıntı

#6
(Doğu Karadeniz Bölgesinde 1991'de başlatılan hafif silah sanayi projesi 1995 yılında ilimizde 16 şirketle, 7 adet esnaf kuruluşunun katılımı ile GİRMAŞ GİRESUN MAKİNA SANAYİ A.Ş.kurulmuştur.Bu firma hafif silah üretmekte olup, teslimatı M.K.E.K.'na yapmaktadır. Üretilen tabancalar; Yavuz 16, (Kalimra :9*19 mm. Barabellum, Şarjör kapasitesi 15+1 mermili) ze Çotanak 5'lisi (38 mm. Kalibreli, Tanburlu, 5 mermili).

Tabancaların namlu parçaları M.K.E.K.'nun sorumluluğunda ithal edilirken, şimdi namluda bu şirket tarafından imal edilmektedir. Diyer yandan kapasite artırımı çalışmaları devam etmektedir. )

İnternet ortamında bulabildiğim bilgiler yukarıdadır. (Alıntıdır olduğu gibi kopyaladım)
 
Alıntı

#7
http://www.girsan.com.tr/tr/profil
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi