Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TİSAŞ ZİG M 1911 KALİBRE SEÇİMİ
Sn. Fruktoz23 ;

Sn lupus'un dediği gibi ; 1911 model tabancalarda bir çok parçayı bir birinin yerine kullanabiliyorsunuz fakat namlu yüksüğü için bu geçerli olmuyor. Colt 1911 .45 kalibre silahlar için bile bir çok farklı çapta yüzük var. Hatta iki farklı gold cup trophy için iki farklı çapta ring sipariş etmek durumunda kalmıştık.
Namlu yüksüğü ( Spherical Ring ) ölçüsü için namlu dış çapını ve bushing yuvasını kumpas ile net olarak ölçmeniz ve uygun parçayı aldığınızdan emin olmanız gerekiyor. Namlu ucunun dış çapına bağlı olarak yüzüğün iç çapı .578" ile .583" arasında değişebiliyor. Doğru yüzüğü sipariş etmezseniz ya namluya girmiyor yada fazla boşluk kalıyor. Aşağıdaki linkleri incelemenizde fayda var.

Saygılar

http://www.brownells.com/handgun-parts/b...d1828.aspx

http://www.midwayusa.com/s?targetLocatio...26Ntpr%3D1

Alıntı

TİSAŞ ZİG M 1911'in üzerine " DELTA ELİTE " yazdıracağım ! Smile

Alıntı

Keşke Tisaş işini doğru yapsada yüzük sipariş etmesek .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
M.Ali Arıcı
(05-04-2016, 02:04 PM)kartalcin demiş ki: Keşke Tisaş işini doğru yapsada yüzük sipariş etmesek .

Sn. kartalcin ;

Tisaş işini doğru mu yapıyor bilemem ama Colt ve Wilson Combat dahil tüm 1911 silahlarda namlu yüzüğü ile iyileştirme yapılabiliyor.
Namlu yüksüğü ; hareketli namlularda toleransları azaltmak ve atış hassasiyeti için uygulanan bir modifikasyon. Neyime lazım bilmem ama ben de Colt trophy silahıma yüzük taktım. 25 mt de 2cm grupman yapıp ermeyi düşünüyorum , sonrada uçacam inşaAllah Smile

Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
taarruz, 6patlar
Sn sariyerli
Midwayusa sitesinden Türkiye ye gönderim yapılıyormu ?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
S@riyerli
(08-01-2017, 02:36 AM)taktikalkurt demiş ki: Sn sariyerli
Midwayusa sitesinden Türkiye ye gönderim yapılıyormu ?

Sn.taktikalkurt ;

Yakın zamanda alış veriş yapmadım ama son aylarda tüm mağazalar bu tür parçaların gönderimini yapmıyor diye biliyorum. 

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
Merhaba.

Namlu yüksüğünü kesinlikle Colt alınız.

İlave olarak Wilson Combat stainless steel parçalarda ne yazık ki stainless değildir göz önünde bulundurunuz.

Midwayusa hiçbir dönemde Türkiye adresine gönderim yapmıyor. Amerikadaniste.com tarzındaki siteleri deneyebilirsiniz. Ancak midway kredi kartınızı kabul etmeyecektir aklınızda bulunsun.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
1905sss, lupus, Sabri

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi