Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CHIAPPA FIREARMS
(04-12-2016, 09:57 PM)PersonalDefence demiş ki: Bahsettiğiniz test atışlarında kullanılan tüfeğin hangi testlere tabi tutulduğunu öğrenebilir miyiz?

Atış testi dışında doğru düzgün bir teste tabi tutulduğunu sanmıyorum. Teste girecek silah başına 100 kadar fişekle atış yapılıyor. Yüksek basınç testine gireceklerde bir miktar da magnum fişek atışı yapılıyor. Bunun dışında, sanıyorum ki Chiappa'lar başka teste girmedi. Tüm incelemeler görsel yapılıyor. Zaten yapılsa da, atış testleri dışında nezaret imkanı yok. Ona da, adamları yerinden alıp, test yapılacak fabrikaya biz götürdüğümüz nezaret ediyoruz. Chiappa ve Mossberg atış testleri Akkar'da yapıldı.

Mossberg testlerinden önce TSE laboratuvarına Lyman tetik ağırlığı ölçme cihazı hediye etmiştim (kendilerinde olmadığı için). Test raporlarında, Chiappa için sadece üreticinin bildirdiği tetik ağırlıkları yazılmış olmasına rağmen, Mossberg'ler için, hem bildirilen, hem de ölçülen ağırlıklar yazılmış. Demek ki ellerinde imkan varsa, testte kullanacaklar.  Smile

(04-12-2016, 09:57 PM)PersonalDefence demiş ki: İkinci olarak da, bu konuda bilgisiz olduğum için sizin tecrübenizi göz önünde bulundurarak soruyorum, bir kaç bin atımı görebilecek bir tüfek midir Double Badger? Fabrikanın yaptığı testler varsa belki bu tüfeğin atım ömrü konusunda bilginiz olabileceğini düşündüğüm için soruyorum.

Birkaç bin atım sorun olmaz, merak etmeyin. En az birkaç on bin atımdan konuşalım. Fabrika "en az 10 bin atım" şeklinde ifade ediyor.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, PersonalDefence, Sabri, ismicey
Chiappa double badger hala elinizde mevcut mu? Siteden göremiyoruz da

Alıntı

(05-12-2016, 09:59 AM)Karakoc demiş ki: Chiappa double badger hala elinizde mevcut mu? Siteden göremiyoruz da

Onun artık kendine ait sitesi var  Smile

http://www.chiappaturkiye.com

Ve stoklarımızda bol miktarda mevcut.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Karakoc
Chiappa sahibi arkadaşlar tüfekleriyle ilgili deneyimlerini paylaşabilirler mi?
Kamp ve doğada kullanışlı olduğu söylenen ürünün, evde (yada karavanda) savunma amaçlı kullanılması ne derece doğru olur?
1+1 yerine 4+1 yada 7+1 kapasiteli seçeneklere (pompalı veya yarı otomatik) yönelmek daha gerçekçi bir yol mu?
Bayanların kullanımına da uygunluğu ve geri tepmesinin azlığı diğer kimi eksiklikleri gidermeye yeter mi?
İyi forumlar...

Alıntı

(04-02-2017, 09:46 PM)hymer demiş ki: Kamp ve doğada kullanışlı olduğu söylenen ürünün, evde (yada karavanda) savunma amaçlı kullanılması ne derece doğru olur?

Bu sorunuzu bir mantık çerçevesine oturtamadım. Doğa ve kamptaki temel ihtiyaçlar ile ev savunmasındaki temel ihtiyaçlar arasında fark yoktur. Her ikisi de savunma için asgari ihtiyaçları belirler. Tali ihtiyaçlar ise doğal olarak farklılık gösterse de, bana göre dış mekanda karşılaşılacak tehlikelerin çeşitliliğini değerlendirdiğinizde, daha fazla ikincil özellik ister ve kapasite ihtiyacı daha fazladır. Bence soruyu tam ters şekliyle sorsanız belki daha anlamlı olacaktı.

(04-02-2017, 09:46 PM)hymer demiş ki: 1+1 yerine 4+1 yada 7+1 kapasiteli seçeneklere (pompalı veya yarı otomatik) yönelmek daha gerçekçi bir yol mu?
Bayanların kullanımına da uygunluğu ve geri tepmesinin azlığı diğer kimi eksiklikleri gidermeye yeter mi?

Av için olduğu kadar savunma için de silah seçiminde hangi özelliklerin öne çıkarılacağını, hangilerinden fedakarlık edileceğini, (ürün optimizasyonu olarak da ifade edebiliriz) kullanıcını ihtiyaçları belirler. 

Yüksek kapasite tercih ettiğinizde, daha ağır, besleme sistemi daha karmaşık, kullanımı için daha fazla kullanım eğitim gerektiren bir silahı tercih etmiş olursunuz. Bayanlara, yaşlılara, silah eğitimi en az seviyede olanlara bir tüfek tercih ettiğinizde, yüksek fişek kapasitesi ve ardışık besleme sistemlerine sahip olmayan bir ürün seçmek mantıklı olacaktır. Düşük geri tepme için ise kalibreyi düşürmek çözümdür, buna karşılık fişeğin durduruculuğundan fedakarlık etmek gerekecektir.

Doğa yürüyüşünde yanınızda sadece olası tehlikelere karşı bir silah bulundurmak isterseniz, (tabii ki, eğer tabanca taşıma imkanınız yoksa), muhtemelen hafif ve kolay taşınır bir av tüfeği tercih etmek gerekir. Elinizde yüksek kapasiteli 3-4 kg ağırlıkta bir tüfek taşıyabilir veya 2 kg ağırlıkta katlanır bir tüfeği sırt çantanızda taşıyabilirsiniz. Buna karşılık, ardışık atışa hazır 5-6 fişekten fedakarlık etmek gerekecektir. 

İşte tüm bunlara optimizasyon diyoruz, kendiniz için en uygun bulduğunuz ürünü seçmek... 
Bu tüfek de, kimilerinin ihtiyaçları için iyi bir seçim, kimileri için ise birçok zayıf yönleri olan bir seçimdir.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
hymer, heisenberg, Boztepeli, Rangeman, Altuğ
Sn. harun,
Mesajlarda görebildiğim kadarıyla Tac87, Mossberg Türkiye şahsınıza ait. Chiappa da buna eklendi sanırım. Bir kaç mesajda sizinle alışveriş yapan forumdaşlarımız olduğunu gördüm.
Benelli supernova 47 cm slug comfortech dipçikli modelinden alma arefesindeyim. Firmanızın internet sitesi adresini, ismini veya sizinle iletişim yolunu paylaşırsanız -affınıza sığınarak, cahilligimi mazur görün, belki de bu bilgiler paylaşılmış olabilir ancak aramama rağmen bulamadım- sevinirim. Sizinle alışveriş yapabilmemiz hususunda rica ederim.
Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
http://www.tac87.com/

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
http://www.chiappaturkiye.com/

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Sn. S@rıyerli,
Teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Alıntı

Sn Harun,
double badger tüfeği aldıkdan sonra sizin tarafınızdan gez takılabilme imkanı varmıdır?
Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi